Peeter Laurits

Kunstnik Peeter Laurits “Maast ja ilmast”

Ööülikool. Kunstnik Peeter Laurits “Maast ja ilmast” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_376225.mp3 Kirjeldus: Peeter Laurits on maailmarändur ajas ja ruumis; liigub erinevate ilmade vahel, kasutab enda ja meie hinge liigutamiseks mitmesuguseid sõiduvahendeid. Kunstnikuna on ta läinud süvitsi: vaadelnud maailma, parimatel hetkedel näinud ka läbi, näinud aega ja ruumi; pinnalaotust ja taevalaotust. Suurepärane elumõtestaja.

Read More

Alari Allik ja kunstnik Peeter Laurits “Eraklusest”

Ööülikool. Alari Allik ja kunstnik Peeter Laurits “Eraklusest” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_361028.mp3 Kirjeldus: Tõelised vaimuviljad sünnivad vaikuses ja rahus. Miks on hea tõmbuda eemale ilmakärast. Japanoloog Alari Alliku ja kunstnik Peeter Lauritsa loeng “Eraklusest” (2012).

Read More

Alari Allik ja Peeter Laurits “Eraklusest”

Ööülikool. Alari Allik ja Peeter Laurits “Eraklusest” Kuula: https://heli.err.ee/helid/71_ID115_361026.mp3 Kirjeldus: Ööülikool. Alari Allik ja Peeter Laurits “Eraklusest”

Read More

Hasso Krull ja Peeter Laurits, “Kus on tsibiputini piir?”

Rupert Sheldrake’i 2014. aastal eesti keeles ilmunud raamatule “Dogmadeta teadus”*, millele oli pühendatud “Tähenduse teejuhtide” 55. vestlusring** koos Toomas Pauli ja Tarmo Soomerega, kirjutas kaaneteksti Peeter Laurits. “Teaduslik maailmavaade on kõikehõlmav, sellele toetub kogu me progresseeruv tehnoloogiline tsivilisatsioon. Samas on tänapäeva teadus koormatud suure hulga iganenud dogmaatiliste tõekspidamistega. Lubjastunud uskumused on väga püsivad, need muudavad…

Read More