Personalijuht: kuidas väärtused ettevõttes elama panna

08.06.21 Sisuturundussaade. Personalijuht: kuidas väärtused ettevõttes elama panna

Kuula:

Kirjeldus:
Töötajate heaolust ja selle seosest ettevõttesse panustamisega ning ettevõtte väärtuste olulisusest räägib saates infotehnoloogia täislahendusi pakkuva IT-ettevõtte TietoEVRY personalijuht Sigrid Mõisavald.
 
Saates tuleb jutuks, mida töötajate heaolu juures silmas pidada, milline roll on sealjuures juhtidel ja millised on praegusel muutuste ajal põhilised töötajaskonnaga seotud väljakutsed.
 
Kahe suure ettevõtte Tieto ja EVRY hiljutisel ühinemisel tehti läbi ka väärtuste loomise ja vastuvõtmise protsess. Kuidas see rahvusvahelises 24 000 töötajaga ettevõttes välja nägi ja millega TietoEVRY Eesti üksuse personalijuht soovitab väärtuste juurutamisel arvestada, kuuleb lähemalt juba saatest.
 
Saatejuht on Mai Kroonmäe.

Õppetund. Andragoogid: ennastjuhtivaks õppijaks ei saa niisama hakata

29.04.21 Õppetund. Andragoogid: ennastjuhtivaks õppijaks ei saa niisama hakata

Kuula:

Kirjeldus:
Saates „Õppetundˮ tuleb andragoogika taustaga spetsialistidega juttu sellest, miks on täiskasvanuõpe kasulik personalijuhi, tippjuhi ja koolitaja seisukohast.
Külas on Sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, Elisa personalivaldkonna juht Kaija Teemägi ning Aeternumi koolitaja ja konsultant Kati Tikenberg. Saate võtab kokku EPALE saadik Piret Maiberg-Nõu.
Link jagab, kuidas on andragoogika aidanud inimeste juhtimisel, tippjuhiks saamisel ja õppeasutuse töö korraldamisel. Teemägi võtab aga kokku selle, kuidas aitab andragoogika personalijuhi töös ning kuidas on see olnud kasulik juhtide ja spetsialistide arengu toetamisel. Tikenberg aga avab, mida annab andragoogiline haridus koolitajale ja õppijatele.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #29

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #29 by PARE | Pare Eesti

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates vestleme Tallinna Ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse teaduri, haridus- ja keskkonnapsühholoogi Grete Arroga õppimisest, mõtlemisest ja mälust targa töö kontekstis.
• Miks on kasulik ümber mõtestada töötajate koolitamine õppimise võimaldamiseks?
• Millele on personalijuhtidel kasulik tähelepanu pöörata ja milliseid küsimusi küsida enne töötajate arendusplaanide koostamist?
• Miks peaks olema õppimise tulemuse hindamine seotud organisatsiooni tulemusega?

Head kuulamist!

Saatejuht: Taavi Libe
Saate produtsent: Marget Mark
Tehniline tugi: Tanel Triisa

Ootame Sinu tagasisidet saate kohta info@pare.ee

Töö ja palk. Estel Pukk: personalitöö tegelik olemus on õiglus, mitte õnnelikkus

23.02.21 Töö ja palk. Estel Pukk: personalitöö tegelik olemus on õiglus, mitte õnnelikkus by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Veebruari keskpaigas toimunud personalitöö aastakonverentsil selgus personalitöö edendaja konkursi võitja, kelleks osutus Fiizy personalijuht Estel Pukk. Temaga seekordses „Töö ja palgaˮ saates peaasjalikult kõnelemegi.
Estel on ärijuhtimise ja finantstaustaga personalijuht, kellel on ette näidata tugev personalijuhtimise portfell. Ta jagab, millised on personalitöötajate praegused väljakutsed, milline on koolidest peale tulev personalijuhtimise eriala põlvkond ning kuidas edukalt muudatusi juhtida.
Juttu tuleb ka sellest, kas hakkame murdma seda müüti, et personalijuht ei tegele üksnes pehmete teemadega, vaid istub samuti juhtkonna laua taga.
Saate lõpuosas vestleme ka töötukassa ettevõtlustoetuse osakonnajuhataja asetäitja Julia Eigirdiga töötukassa toetusest, mida pakutakse inimestele, kes soovivad hakata tegelema ettevõtlusega.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Tandemitarkus personalijuhi vaates

Tandemitarkus personalijuhi vaates

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime kogenud personalijuhi Irene Metsisega tegevjuhi ja personalijuhi tandemist ning nende koostöö kvaliteedi rollist organisatsiooni tulemuse äratoomisel. Jutuks tulevad teisedki tandemid, väärtused, eesmärgid, unistused ning ehedus ja autentsus teel eesmärgi saavutamiseni. Hea personalijuhi fookus on äritulemustel ja oskus luua töötavaid tandemeid on edu võti.

Evelin Andrespok

102 – EVELIN ANDRESPOK, ERISAADE “KAUGTÖÖ”

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases erisaates keskendume kaugtööle ja selle tõhusamale toimimisele.

Saate kangelanna Evelin Andrespok on kaugtöö ekspert. Enam kui viimased viis aastat on Evelin teinud kaugtööd Eesti ettevõttes Toggl, olles praegu selle personalijuht. Ajakasutuse tarkvarasüsteemi arendavas ettevõttes Toggl töötab üle 100 inimese ning väga vähesed kasutavad ettevõtte kontorit. Evelinil on palju kogemust kaugtöö juhtimise ja arendamisega ning ta on aidanud mitmeid ettevõtteid kaugtööle üleminekul.

NB! Evelin on loonud Facebooki grupi Kaugtöö juhid, et aidata juhtidel kaugtööd paremini korraldada.

Tänases saates:

Kes on Evelin ja millega täpselt tegeleb? 3:40
Kodutöö planeerimine. 8:00
Koosolekute tegemine ja nende olulisus. 12:40
Kui kaua oleks mõistlik järjest kodutööd? 15:40
Mis siis, kui pole kaugtöö inimene või pole võimalusi? 20:30
Erinevad võimalused, kuidas kodukontori tööd lihtsamaks teha. 31:30
Motivatsioon kaugtööks. 35:40
Kuidas veeta vaba aega? 42:00
Töö kultuuri hoidmine ettevõttes. 42:40
Inimeste usaldamine kaugtöös. 49:55
Koosolekute tegemise mõtete kordus. 55:45

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #16

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #16

Kuula:

Kirjeldus:
Kuueteistkümnenda PARE podcasti saatekülaliseks on juhtimisnõustaja Hanno Jarvet, kellega arutleme selle üle, kuidas teha personalijuhina arenguhüpe. Tutvustame ka personalijuhi arenguprogrammi Personalijuht 2.0.
Lisaks räägime paindlikkuse rakendamisest ning muudatuste juhtimisest tööelus.

Kuula saadet

Head kuulamist!

Saatejuht: Taavi Libe
Saate produtsent: Kärt Kinnas
Tehniline tugi: Tanel Triisa
Ootame Sinu tagasisidet saate kohta info@pare.ee

Onboarding ehk sisseelamisprogramm kui eduka töösuhte alus

Onboarding ehk sisseelamisprogramm kui eduka töösuhte alus by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Millised on personalialased väljakutsed kiirestikasvavas ettevõttes? Millisel moel viia läbi onboardingut, kui värbamine toimub rahvusvaheliselt ja erinevatesse kontoritesse üle maailma? Ja kuidas hoida kõige selle käigus ka oma kultuur elujõulise ja purunematuna? TalentHub’i seitsmenda podcasti külaliseks on pikaajalise kogemusega personalispetsialist, endine Skype’i HR Business Partner ning praegune Pipedrive’i personalijuht Leelia Rohumaa.

Töötukassa, kui tänapäevane tööandja

Tööelu #13: Töötukassa, kui tänapäevane tööandja by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
Tööelu uusimas saates on külas ühe suureavalik õigusliku organisatsiooni, Eesti Töötukassa, personalijuht Kristiina Palm ja jutuks on tööpakkumiste vahendaja ise kui eeskujulik tööandja ligi 900le inimesele. Ning üsna kiiresti selgub, et tegemist on arengut soosiva ja sooja tööandjaga.

Enamus inimesi tunneb töötukassat läbi selle, et tööelus pausi tehes ennast meie juures nö arvele võtta. Vähem teatakse töötukassa võimalustest neil hetkedel kui töövahetus polegi plaanis, küll aga kuluks ära hea karjäärinõu, teadmine ümberõppe võimalustest või muu tööeluga seonduv. Seda kõike on töötukassa inimesed valmis pakkuma, tasub järgi uurida!

„Meid teatakse peamiselt tõesti tööpakkumiste vahendaja või hüvitiste maksjana, kuid me oleme midagi palju enamat. Oleme organisatsioon, kus töötavad nooruslikud, hakkamist täis, empaatilised, kogemustega ja mis peamine järjekindlad inimesed. Neid omadusi on vaja, et oma tööd hästi teha, sest iga inimese lugu, kes meie uksest sisse astub on omamoodi eriline, neile pakutavad lahendused väga erinevad,” mainib Palm.

Töötukassa personalijuhi sõnul on nende töötajate hulgas ka palju neid, kes on tulnud tööd otsima ja leidnud, et töötukassa ise on põnev koht, kus töötada. Lisaks konkurentsivõimelisele palgale, tänapäevasele töökeskkonnale ja arenguvõimalustele „kassa” sees, on veel palju asju, mis muudavad töötukassa atraktiivseks. Mis need on, selgitab Palm juba saates.

Podcast’i „Tööelu” 14. saates oli külaliseks ja vestluspartneriks töötukassa personalijuht Kristiina Palm. Saatejuht oli, nagu ikka, ajakirjanik Martin Hanson.

Kõik kommentaarid, küsimused ja ettepanekud saates räägitu osas palume saata aadressile tooelu@delfi.ee

Kui eesmärk on töötajaid üllatada ehk personalivaade pangandusmaailma

Kui eesmärk on töötajaid üllatada ehk personalivaade pangandusmaailma by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Kas ja kui palju erineb personalitöö pangas personalitööst IT-sektoris? Kuidas tõsta töötajate rahulolu mitte ainult ettevõttega, vaid ka juhtidega? Kas on võimalik mitmenädalane värbamisprotsess asendada 1-päeva värbamisega? Ja kuidas mõjub motivatsioonile töö palmide all? TalentHUB’i teise podcasti külaliseks on LHV personalijuht Liisa Põldma.