Tuule Kann- Õhtu ilu. Hasso Krulli pajatused

16 Tuule Kann- Õhtu ilu. Hasso Krulli pajatused by Regilaulu Podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Aluseks on J. M. Riste poolt Haljala kihelkonnas 1894. a. üles kirjutatud värsid (EKM ERA, E 11626/7) ja Kuusalu kihelkonnast 1905. a. Anna-Leena Mikiverilt üles kirjutatud laul (EKM ERA, EÜS II 537/8 (40)), kogujad Peeter Penna ja Karl Luud.

Laul neidude laulmisest, mis on nii võimas, et kostab koguni mõisameeste kõrvu. Mõelda vaid, keegi laulab nende metsas! Mõisamehed plaanivad ilutegijaid tüdrukuid minna vägisi endale tooma, kasvõi võrkudega kinni püüdma. Aga ega neidu vägisi koju tuua ei saa, teda tuleb meelitada teisiti.

Lauri Õunapuu – Külma külmetab minuda. Indrek Koffi pajatused

5 Lauri Õunapuu- Külma külmetab minuda. Indrek Koffi pajatused by Regilaulu Podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Laulu aluseks on Ann Beileri sõnad ja viis Järva-Madise kihelkonnast, kirja pannud 1910. a. Peeter Penna ja Voldemar Rosenstrauch (EKM ERA, EÜS VII 1606 (124), EKM ERA, EÜS VII 1501/90 (364).

Laul on mehe eneseirooniline pöördumine külma poole: “Küsi, külm, kus on minu kuub ja kasukas ja miks ma niiviisi külmetan, ah? Kas sellepärast, et suvi on möödas? Ega ma kaua külmeta, lasen eidel-taadil tuua uued, vanad jäid ju kõrtsi võla katteks. Ja pealegi, mu uus maja saab kohe valmis, siis kütan sauna kuumaks ja sinu, külm, jätan ukse taha. Mina aga istun saunas, viskan leili ning naeran su üle, va külm.”