Vestleme joogaõpetaja Triin Hünnineniga

Vestleme joogaõpetaja Triin Hünnineniga by Herbazen Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Seitsmeteistkümnes imeline külaline on Triin Hünninen, kes kirjeldab end järgnevalt:

Olen joogaga tegelenud vahelduva eduga ca 18 aastat, osalenud erinevatel koolitustel jne.

Alustasin Kundalini joogaga, õnneliku juhuse läbi (Facebooki jagamismäng!) leidsin tee Ashtanga jooga juurde ja sealt edasi liikusin Vinyasa stiili juurde, et suure ringiga tagasi Ashtanga juurde jõuda.

Tõsisemalt alustasin joogaõpingud 2016 aastal, kui aastase lapsega kodus olin. Kuigi see ei olnud õppima minnes üldse minu eesmärk, siis esimese joogatunni andsin juba 2016 aasta lõpus. Olen Yoga Alliance rahvusvaheliselt sertifitseeritud Vinyasa 200h joogaõpetaja (Infra jooga kool) ja 25h rasedate jooga juhendaja ning õppinud ka 50 h Yin jooga juhendajaks (Pille Eikner).

Läbi aja olen juhendanud vinyasa ja rasedate jooga tunde, 2019 aasta lõpus, peale 2 aastast “seedimispausi” alustasin ka yin jooga tundidega.

Joogatunde andes on minu suureks sooviks jagada seda miskit, mis mind ennast jooga juures köidab ja võlub ning mis ikka ja jälle matile tagasi toob. Mulle väga meeldib, et joogaga tegelemiseks ei ole vaja palju ruumi ja tegelikult sa ei pea kuhugi minema, et seda teha Joogas ei ole kohta võistlemiseks ega võitmiseks. Jooga õpetab kuulama iseennast, – mitte ainult oma keha, aga ka oma mõtteid, märkama erinevaid meeleolusid ja vastavalt sellele tegutsema – nii matil, kui elus üldse.

Usun, et jooga on kõigi jaoks, kui vaid sina ise soovid jooga jaoks olemas olla! Puhanud meele, selgemad mõtted, säravad silmad ja rahulolu iseendaga saab pealekauba!

Instagram @triinever

Vestleme joogaõpetaja Brite Vilgoga

#2 Vestleme joogaõpetaja Brite Vilgoga

Kuula:

Kirjeldus:
Teine armas külaline on Brite Vilgo.

Brite joogapraktika sai alguse üle kümme aasta tagasi, mil ta tutvus esmalt Kundalini joogaga. 2002. aastal sai Brite esimese Reiki pühitsuse ja läbis esimese Reiki astme.

Brite 2011. aasta tõi kaasa põhjalikuma tutvumise Alexanderi tehnikaga, mil ta läbis baaskursuse (26h) ja koolituse liikumistundide läbiviimise metoodikast Alexanderi tehnika printsiibil (8h). Õppinud ja lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tantsuõpetaja erialal, täiendades end vahetusüliõpilasena nii tantsu kui ka fotograafia erialal Inglismaal, jätkates hoistilistel avastustel ja kasvamisel. Süvenes huvi sisemise maailma arengutest ja sellest, mis silmale üldjuhul nähtamatu kuid eluliselt oluline.

2015. aastal läbis Brite esimese Yin jooga tutvustava paaripäevase koolituse Pille Eikneri juures. Sama aasta sügisel läbis ta 50-tunnise Yin jooga õpetajate koolituse esimese osa- anatoomia, teooria ja praktika, õpetajateks Sebastian Pucelle ja Murielle Burellier. Aasta hiljem läbis ta samade õpetajatel käe all Yin jooga õpetajate teise osa koolituse, mis keskendus meridiaanide teooriale, viie elemendi õpetusele kehas ja traditsioonilisele Hiina meditsiini tutvustamisele omandades nii teooria kui ka kogedes sügavamalt Yin joogat praktikas.

2017. aastal läbis Brite Lauri Rannamaa kinesioteipimise baaskoolituse. Kahel järjestikusel aastal osales ta Ervin Menyhart’i koolitusel Ashtanga ja Vinyasa Flow kui jooga dünaamika täielik ekspositsioon töötubades. Sama aasta sügisest on Brite Tallinna Ülikooli koreograafia magistant.

Seoses õpingutega oli ta 2018 aasta kevadel vahetusüliõpilne Inglismaal ning tegi viiekuise pausi regulaarsete joogatundide andmisega. Samaaegselt süvenes joogasüsteemi kasutamist läbi tantsu ning filmikunsti. Valmis film “The sea of KIUB”, olles sümbioos Vee elemendist ja neeru meridiaanist kui ka koreograafiast.
2019 aasta pakkus järgnevat 50-tunnist Yin jooga õpetajate koolitust armastatud õpetajate Pucelle ja Burellier juures, mis pakkus meditatiooni uut mõõdet ja teadmisi jooga ajaloost. Tule elemendile (Viiele elemendi süsteemist) ja südame meridiaanile keskendudes valmis tantsufilm “Tule süda”. Seda aastat rikastas ka esimne kogemus joogatunni läbiviimine jooga ja vegan festivalil Yogific Oxfordis Inglismaal. Sügavust olemisse lisas esimene kümnepäevane Vipassana kogemus Roostal.
Käesoleval aastal jätkab Brite enesetäiendamisega ning regulaarsete joogatundide andmist, samuti keskendudes magistrantuuri lõpetamisele.

Brite loomingulise FB lehe leiad siit: https://www.facebook.com/britevilgoart/ ning tema Instagram’i kasutaja @b.vilgo (ja @britevilgo ).