Taskutarkus: fassaadiuuendus – Päästeamet

Taskutarkus: fassaadiuuendus_Päästeamet

Kuula:

Kirjeldus:
Korteriühistute Taskutarkuse selles saates räägime kahest olulisest teemast: TalTech ehitusfüüsika professor Targo Kalamees tutvustab korrusmaja fassaadi renoveerimise võimalusi ning saate teises osas räägib Päästeameti päästetöö osakonna valmisolekutalituse juhataja Leho Lemsalu sellest, kuidas päästetööd korrusmajas paremini sujuks.

Kuno Tammearu: meie juures töötavad missiooniga inimesed

Kuno Tammearu: meie juures töötavad missiooniga inimesed by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Kuno on kogu oma tööelu pühendanud ühele organisatsioonile – ta liitus Päästeametiga otse koolipingist ja on tänaseks selles organisatsioonis töötanud juba 28 aastat. Minu jaoks on märgilise tähendusega, et lõviosa Eesti elanikest – 96 protsenti (!) – usaldavad institutsioonidest kõige enam just Päästeametit. 2019. aastal võitis aga Päästeamet unistuste tööandja tiitli. Ja 2020. aastal tunnustati Päästeametit Eesti ühe peresõbralikuma ettevõttena ning talle omistati peresõbraliku tööandja kuldtaseme märgis. Mind hakkas väga huvitama, kes on selle ägeda organisatsiooni eestvedaja ja juht.

“Päästeametis töötavatel inimestel ongi olemas see sisemine motivatsioon. Nad on missiooniga inimesed. Me oleme teinud strateegilise otsuse, ja kogu personalistrateegia selle ümber ehitanud, et me pakume missiooniga tööd. Me kõnetame neid inimesi, kellele meie missioon läheb päriselt korda. Need on inimesed, kes tulevad sellesse organisatsiooni silmad särades ja tahavad koos meiega seda tähendusrikast tööd teha. Nad tahavad teisi aidata. Nad on oma südames abivalmid ja neile läheb korda teise inimese heaolu. Nad on julged. Ja kindlasti usaldusväärsed. Meie organisatsioonis absoluutselt iga töötaja päästab, vahet pole, kus üksuses ja millises rollis ta ka ei töötaks – kõik me päästame oma spetsiifilise panusega Eesti elanikke. Aga kui millegipärast inimesele meie missioon, väärtused ja visioon ei lähe korda, teda see ei tõmba käima, siis ta ei pea meie juures töötama. Ega muidu ei saagi siin olla. Kui sulle teine inimene ikka ei meeldi, kui sa inimesi ei armasta, siis ei ole see sinu koht.” – Kuno Tammearu

Kuulake ikka …

“Pole Aega vihakõneks”

#8 Võhkarid: “Pole Aega vihakõneks”

Kuula:

Kirjeldus:
Kirjuta meile: v6hkarid@gmail.com
Räägime rusikakangelasest volinikuliikmest, kes teise mehe peale kuses. Arutleme, miks Raivo Aeg on patoloogiline valetaja. Vihakõne kui selline ning päästeameti kampaaniast, mis valmistab meid maailmalõpuks ette ja dr. Porgandi väljaütlemised.
Saatejuhid Märt Koik ja Andreas Jääger
Lindistatud 13.10.2020 Generaadio stuudios

Ilma pädevustunnistuseta ahjuehitaja jätab dokumendid esitamata

Ehitame Maja #14: Ilma pädevustunnistuseta ahjuehitaja jätab dokumendid esitamata by Ehitame Maja

Kuula:

Kirjeldus:
„Ahju ehitamise juures on dokumentatsioon väga tähtis, kuna hiljem maja vastuvõtmise juures küsib Päästeamet toote passi. Kui ahju ehitab ilma pädevustunnistuseta pottsepp, siis tema passi väljastada ei saa, sest selle väljastamise õigus on ainult neljanda või viienda kategooria pottseppal,” hoiatas staažikas pottsepp Kerri Koppel.

Tagant järele ahjule passi väljastamine on omanikule kallis lõbu, selle hind on turul 500 eurot.

Isa ja poeg, Raivo ja Kerri Koppel, kes mõlemad on pädevad ahjumeistrid, kinnitavad kui ühest suust, et pottsepal peab olema pädevused ja väljaõpe, et seda tööd teha. „Pädev meistrimees peab suutma teha valmis tulekolde esikiisid, joonised ja kui küttekolle on valmis, siis ka ahju passi vormistama. Iga meie ahi on disainahi, mille lahenduse oleme välja töötanud, nii saame olla tulemuses kindel,” selgitas Raivo Koppel.

Kliendil tuleb lihtsalt enne meistriga kokkuleppe sõlmimist Kutsekoja leheküljel kontrollida, kas töö tegijal on olemas ka kutsetunnistust. Pädevate meistrite nimed on seal kenasti kirjas.

Ahjude puhul tekib küsimus, milline ahi ehitada, kas soojust salvestav või mitte? Vahet tuleks teha, kas tegemist on ahju, kamina või moodsa nimega kaminahjuga. Kerri Koppel selgitas, et salvestav ahi on massiivahi, mis ehitatakse näiteks tellistest või kividest. Kütmise ajal energia salvestub ja 24 tundi on tagatud toasoojus.

„Salvestav ahi on kui aku, mis salvestab energia ja hiljem loovutab selle pika aja vältel,” lisas Raivo Koppel, kellel töökogemust pottseppana on viisteist aastat.

Kui vaadata kaminaid, milles hinnatakse romantilist visuaali, siis on võimalik ka kaminat ehitada ahju põhimõttel. „Erinevalt kaminast selline kaminahi salvestab energia aga kui on õhkküttega kamin, siis on senikaua ilus vaade ja eraldub soojust, kui tuli põleb,” selgitas vahet Raivo Koppel.

Ehitame maja saates räägivad pottseppmeistrid, isa ja poeg, millised on suurimad müüdid ahjude ja kütmise teemadel. Milliseid puid kõlbab ahjus põletada ja kui ahi laguneb ära, siis kelle süü see on. Saatejuht on Juuli Nemvalts.

Kõikide küsimuste, ettepanekute ja kommentaaridega palun pöörduda meie poole kirjalikult: ehitamemaja@ekspressmeedia.ee

Kuidas luuakse tööandja brändi Unistuste Tööandja 2019 Päästeameti juures?

Kuidas luuakse tööandja brändi Unistuste Tööandja 2019 Päästeameti juures? by Marketingi Instituut

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaliseks on Marvi Roosaar, kes on Päästeameti personalitöö talituse juhataja.

Eelmisel aastal kuulutati Unistuste Tööandjaks Päästeamet, kelle puhul tõi žürii esile erakordselt harmoonilist organisatsioonikultuuri, keskendumist ühele põhiväärtusele – missioonitundele – ning seda, et nii töötajad ise kui inimesed tänavalt said sellest organisatsioonikultuuri aluseks olevast väärtusest aru väga sarnaselt. Kutsusimegi saatesse Marvi, et ta seletaks pisut täpsemalt, kuidas on saanud Päästeametist unistuste tööandja:

Mida teete selleks, et Päästeamet oleks hea koht kus töötada?
Mis on olnud tööandja brändi loomisel kõige keerulisem?
Kuidas tunnete ära “õige ja ägeda” inimese, kes tööle võtta?
Kuidas saate paista ihaldusväärse tööandjana ka välja poole?

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu on ka üks konverentsi Unistuste Tööandja 2020 esinejatest. Vaata lisainformatsiooni ja registreeri konverentsile! https://unistustetööandja.ee/konverents/

Saadet juhib Anu-Mall Naarits.
Mõnusat kuulamist!

Turunduse juhtimine vol 3 ja EV100 Turundusidee: Eksperimenta

Turunduse juhtimine vol 3 ja EV100 Turundusidee: Eksperimenta

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil külas Kuno Tammearu, Päästeameti peadirektor, kes jagab kogemusi turunduse juhtimisest ning Annely Köster, kes tutvustab Eksperimentat EV100 Turundusideena.