Pereterapeut Kärt Kase “Inimesed peavad õppima suhtlema teineteisega haavatavamal tasandil.”

#214 Pereterapeut Kärt Kase “Inimesed peavad õppima suhtlema teineteisega haavatavamal tasandil.” by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne saatekülaline on psühholoog ja pereterapeut Kärt Kase, kelle kutsumus on aidata teistel oma suhteid parandada. Kärtil on psühholoogia eriala, õppinud oma elu jooksul kõiksugu erinevaid asju nagu näiteks perekonnapsühhoteraapia, perelepitus, tunnetekeskne teraapia, Imago kliiniline koolitus ja isegi ärksameelsuse (mindfulness) kursust. Täna tegutseb Kärt koolitajana, nõustab inimesi ja kirjutab raamatuid. Nende seas raamatud nagu “Suhteaudit: käsiraamat paaridele”, “Kuidas hoida armastust?” Ja tema uus teos “Miks petetakse? Käsiraamat ennetuseks ja lahenduseks”.

Head mõtted Kärdilt:
“Kui sa ei ole valmis kuulama teist poolt ära, arvestades sellega, et see võib ka olla tõde, siis ei olegi võimalik kuskile välja jõuda.”

“Inimesed peavad õppima suhtlema teineteisega kõige haavatavam tasandil.”

“Mõtlemise muutes või tähenduse muutus on üks põhilisi asju, mida teraapias tehakse.”

“Suhetes on oluline teineteisele teha “kingitusi” ehk anda, aga need ei saa olla nõudmised.”

“Kannatlikkus on kindlasti voorus.”

“Probleemid suhetes tulevad siis, kui me ennast lukku paneme.”

“Lapse jaoks suhte loomine käib läbi mängu.”

“Kirg suhestub pigem sooviga seksida. Armastus tunne jällegi suhestub justkui pühendumusele.”

Mainitud raamatud:
Mark Williams “Ärksus – Tee rahuni pöörases maailmas”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Vaata Kärdi tegemisi:
www.suhteabi.ee
www.facebook.com/kart.kirso

Mida teha, et suvesuhe kogu senist elu pea peale ei keeraks?

Mõttekoht, Osa 15: Mida teha, et suvesuhe kogu senist elu pea peale ei keeraks? by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„Kui keegi tahab pärast kirglikku ööd sinuga rääkida, ole ettevaatlik. Kui soovid seda ööd suvesuhte raames hoida, ära parem üldse hakka,“ hoiatab psühholoog ja pereterapeut Kätlin Konstabel. Et inimese meeltes on suve sünonüümideks vaheldus, vabadus ja rõõmutunne, võib tema sõnul igaühega juhtuda, et suvel hakkab süda mõnd inimest kohates kiiremini põksuma.

Mida suvesuhted endaga kaasa toovad? Mida ette võtta, et talvel ei avastaks end ühes korteris elamas inimesega, kellele ei julge ära öelda? Mida teha, kui suvesuhtesse satub inimene, kellel on kaaslane olemas? Mida praeguses koroonaviiruse leviku ajal suvesuhteid sõlmides silmas pidada? Kõigest sellest ja veel paljust muustki suhetega seonduvast tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht räägimegi.

Teabevara tund: kuidas kriisis määramatuse ja tunnetega hakkama saada

14.05.20 Teabevara tund: kuidas kriisis määramatuse ja tunnetega hakkama saada

Kuula:

Kirjeldus:
„Teabevara tunni“ külalisteks on psühholoog, juhtide koolitaja ja nõustaja Mare Pork ning pereterapeut Katrin Saali Saul. Räägime sellest, millised emotsioonid meid kriisi ajal vallutavad ja miks me ei peaks praeguse olukorra üle kurtma.
Räägime juhtimisest ja juhtidest ning saame mõned kiired ja hästi töötavad nipid, kuidas ärevas ja heitlikus olukorras toime tulla.
Vestlust juhib Äripäeva teabekeskuse juht ja juhi teabevara peatoimetaja Liivi Kedelauk.

Kuidas tulla toime muretsemise ja ärevustundega?

Mõttekoht, Osa 4: Kuidas tulla toime muretsemise ja ärevustundega?

Kuula:

Kirjeldus:
Enamik inimestest satub elu jooksul olukordadesse, mis teeb neid ärevaks. Viimane aeg, mil nähtamatu viirus toonud suuri muutusi argipäeva, on muretsemisest saanud igapäeva osa ning ärevus aina süvenenud. Sellest kõnelevad paljude muude asjade seas näiteks igaõhtused raskused magama jäämisel, südame kloppimine ja keskendumisraskused.

Mis on ärevus, millal abi otsida ja kuidas end aidata, räägib tänases saates Ambromed kliiniku paari- ja pereterapeut, psühholoog Piret Evert.

Kuidas eriolukorras ühte korterisse aheldatuna peresuhteid hoida?

Mõttekoht, Osa 3: Kuidas eriolukorras ühte korterisse aheldatuna peresuhteid hoida?

Kuula:

Kirjeldus:
Eriolukord on sundinud äkitselt ühte korterisse muidu tegusad inimesed: ühes toas tuleb pidada töökoosolekuid, koolitunde ja veeta vaba aega, samaaegselt tuleb olemas olla nii tööandja kui pere jaoks. Kuidas selles segasummasuvilas toime tulla?

Pereterapeut ja koolipsühholoog, Eesti Koolipsühholoogide Ühingu juht Karmen Maikalu annab tänases saates kasulikke soovitusi, kuidas sellises olukorras rahu säilitada ja endale aega leida.

#õpsonmõrd ehk kes kaitseb õpetajat küberruumis?

#õpsonmõrd ehk kes kaitseb õpetajat küberruumis? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Paljud osapooled on võtnud endale südameasjaks noortevahelise küberkiusamise: kuidas seda piirata, ennetada ja muuta üldist netiketti. Kuid lisaks sellele, et noored üksteist sageli internetis kiusavad, võivad ohvriks langeda ka õpetajad. Vulgaarsete piltide jagamine, ebatsensuursete väljendite rahe, avalik laim, identiteedivargus ning ahistav jälitamine veebis – need on vaid mõned näited, millega õpetajad küberkiusamisel kokku puutuvad. Küberkiusamise ohvriks langedes jääb õpetaja aga tihtipeale oma murega üksi, vaikib ja kannatab. Arvamusfestivali värske teaduse alal arutleme selle üle, mis võib õpetajate küberkiusamise esile kutsuda? Miks on see probleem vaikuse loori all? Kuidas küberkiusamine võib õpetajale mõjuda ning kuidas saaks üldse sellist küberkiusamist piirata?

Arutelu juht: Kätlyn Jürisaar (Tartu Ülikool), Andra Siibak (Eesti Noorte Teaduste Akadeemia)
Osalejad: Kristi Vinter-Nemvalts (haridusteadlane, Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler), Kätlin Konstabel (psühholoog ja pereterapeut), Urmas Heinaste (Eesti Informaatikaõpetajate Selts, Õpetajate Ühenduste Koostöökoda)
Korraldaja: Eesti Noorte Teaduste Akadeemia

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Mis on eesti lapse hinge hind?

Mis on eesti lapse hinge hind? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Oma arutelus soovime mõelda sellele: Kas meie riigis on lapsed alati esikohal. Kas riigi aitamissüsteemi keskpunktiks on täiskasvanu või lapse õigused. Kui palju peab laps kannatama ennem seda kui tema õigused tagatakse. Kas oma vanematega elava lapse elu maksab sama palju kui lapsendatud või asendushooldusel lapse elu? Miks me oleme nõus maksma asendushoolduse eest selle asemel, et panustada rohkem ennetustegevusesse. Miks toetatakse vanemaid, kes ei taha abi vastu võtta ja kus on piir loota, et midagi muutub. Kus ja kellega on lapsel parem elada ja mis tingimustel?

Moderaator: Kaileen Mägi (Gordoni perekooli koolitaja ja endine ajakirjanik)
Osalejad: Liina Kersna (Riigikogu liige, Sotsiaalkomisjon), Roman Timofejev (psühholoog, pereterapeut), Ene Ahas (vandeadvokaat), Barbara Haage ja Nadezda Leosk (Sotsiaalkindlustusamet)
Korraldaja: SOS Lasteküla Eesti Ühing

Arutelu leidis aset 11. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.