Dacia ja Lada hakkavad üheskoos arenema

68. Dacia ja Lada hakkavad üheskoos arenema by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Dacia ja Lada on mõlemad autotootjad, mis teatud inimrühmades on saavutanud kultusautode taseme. Samal ajal on teisel pool inimesed, kes neid autosid lausa põlgavad. Vahva uudis on aga see, et tulevikus saavad Ladad olema palju rohkem nagu Daciad ja ka vastupidi!

Lisaks räägime Peugeot lubadusest hakata tootma edaspidi igast mudelist edaspidi ka sportversioone. Algust on juba tehtud, Peugeot 508 PSE näeb päevavalgust juba sellel aastal. Nii mõnelegi võib aga tuska teha see, et tegemist on tõenäoliselt hübriididega.

Arutleme ka viie minutiga laetavate elektriakude teemal, mida Iisraelis arendatakse. Milline on selliste akude tulevik ning millal neid päriselt näha saab?

Proovisõiduautoks oli sel nädalal Eesti aasta auto tiitlivõistlusel võistlustulle minev Land Rover Defender. Suur auto, palju võimu ning väga militaristlik välimus. Kas tasub selle tohutu nelikveolise tanki poole tõsiselt vaadata või piisab vaid kiirest pilgust?

Lõpetuseks räägime inimeste käitumisest lumistes teeoludes. Kas eestlased on oma talvesõiduoskused ära kaotanud või mis on selle taga, et inimesed sõidavad lahtise lumega kaetud teedel täpselt nii nagu keskmisel suvepäeval?

Uus BMW X5, kas eestlaste unelm ka pistikhübriidina?

31. Uus BMW X5, kas eestlaste unelm ka pistikhübriidina? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne Istmesoojendus võtab vaatluse alla luksusmasinad. Täpsemalt selle, kes nende roolis istuvad ja ka selle, kuidas nende roolis istuda on.

Räägime noobelautosid ja mölaklust puudutavast teadustööst. Kas Saksamaalt pärit kolme peenema auto rooli taga istuvadki ülbikud ja idioodid või on asi sellest sootuks keerukam?

Lisaks räägime korraliku juhi programmist (KOJU) ning mõtiskleme, kas see ongi see, mida meie liikluse raviks vaja?

Kas varsti on oodata ilusaid elektriautosid? Vanu häid muskelautosid meenutav Peugeot e-legend viitab, et nii võib täitsa olla. Ja tuleb välja, et nii mõnigi autofänn ootab kihvti välimusega elektriautod, mitte glorifitseeritud röstrit.

Proovisõiduautoks oli eestlaste üks lemmikuid – BMW X5, mille pistikhübriidi me proovisime. Tuleb välja, et pistik sobib linnamaasturile külge küll ja annab talle isegi kõvasti lisaväärtust (ja tõstab hinda).

Nipinurgas arutame autopesunippe talvisel ajal. Selles vallas ootame ka teie kõigi nippe ja soovitusi, kuidas talvel oma autot võiks pesta. Kommenteeri julgelt meie Facebooki lehel või saada meile e-kiri istmesoojendus@delfi.ee.

Saadet juhivad Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar.

Talveks auto korda. Kust alustada?

16. Talveks auto korda. Kust alustada? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Juba 16. osa “Istmesoojendust” on valmis. Vägev!

Selles osas räägime Euroopa autotootjate muredest – kellel valmistab peavalu Brexit ning Ühendkuningriigis asuvad tehased, kes on endale ise jalga tulistanud ning kokku kahmanud nii palju automarke, et ei teagi, mida nüüd nendega peale hakata.

Lisaks räägib Ylle paarist huvitavast elektriautost, millega ta hiljuti kiiremaid (või aeglasemaid) ringe käis tegemas. Uued Peugeot ja Renault mudelid on tema sõnul täitsa vahvad, kuigi mõlemad täiesti omamoodi.

Ka proovisõiduauto on Renault, täpsemalt selline, mille rooli Ylle veel saanud ei olegi. Seega on Jani tähetund ja ta saab täpselt öelda, mille poolest Renault Megane Trophy RS hea oli. Samas tõdeb ta, et seda autot ta ilmselt ei ostaks.

Nipinurgas tõdeme, et ega tali taeva ei jää ning ettevalmistused auto talveks ette valmistamise kallal peaksid juba käima. Mida täpselt teha ja kuidas turvaliselt ning mugavalt talvele vastu minna, kuula saatest!