Tartu korvpallis endiselt käärib, kui kõrgele jõuab Marcus Keene, ja muidugi Euroliiga play-off

Tartu korvpallis endiselt käärib, kui kõrgele jõuab Marcus Keene, ja muidugi Euroliiga play-off by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallipodcastis “Pihtas Põhjas” arutlevad ja analüüsivad paari viimase nädala sündmuste üle Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Ja nii nagu ikka tehakse seda kõike käsikäes huumoriga, mitte surmtõsiselt.

Erinevaid teemasid on taaskord väga palju.
Pikemalt arutleme PAF Eesti meistriliiga käekäigu üle, kus tänaseks on jõutud poolfinaalideni. Kolmele klubile on hooaeg juba lõppenud, silmas pidades TalTechi, Tartu Ülikool/Maks&Mooritsat ja Tallinna Ülikool/Kalevit. Kas kõik kolm läksid lati alt läbi või kuidas nende klubide hooaegasid kokku võtta?

Teine suurem teemaplokk hõlmab Euroliigat. Kolm veerandfinaalseeriat neljast on läinud otsustava mänguni ja põnevust on jagunud kamaluga. Mis võimaldab Zenit’il sedavõrd võimsalt Barcelonale vastu hakata? Kas CSKA-l lihtsalt vedas ja mis on Madridi Reali treeneripingil teisiti kui ülejäänud klubides? Kõik need, ja paljud teisedki küsimused saavad tarkade klubis vastuse.

Ja lõpuks ometi saab selgus majja Kullamäe särkidega. Enampakkumisele läheb kaks Kullamäe mängusärki (Bamberg ja Eiffel Towers) ning kõigil soovijatel on võimalus teha omapoolne pakkumine, aadressile pihtaspohjas@delfi.ee. Eraldi pakkumine nii Bambergi särgile kui ka Eiffel Towersi vormile (särk+püksid). Kes teevad parima pakkumise, saavad ka rariteetsed võistlusvormid endale. Kullamäe omakorda paneb kogu summa seemneks Pärnu Sadama korvpallimeeskonna europrojekti unistuse elluviimiseks. Mis muud kui kasutage ainulaadset võimalust, teist sellist enam ei tule! Pakkumisi saab teha kolm nädalat ehk 23. maini.


 

Võidukarikas stuudios! Kullamäe unistuste elukutse ning Euroliiga play-off’ides jalutuskäigud pargis

Võidukarikas stuudios! Kullamäe unistuste elukutse ning Euroliiga play-off’ides jalutuskäigud pargis by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallipodcast “Pihtas Pihtas” peab 59. korda tarkade klubi kliinikumi. Stuudios, nagu sel hooajal tavaks, kolmik Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Peateemasid on sel korral kaks. Mõistagi PAF Eesti- Läti finaalkuuiku turniir Riias ning Euroliiga järgmisel nädalal algavad play-off’id. Vahele igasugu huvitavaid kilde ja küsimusi ning loomulikult Kullamäe firmamärgiks kujunev rubriik Balti Delfi.

Stuudios on Riia turniiri võidukarikas, mille tõi Eestisse Kalev/Cramo meeskond. Räägime Eesti meisterklubi esimesest rahvusvahelisest võidust, turniiri telgitagustest, “mullis” toimunud huvitavatest seikadest ning sellest, kuidas Pärnu Sadam on saanud külge huvitava diagnoosi – favoriit. Kust otsast oli Pärnu veerandfinaalis Ogre vastu favoriit? Kes neid diagnoose paneb?

Euroliigas algavad loetud päevade pärast kolme võiduni mängitavad play-off seeriad. Saatejuhid võtsid ette kõik paarid ja tegid ennustuse. Arutluste käigus jõuti õpikutreeneriteni ja bussijuhtideni, jalutuskäikudeni pargis ning ei tea milleni veel. Juba kaugelt tunda, et mehed läksid süvitsi.

Vahepalana selgus saates ka Eesti parim meeskorvpallur, Balti Delfi rubriigis sündis suurmängu pidamise idee ning Eesti korvpalliliidule läks meeldetuletus, et juba lähiaastatel oleks vaja mõne eestlase määramist FIBA Kuulsuste halli. Head kuulamist!

Kas Kalev/Cramo mängijad hakkavad Permi kinnisvara soetama? Kullamäe tõestas end NBA eksperdina

Kas Kalev/Cramo mängijad hakkavad Permi kinnisvara soetama? Kullamäe tõestas end NBA eksperdina by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallitarkade klubi “Pihtas Põhjas” kogunes 2021. aastal esimest korda ja juttu jagus küll ja veel. Stuudios arutasid viimaste nädalate sündmusi Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Jutuhoog võetakse üles PAF Eesti meistriliiga põhjaliku ülevaatega, kus pikemalt peatutakse Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa tegemistel. Kullamäe tõstatab küsimuse turniirisüsteemi kohta ja tundub, et Pärnu meeskonnal on kevadet silmas pidades kerge vibra sees.

Kalev/Cramo arusaamatud sõidud ja mängud VTB liigas. Varrak kirjeldab väga kõnekalt, millise seisu pealt meeskond Saraatovi mängule sõitis. Suur allajäämine oli asjade loogiline jätk. Miks seda üles tehti?

Euroliiga aruteludes saavad kiita Berliini ALBA, Kaunase Žalgiris ja Moskva CSKA. Ateena Panathinaikos palkas peatreeneriks mehe, kellel on olnud kokkupuuteid Eesti korvpalliga.

Ja muidugi NBA minutid. James Hardeni tehing, esimene mäng, kus meeskonda juhendas naistreener, LeBron Jamesi kihlvedu, LaMelo Balli kolmikduubel ja huvipakkuv statistika.
Lisaks veel kõike muud. Head kuulamist!

Vanameistrid on kõvad, Barcelona mõranev (?) ja Flora liimist lahti

22. osa: vanameistrid on kõvad, Barcelona mõranev (?) ja Flora liimist lahti

Kuula:

Kirjeldus:
Saates teeme kohe kummarduse Francesco Totti, kes on sama vana kui Vanemuine, kuid lööb nagu noor Ronaldo (see õige).

Edasi uurime olukorda Hispaanias ja ennustame, kas Barcelona mängib tiitli maha või koperdati ainult paar korda, mida võib ikka juhtuda.

Tähelepanuta ei jää Inglismaa liiga ja loomulikult ei pääse vaidluseta skandaalne punane kaart.

Kuid milline on olukord Euroopas ja kas näeme mõlemas eurosarjas tõesti Hispaania finaale? Mida see tähendab?

Saate teises pooles analüüsime Flora sumbuurset mängu ja probleeme skoorimisel. Uuesti: mis on lahti publikuga? Kus inimesed on!?

Loomulikult soovitame PAF.com toel mõnda panust ja mängu, millel tasuks silm peal hoida.

16. osa: kuidas käia NBA mänge soodsalt ja mõnusalt vaatamas?

16. osa: kuidas käia NBA mänge soodsalt ja mõnusalt vaatamas?

Kuula:

Kirjeldus:
Saade täis ookeanitagust korvpalli! Õhtulehe ajakirjanikel Henry Rullil ja Ville Arikesel on külas korvpallisõber Raido Tamar, kes käis vaatamas korvpalliliiga NBA kohtumisi ja muljetab nüüd, kuidas otsida pileteid, millises reas istuda, millal minna mängule kohale, millises piirkonnas tasuks selline seiklus ette võtta ning veel palju põnevat.

Viies vabaviskes käime kiiresti üle veel mõned NBA teemad ning PAF.com’i toetatud panustamisrubriigis räägime Euroopa (ja Eesti) korvpallist.