Piirangutest, vaktsineerimispassist ja eutanaasiast

Piirangutest, vaktsineerimispassist ja eutanaasiast

Kuula:

Kirjeldus:
Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtavad teemaks võitluse pandeemia vastu – piirangud ja nende kommunikeerimine. Sealhulgas vahetatakse mõtteid ka vaktsineerimispassidest. Lisaks eelnevale räägivad saatejuhid eutanaasiast. Nimelt Prantsusmaal arutatakse vastavat seaduseelnõu, mille suhtes on teravalt kriitiline kirjanik Michel Houellebecq.

Mart Susi “Kas “sotsiaalmeedia tõe” ajastu algus?”

Ekspert eetris: Mart Susi “Kas “sotsiaalmeedia tõe” ajastu algus?”

Kuula:

Kirjeldus:
Väärinfo levik on võtnud mõõtmed, mis pandeemiale lisaks sunnib üha enam rääkima infodeemiast. Kas sotsiaalmeedias levivat väärinfot on võimalik peatada või peaks hoopiski lõpetama valitsuste praktika seal ametlikku informatsiooni edastada? Otsime küsimustele vastust TLÜ inimõiguste professori Mart Susiga, kes Globaalsete digitaalsete inimõiguste võrgustiku juhina osales rahvusvahelises uuringus, mis käsitles Covid-19ga seonduvat valeinformatsiooni.

Saatejuht on BFMi projektijuht Katrin Saks.

Kuhu mu elu mind küll toonud on?

#1 Endrik Puntso Podcast – “Kuhu mu elu mind küll toonud on?”

Kuula:

Kirjeldus:
Endrik Puntso Podcasti pilootepisood.Räägime sõbra Silver Mäomaga natuke lahti minu praegust eluteed ja kuidas ma olen sattunud töötuks 27 aastaseks meheks, kes elab Norras. Arutame mööda minnes, kuidas meie arust peaks elama ning natuke lisaks ka pandeemia juttu.

Tauri Tuvikene “Kas COVID – 19 Tapab Ühistranspordi”

Ekspert Eetris Tauri Tuvikene Kas COVID – 19 Tapab Ühistranspordi

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonaviirus on olulist rolli mänginud ka ühistranspordile ja selle kasutamisele. Muutunud on pilt ühissõidukites ja inimestel tuleb harjuda uute normidega. Räägime värske uuringu valguses, kuidas on pandeemia mõjutanud kuue Euroopa linna ühistransporti, kaasa arvatud Eesti oma. Juttu tuleb ka ühistranspordist kui avalikust ruumist. Saates on külas Tallinna Ülikooli vanemteadur Tauri Tuvikene, kes juhib rahvusvahelist suurprojekti, mis uurib ühistransporti humanitaarteadlase vaatevinklist.
Saatejuht on BFMi lektor Katrin Saks.

Telegrami loojad ja juhid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

144. SAADE | Telegrami loojad ja juhid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseteks “Puuduta mind” saate külalisteks on portaali Telegram eestvedajad, lamemaalased Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.

Hando Tõnumaad ja Mariann Joonast võib pidada Eesti esipaariks vandenõuiteooriate osas. Muu hulgas toetavad nad ka lameda maa teooriat.
Vaimsete uudiste portaali Telegram loojad ja juhid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa on möllanud popimate veebiportaalide rivis juba aastaid.

Seekord väidavad Mariann ja Hando saates “Puuduta mind”, et koroona pandeemia ümber käiv trall on puhas teater. Samas on viimastel nädalatel on koroonasse nakatunute arv Eestis tõusnud kolme protsendi võrra. Suuremad kolded on Tartumaal ja Ida-Virumaal. Kas räägime taas üle-Eestilisest pandeemiast? Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul pole muretsemiseks põhjust, kuid soovitab noortel olla pidutsemistega tagasihoidlikum.

COVID-19: maskide kandmisest on kasu, kuid need pole mingi võluvits

COVID-19: maskide kandmisest on kasu, kuid need pole mingi võluvits

Kuula:

Kirjeldus:
Seniste uuringute põhjal võib öelda, et koroonaviiruse pandeemia ajal on näomaski kandmisest pigem kasu kui kahju. Samas on aus öelda, et me ei tea, kui palju need haiguse leviku tõkestamisel tegelikult aitavad.