Töö ja palk. Estel Pukk: personalitöö tegelik olemus on õiglus, mitte õnnelikkus

23.02.21 Töö ja palk. Estel Pukk: personalitöö tegelik olemus on õiglus, mitte õnnelikkus by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Veebruari keskpaigas toimunud personalitöö aastakonverentsil selgus personalitöö edendaja konkursi võitja, kelleks osutus Fiizy personalijuht Estel Pukk. Temaga seekordses „Töö ja palgaˮ saates peaasjalikult kõnelemegi.
Estel on ärijuhtimise ja finantstaustaga personalijuht, kellel on ette näidata tugev personalijuhtimise portfell. Ta jagab, millised on personalitöötajate praegused väljakutsed, milline on koolidest peale tulev personalijuhtimise eriala põlvkond ning kuidas edukalt muudatusi juhtida.
Juttu tuleb ka sellest, kas hakkame murdma seda müüti, et personalijuht ei tegele üksnes pehmete teemadega, vaid istub samuti juhtkonna laua taga.
Saate lõpuosas vestleme ka töötukassa ettevõtlustoetuse osakonnajuhataja asetäitja Julia Eigirdiga töötukassa toetusest, mida pakutakse inimestele, kes soovivad hakata tegelema ettevõtlusega.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Kärt Kinnas: Milline näeb välja personalitöö aastal 2021?

Kärt Kinnas: Milline näeb välja personalitöö aastal 2021?

Kuula:

Kirjeldus:
Millega tegeleb Kärt Kinnas ning Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE? Milline näeb välja personalitöö aastal 2021? Kuidas saaksid personalijuhid olla edukad uuel aastal? Seda kõike saad kuulata TalentHubi 22. podcastis.

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #25

PARE podcast: Avameelselt inimeste juhtimisest! #25

Kuula:

Kirjeldus:
Koostöös Norra HR Assotsiatsiooniga avaldame PARE podcastide sarjas intervjuu personalivaldkonna juhtiva mõtleja Dave Ulrichiga. Intervjuu on salvestatud 2019. aasta Norra HR konverentsil ning keskendub personalitöö kompetentsidele ja oskustele.

Dave Ulrich on uurinud personali kompetentse üle 30 aasta. Tema eestvedamisel on uuringut tehtud 7 korral. Ulrichi uuring on näidanud, et kompetentsid muutuvad koos globaalsete arengutega ja kuigi organisatsioonid on oma tegevusaladelt ja arengult erinevad, on ligi 50% personalijuhi kompetentsidest universaalsed.

Ulrichi järgmine personalikompetentside uuring on avatud The Human Resource Competency Study (HRCS) kuni detsembri keskpaigani ning sel korral oodatakse ka Eesti personaliinimesi osalema. Uuring ei kirjelda personalitöö tegijate töö sisu või uskumusi, milline peaks personalitöö olema, vaid annab vastuse, mis personalitöös loob tõeliselt väärtust. Uuringus osalemine on tasuta.

Registreeri uuringule https://www.rbl.net/hrcs-round-8/

Podcast algselt avaldatud HR Norge kodulehel: https://www.hrnorge.no/

Uudiseid teiselt poolt maakera ehk personalitööst Uus-Meremaal

Uudiseid teiselt poolt maakera ehk personalitööst Uus-Meremaal by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Kuidas käib värbamine ja personalitöö teisel pool maakera? Mis paneb ühe HR-inimese blogi kirjutama ning millised kuumad teemad leiavad kajastamist aastal 2020? Mis kandidaadikogemusega jätkuvalt halvasti on ja kuidas seda parandada? TalentHub’i viienda podcasti külaliseks on ISS Uus-Meremaa personalijuht, blogija ning “Praktilise värbamisturunduse käsiraamatu” autor Helo Tamme.

Kuidas luuakse tööandja brändi Unistuste Tööandja 2019 Päästeameti juures?

Kuidas luuakse tööandja brändi Unistuste Tööandja 2019 Päästeameti juures? by Marketingi Instituut

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaliseks on Marvi Roosaar, kes on Päästeameti personalitöö talituse juhataja.

Eelmisel aastal kuulutati Unistuste Tööandjaks Päästeamet, kelle puhul tõi žürii esile erakordselt harmoonilist organisatsioonikultuuri, keskendumist ühele põhiväärtusele – missioonitundele – ning seda, et nii töötajad ise kui inimesed tänavalt said sellest organisatsioonikultuuri aluseks olevast väärtusest aru väga sarnaselt. Kutsusimegi saatesse Marvi, et ta seletaks pisut täpsemalt, kuidas on saanud Päästeametist unistuste tööandja:

Mida teete selleks, et Päästeamet oleks hea koht kus töötada?
Mis on olnud tööandja brändi loomisel kõige keerulisem?
Kuidas tunnete ära “õige ja ägeda” inimese, kes tööle võtta?
Kuidas saate paista ihaldusväärse tööandjana ka välja poole?

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu on ka üks konverentsi Unistuste Tööandja 2020 esinejatest. Vaata lisainformatsiooni ja registreeri konverentsile! https://unistustetööandja.ee/konverents/

Saadet juhib Anu-Mall Naarits.
Mõnusat kuulamist!

Kui eesmärk on töötajaid üllatada ehk personalivaade pangandusmaailma

Kui eesmärk on töötajaid üllatada ehk personalivaade pangandusmaailma by TalentHub Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Kas ja kui palju erineb personalitöö pangas personalitööst IT-sektoris? Kuidas tõsta töötajate rahulolu mitte ainult ettevõttega, vaid ka juhtidega? Kas on võimalik mitmenädalane värbamisprotsess asendada 1-päeva värbamisega? Ja kuidas mõjub motivatsioonile töö palmide all? TalentHUB’i teise podcasti külaliseks on LHV personalijuht Liisa Põldma.