Tööõnn, Tiina Saar-Veelmaa

#87 Tööõnn, Tiina Saar-Veelmaa by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
“Teadlikkus on esimene samm muutuste teel,” ütleb psühholoog ja tööõnne uurija Tiina Saar-Veelmaa, kes jagab meiega koolielu tööõnne valemit. Teadmistest aga ainuüksi ei piisa, sest “Õnnelik olemine tähendab lisaks mõtlemisele ka läbimõeldud tegutsemist”, lisab Tiina. Niisiis tee esimene samm ning vajuta PLAY!

Head kuulamist!

01:10 õnn ja tööõnn
04:25 õpetaja tööõnn ja tööõnne valem
08:59 rollide jagunemine tööõnne tagamisel
16:06 erinevad generatsioonid ja rollid kooliruumis
22:13 õpetajate järelkasv
28:16 uued juhtimisstiilid koolis
33:26 muutused edasi liikumiseks
39:10 õpetajate karjääriredel
45:37 õnn mõtlemises ja ellusuhtumises
50:16 õpilaste karjäärivalikud, lapsevanemate õpetamine
53:47 karjääriõppe olukord koolis
56:00 õpetajatele coach ehk enesearengutreener
01:00:00 samm sammult tööõnneni
01:04:05 soovitus õpetajatele ja koolijuhtidele

Tiina Saar-Veelmaa

Homepage

Kristi Vinter-Nemvalts ja Priit Reiska “Kas kriisist on võimalik õppida”

Ekspert eetris- Kristi Vinter-Nemvalts ja Priit Reiska ‘Kas kriisist on võimalik õppida’

Kuula:

Kirjeldus:
September on hariduskuu. Esimeses saates räägime ja arutleme, milline on COVID-19 mõju haridusele ehk mis muutub ning võib muutuda tulevikus. Öeldakse, et kriisi ei tohi raisku lasta ning peame praegust olukorda enda jaoks targalt ära kasutama. Kuidas seda teha ning kas kriis võib näiteks lahendada üldhariduskoolide suure murekoha, et koolides on pidevalt õpetajatest puudus? Sellest ja kõigest muust kuuleb saates lähemalt.

Ekspertidena on eetris Tallinna Ülikooli rektori kohusetäitja Priit Reiska ja Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts. Saatejuht on Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi lektor Katrin Saks.

Huvitav Kool, Pille Liblik

#61 Huvitav Kool, Pille Liblik by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
Klassiõpetajad Karin Tõevere ja Signe Varendi õpivad koos taskuhäälingu loomist.
Pille Liblik: “Eesti koolis on asju, mis tuleb teha nähtavaks, sest inimesed kipuvad kooli ja koolis toimuva üle otsustama nende endi koolikogemuse põhjal”. Huvitav Kool muudab Eesti kooli nähtavaks.

Haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Pille Liblik tutvustab tulevikku vaatavat algatust ning selle nelja olulist ja mahukat valdkonda üldhariduses: kogukonna kaasamine, professionaalsed õpetajad, optimaalne õppekava ja toetav välishindamine.

Huvitav Kool: https://www.huvitavkool.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/huvitavkool/

“Õpime koos”
Instagram www.instagram.com/opimekoos
Facebook www.facebook.com/opimekoos
YouTube https://youtu.be/vR4vuKRrvqc
Apple Podcasts https://apple.co/2lHsXoY

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.

#õpsonmõrd ehk kes kaitseb õpetajat küberruumis?

#õpsonmõrd ehk kes kaitseb õpetajat küberruumis? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Paljud osapooled on võtnud endale südameasjaks noortevahelise küberkiusamise: kuidas seda piirata, ennetada ja muuta üldist netiketti. Kuid lisaks sellele, et noored üksteist sageli internetis kiusavad, võivad ohvriks langeda ka õpetajad. Vulgaarsete piltide jagamine, ebatsensuursete väljendite rahe, avalik laim, identiteedivargus ning ahistav jälitamine veebis – need on vaid mõned näited, millega õpetajad küberkiusamisel kokku puutuvad. Küberkiusamise ohvriks langedes jääb õpetaja aga tihtipeale oma murega üksi, vaikib ja kannatab. Arvamusfestivali värske teaduse alal arutleme selle üle, mis võib õpetajate küberkiusamise esile kutsuda? Miks on see probleem vaikuse loori all? Kuidas küberkiusamine võib õpetajale mõjuda ning kuidas saaks üldse sellist küberkiusamist piirata?

Arutelu juht: Kätlyn Jürisaar (Tartu Ülikool), Andra Siibak (Eesti Noorte Teaduste Akadeemia)
Osalejad: Kristi Vinter-Nemvalts (haridusteadlane, Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler), Kätlin Konstabel (psühholoog ja pereterapeut), Urmas Heinaste (Eesti Informaatikaõpetajate Selts, Õpetajate Ühenduste Koostöökoda)
Korraldaja: Eesti Noorte Teaduste Akadeemia

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Riina Kangur

Riina Kangur on kirjanik ja kooliõpetaja. Räägin temaga tema raamatust “Mis sina arvad, Freud?” mis räägib pedofiilist kooliõpetajast. Räägime, kuidas selline raamat üldse sünnib, reisimisest ja kirjutamisest, kirjaniku blokist, obsessiivsest-kompulsiivsest häirest, kirjanikuna Eestis ära elamisest, inimeste loomalikest instinktidest ja suhete pinnapealsusest, eestlaste kassist ja kuidas sünnivad kurjad õpetajad.

Einari Jututuba #11 – Riina Kangur