pealinn

Kultuuriamps. Kersti Nigesen

Kultuuriamps. Kersti Nigesen Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1641738942-linnameedia-kultuuriamps-kersti-nigesen.mp3 Kirjeldus: Vanalinna Haridukolleegiumi asutaja ja direktor Kersti Nigesen on kooli eesotsas olnud üle kolmekümne aasta. Saates räägib ta, kuidas see tarkusetempel aastate jooksul arenenud ja täienenud on ning milliste põhimõtete järgi seal lapsi õpetatakse

Read More

Kultuuriamps. Egon Nuter

Kultuuriamps. Egon Nuter Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1635790317-linnameedia-kultuuriamps-egon-nuter.mp3 Kirjeldus: Egon Nuterist on aastatega saanud samahästi kui kultusnäitleja. Tema värvikad rollid eri projektides ja eri teatrites räägivad enda eest ise. Ja näitleja kehastatud Lennart Meri on nii loomutruu, et on olnud juhtumeid, kus teda ongi päris presidendiks peetud.

Read More

Kultuuriamps. Diana Leesalu

Kultuuriamps. Diana Leesalu Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1630421727-linnameedia-kultuuriamps-diana-leesalu.mp3 Kirjeldus: Kirjanik, dramaturg ja Linnateatri lavastaja Diana Leesalu toob novembris Hobuveskis lavale John Cassavetes`i näitemängu “Esietendus”. Diana on lisaks kõrgemale lavakunstikoolile ka Maaülikooli lõpetanud ja menukaid noorte raamatuid kirjutanud. Viimastel aegadel on Leesalu pühendunud siiski põhiliselt lavastamisele ja näidendite kirjutamisele Praegu läheb täissaalidele tema etendus “451 kraadi Fahrenheiti”.

Read More

Kultuuriamps. Peeter Simm

Kultuuriamps. Peeter Simm Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1628451657-linnameedia-kultuuriamps-peeter-simm.mp3 Kirjeldus: Tunnustatud filmirežissöör Peeter Simm meenutab oma teekonda filmimaailma tippu, räägib õpetajatest, kelleegidest jt inimestest, kes teda mõjutanud on. Ühtlasi peatub baltisakslaste teemal, millega praegu tegeleb.

Read More

Kultuuriamps. Kristi Paatsi

Kultuuriamps. Kristi Paatsi Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1614380541-linnameedia-kultuuriamps-kristi-paatsi.mp3 Kirjeldus: Kristi Paatsi on noor ja energiline Kalamaja muuseumi juhataja, kel headest ideedest juba puudust ei ole. Muuseumist on tubli töö tulemusena saanud ainulaadne kogukonnamuuseum, kuhu inimesed toovad meelsasti vanu põnevaid esemeid. Tähtis on ka Kalamamaja elanike arvamused ja visioon, millisena soovitakse muuseumi nii täna kui lähitulevikus näha. Kristi on…

Read More

Kultuuriamps. Märt Agu

Kultuuriamps. Märt Agu Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1599303963-linnameedia-kultuuriamps-mart-agu.mp3 Kirjeldus: Liikumisjuht ja koreograaf Märt Agu valmistub uueks õppeaastaks Tantsuakadeemias, mille ta lõi 2009. a. Märt oli ajaloo noorimtantsupeo üldjuht, kui ta juhendas 31 aastaselt 2011. a 8000 tantsijat. Ta viib edasi oma varalahkunud legendaarse isa Mait Agu suurejoonelist tantsusõnumit, ent teeb seda omal kombel ja ajaga kaasas käies.

Read More

Kultuuriamps. Piip Ja Tuut

Kultuuriamps. Piip Ja Tuut Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1603322652-linnameedia-kultuuriamps-piip-ja-tuut.mp3 Kirjeldus: Haide Männamäe ja Toomas Tross on tuntud näitlejad ent veel kuulsamad klounid, kel nimeks Piip ja Tuut. Koos tegutsevad nad alates 1998. aastast ja sama pikk on ka Haide ja Toomase abielu. Seega on sel aastal põhjust kaks korda pidutseda – nii 25 aastase koostöö kui hõbepulmade puhul….

Read More

Kultuuriamps. Tamara Luuk

Kultuuriamps. Tamara Luuk Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1474878808-linnameedia-kultuuriamps-tamara-luuk.mp3 Kirjeldus: Praeguse Eesti kunsti üks tippkuraatoreid Tamara Luuk sai hiljuti Kultuurkapitali elutööpreemia. Olles pühendunud näituste korraldamisele ja koostamisele, oli ta ka üks Tallinna Kunstihoone Lasnamäele loodava paviljoni eestvedajaid.

Read More

Kultuuriamps. Gaute Kivistik

Kultuuriamps. Gaute Kivistik Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1588291527-linnameedia-kultuuriamps-gaute-kivistik.mp3 Kirjeldus: Ülipopulaarse telesaate “Eesti mäng” juht Gaute Kivistik, pseudonüümiga Rohke Debelak, räägib oma elust, õpingutest Viljandi kultuurikolledžis Lembit Petersoni käe all, “Libauudistest ja paljust muust. Ühtlasi tegeleb mees ka jõelaevanduse ja väiksest viisi heategevusega.

Read More

Kultuuriamps. Anna Hints

Kultuuriamps. Anna Hints Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1495358836-linnameedia-kultuuriamps-anna-hints.mp3 Kirjeldus: Saate külaline on eesti filmirežissöör Anna Hints, kelle dokfilm “Savvusanna sõsarad” võitis auhinna mainekal filmifestivalil Sundance`s USA-s. Praegu sõidab Anna oma filmiga mööda maailma ringi ja esitleb seda, sest huvi on suur. Kuuleme kuidas linateos sündis ja mis on selle tagamaad.

Read More