Naised räägivad ausalt: miks ma ikkagi ei taha /ei tahtnud lapsi saada?

Episood 33: Naised räägivad ausalt: miks ma ikkagi ei taha /ei tahtnud lapsi saada?

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne kirgi täis saade on ausalt ja avameelselt sellest, miks osad naised tahavad ja teised ei soovi lapsi saada. 

Sädemeid lendab ja tõde selgub. Kas tänapäeval on üldse vastutustundlik lapsi saada? Kuidas suhtuvad sellesse küsimusesse eri põlvkodade naised? Argumendid on valusad ja tabavad. 

Lisaks analüüsime, miks on igasugune vastutus pere ja suhete eest loomine taas pandud naiste õlule ning kuidas ikkagi mõista seda: iga naine saagu nii palju lapsi, kui ise suudab üles kasvatada.

Taavi Rõivas – peaministriks saamisest, Ironman 70.3 väljakutsest ja laste kasvatamisest.

#88 Taavi Rõivas – peaministriks saamisest, Ironman 70.3 väljakutsest ja laste kasvatamisest.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas äärmiselt sihikindel ja intelligentne mees, kes on vastu võtnud 2021 Ironman 70.3 väljakutse. Ta on endine Eesti peaminister, 3 lapse isa ja ettevõtja – Taavi Rõivas. Saates räägime:
▪️ Kuidas saada peaministriks?
▪️ Miks küsida miks küsimusi?
▪️ Kuidas erineb esimese lapse kasvatamine kolmandast?
▪️ Mis teema on lõputu sinise vaibaga?
▪️ Mida pelgab ta Ironman 70.3 väljakutse juures enim?
Sellest ja paljust muust juba tänases episoodis.Saatejuhid: Sandra Raju ja Kairi Killing.

Airi Vipulkumar Kansar: ka minu abikaasale taheti leida India naist

252. osa: Airi Vipulkumar Kansar: ka minu abikaasale taheti leida India naist by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Airi räägib näiteks, et tavapärasel keskklassi indialasel on kolmekorruseline maja ning teenijad. Kuna vaesust on palju, siis saab teenijaid lubada üsna soodsa hinnaga eest.

Kuigi Indias öeldakse, et kastisüsteemi ei eksisteeri enam, siis abielude puhul on see siiski olemas. Airi sõnul võib perepea isegi oma lapse ära tappa, kui võsuke tahab abielluda kellegagi madalamast kastist. Muuseas, pere tahtis ka Airi abikaasale leida sobivat indialannat. Seetõttu käidi erinevates peredes poega esitlemas, kuid viimaks ütles mees ise ära. Ja hea, et nii läks, sest saatuse tahtel kohtuti hiljem Airiga.

Loomulikult tuleb juttu ka sellest perioodist, kui Airi oli Indias koroonalõksus.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Mariliis Lukk – Perevägivallast õnnelike perede haldjaks

Mariliis Lukk – Perevägivallast õnnelike perede haldjaks by E.L.U. Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Hei, saame tuttavaks! Kui soovid teada kes ma olen ja miks ELU Podcastiga algust tegin, siis seda saad kuulata siin väikeses tutvustuses. 
E.L.U. (Eduni Läbi Uskumuste) Podcast sai oma nime seetõttu, et mina avastasin enda jaoks uskumuste rolli enda elus. Kas sina tead mis on uskumused? Mina ka ei teadnud!  Need on nagu rongirööpad, mida mööda sinu mõte liigub.
 Uskumused on sinu alateadlikud mõtted, milles oled 100% veendunud, et see on absoluutne tõde. Need võivad sind kas edasi viia või tagasi hoida ja sa ise ei teagi seda.
Hea uudis on see, et uskumusi on võimalik muuta, aga esialgu pead need endale teadvustama. Mina olen seda teinud ja soovin aidata ka sinul vabaneda enda limiteeritd uskumustest, et saaksid kujundada enda ELU nii nagu tegelikult tahad!   
Aitäh, et mind kuulad! 
Jälgi E.L.U. Podcasti ka Facebookis ja Instagramis. 

Paariterapeut lahkab ja jagab oma pere kogemusi: miks tekib ka meestel sünnitusjärgne depressioon?

Paariterapeut lahkab ja jagab oma pere kogemusi: miks tekib ka meestel sünnitusjärgne depressioon?

Kuula:

Kirjeldus:
Kairi Tozen-Pütsepp on paariterapeut ja raseduskriisinõustaja ning viie lapse ema. Ta räägib, miks tänapäeval on sünnitusjärgne depressioon kergem tekkima nii meestel kui naistel ning annab nõu, kuidas seda ennetada saab.

Eesti naine on lõputu potentsiaaliga, kuid mõnikord ta ei usu endasse piisavalt

KUULA | Eesti naine on lõputu potentsiaaliga, kuid mõnikord ta ei usu endasse piisavalt

Kuula:

Kirjeldus:
Õige pea ilmub Signe Ventseli ja Kristi Jõeoru sulest uus inspiratsiooniraamat “Julgus luua muutust”. Autorid soovivad teosega tublidesse Eesti naistesse veelgi enam inspiratsiooni, mõttejulgust ja teotahet süstida – olgu see muutus tervise, ettevõtluse, finantside, pere, sotsiaalse elu, enese tähtsustamise või hobide valdkonnas.

Ühe isa okkaline tee võrdse vanemluseni: lastekaitse ja kohus diskrimineerivad isasid!

Ühe isa okkaline tee võrdse vanemluseni: lastekaitse ja kohus diskrimineerivad isasid!

Kuula:

Kirjeldus:
„Kui üks vanem soovib teisele vanemale kätte maksta läbi lapse, siis Eestis on seda väga lihtne teha,“ ohkab Toomas, kes on lapse pärast kohut käinud poolteist aastat. Pärast suhte lõppemist keeldus tema lapse ema mehele last näitamast ja Toomasel ei jäänud üle muud, kui minna kohtusse. Ta räägib oma emotsionaalsest teekonnast.

Marget Haug “Pereemana iseseivaks ettevõtjaks”

Marget Haug “Pereemana iseseivaks ettevõtjaks”

Kuula:

Kirjeldus:
Marget Haug on turundus ettevõtja, kes planeeritult saab kõikide klientide töö tehtud ning samas jääb tal piisavalt aega perele. Talle meeldib olla iseseisev ettevõtja, kes saab enda aega ise planeerida.

Kontakt: karel@hakkametegutsema.ee
Saade on lindistatud 35mm Fotostuudios.

Million Mindset Alo ja Toomas mõtteviisist, küllusteadvusest ja järgmisele tasemele liikumisest

#140 Million Mindset Alo ja Toomas mõtteviisist, küllusteadvusest ja järgmisele tasemele liikumisest by Ausad Mehed

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on mul saates laua vastas istumas kaks meest Alo Tammsalu ja Toomas Väli, kes koos oma sõprade Eve Kaunis ja Riin Bonderiga veavad kirjastust Million Mindset, mis on ühtlasi ka mõnda aega juba Ausad mehed podcasti koostööpartner, toetades meie külalisi nende poolt kirjastatud väärtuslikke raamatutega.

Alo Tammsalu kirjeldab ennast tasakaalu ja harmoonia loojana, samal ajal suur vaatleja. Kui ta varem kuulas rohkem mõistust, siis täna pigem südant. Enamik tema tegevusi ja otsuseid läbi elu on tuginenud sarnastele väärtustele. Alo edu valemiks on läbi omakasupüüdmatu, austava ja tunnustava suhtlemise tuua teistes välja nende väärtused, tugevused ja motivatsioon.

Alo kaotas mõlemad oma vanemad üsna noores eas. Ülikooli ajal töötas mitu aastat vabatahtlikuna päästjana, sest ta oli selle ameti suur fänn, mis viis selleni, et kooli lõpetades sai temast päästekommando pealik.

27-aastasena kutsuti teda Vabariigi Päästeameti Peadirektori asetäitjaks vastutama kõikide reageerivate valdkondade ja kommunikatsiooni eest (nagu nt tuletõrje- ja päästetööd, demineerimine, sõjaväestatud päästeüksused ja häirekeskus). Karjääri jooksul on teda autasustatud pääste kõrgeima autasuga „Suur kuldrist“ ning samuti presidendi poolt „Eesti Punase risti III klassi“ ordeniga. Kes ei tea, siis selle orderni puhul on tegemist päästevaldonna inimestest ühe kõrgeima saavutusega.

Mingist hetkest mõistis Alo, et selliselt ainult teistele elada ei ole võimalik ja hakkas tegelema enesearenguga. Lahkus palgatöölt, astus välja esimesest abielust ning rajas Eesti Toitumisnõustamiskeskuse. Sellele järgnes lõpuks koos sõpradega Million Mindset kirjastuse rajamine.

—-

Tänane teine saatekülaline Toomas Väli on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo ja sotsioloogia erialal. Töökogemusi on ta saanud Estonian Airis, Balti Logistikas, Lux Expressis. Läbivalt oma elus panustanud karjäärialaslt müüki ja turundusse.

Alates 2009 aastast sukeldus ettevõtlusesse. Ta lõi oma esimese ettevõtte ja alustas kaubandusega. Toomas on viimased 5 aastat Paradise Finest Foods OÜ eestvedaja. Peamisteks oskusteks hindab Toomas endal müüki ja läbirääkimisoskust. Ta on loonud müügivõrgustiku, kus nende tooteid müüb ca 300 poodi üle Eesti. Peamine isiklik väljakutse Toomas jaoks on see, kuidas jagada end töö ja pere vahel.

Aastal 2015 koos Aloga sai rajatud ka kirjastus Million Mindset, mille eesmärgiks on anda välja enesearengu raamatuid, mis tõstavad inimeste oskuseid ja teadmisi, et viia nende elu järgmisele tasemele.

Tegemist on tasulise saatega, kui soovid kuulata tervet episoodi ja ka kõiki teisi tasulisi külalistega saateid, siis leiad need kõik suletud Facebooki grupist:
www.facebook.com/groups/ausadvestlused/

Ligipääsu saamiseks tuleb sooritada väike tasu järgnevale kontole:

IBAN: GB68REVO00997013422585
BIC: REVOGB21
SAAJA: Chris Kala
SUMMA: 12€ / kuus
SELGITUS: Oma facebooki nimi
NB! Swedbank omanikel soovitan sooritada makse läbi arvuti ja valida eraldi välismakse, muidu võib tekkida probleeme kande sooritamisel.

Head mõtted Alolt ja Toomaselt:

Lisaks, kui sa tunned, et saade, mida kuulad pakub sulle väärtust, siis too meieni üks sõber, kes võiks saates oleva informatsiooniga resoneeruda. See aitab meil enda ja külaliste sõnumit edasi viia.

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Instagram:
www.instagram.com/chriskkala

Jälgi Alo ja Toomas tegemisi:
https://www.facebook.com/alo.tammsalu
https://www.facebook.com/toomas.vali.1
https://www.facebook.com/millionmindset.ee/

Avaleht

Kuidas rääkida noortega seksuaalvägivallast

Kuidas rääkida noortega seksuaalvägivallast

Kuula:

Kirjeldus:
Seksuaalvägivalla ohvriabi korraldaja Kai Part selgitab, mis üldse on seksuaalvägivald ja kuidas noortega sellest rääkida.