Kõik ärikinnisvarast. Parkimine on alati kulu – kes selle kinni maksab?

18.03.21 Kõik ärikinnisvarast. Parkimine on alati kulu – kes selle kinni maksab?

Kuula:

Kirjeldus:
Autodest ei saa me üle ega ümber — samamoodi parkimisest. Eesti suurima parkimisoperaatori EuroPark Estonia tegevjuht Karol Kovanen räägib saates, millega kinnisvaraarendajad ja maaomanikud võiksid arvestada parkimiskorraldust planeerides.

“Kõik ärikinnisvarast” saatest kuuleb, kuidas kujuneb parkimiskoha hind, kes selle kinni maksab ja miks ei tohiks karta tasulise parkimissüsteemi rakendamist. Saatekülaline räägib erinevatest parkimislahendustest ja nendib, et tihtipeale algab ja lõpeb teenuse kasutamine just parkimisega, mistõttu peab see olema hästi läbimõeldud. Parimiskorraldusega seotud otsused on otseses seoses hilisemate kulude ja tuludega.

Teemaks tuleb express parking, virtuaalse haldusprogrammi eelised ja parkimisega seotud õigusselgus. Maaomanikele kõlab üksjagu kasulikke soovitusi, mis põhinevad pikaaegsel parkimise korraldamise kogemusel.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

71. Ühendkuningriik paneb sisepõlemismootoritele taas kõva põntsu

71. Ühendkuningriik paneb sisepõlemismootoritele taas kõva põntsu

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral vaatleme “Istmesoojenduse” podcastis Tesla katset USA-s maha müüa mõte sellest, et autodes olevad arvutid on kuluosad. Lisaks vaatleme taas Apple’i auto saagat ning räägime Ühendkuningriigi ULEZ-tsooni laienemisest, mis toob kaasa suured trahvid vanadele sisepõlemismootoritele.

Proovisõiduautoks oli Toyota Highlander, mille puhul võib aimata müügihitti. Kas krõbe hind aga õigustab ennast ning kuidas auto käitub võrdluses teiste seitsmekohalistega.

Nädala automõtte rubriigis arutame selle üle, kuidas talvisel ajal auto parkimisega peaks käituma. Üks saatejuht käib soojasid parklaid mööda, teine aga ei kipu sinna soola tõttu üldse.