Viroloog koroona teisest lainest: see on inimese tegevuse või tegevusetuse tulemus

Viroloog koroona teisest lainest: see on inimese tegevuse või tegevusetuse tulemus by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Viroloog Andres Merits ütles Äripäeva raadio saates „Globaalne pilk“, et koroonaviiruse teise laine tulek on meie enda teha, ent samas sõltub see suuresti ka juhuste kokkulangevusest.

Saates „Globaalne pilk“ rääkisime seekord tulevikupandeemiatest, ent ei jätnud mõistagi puudutamata ka koroonaviirust ja selle võimalikku teist lainet.

Saate alguses kõnelesime aga sellest, mis haiguspuhangud on mõjunud inimkonnale laastavalt ja mis võiksid olla selle põhjused. Arutlesime, kas tuntud viirused nagu Ebola ja Zika võiksid muteeruda ja levida kulutulena nii, nagu on seda teinud koroonaviirus. Samuti arutasime, mis arengud on toimunud võitluses HIViga ning miks sellele viirusele endiselt vaktsiini pole.

Puudutamata ei jäänud ka koroonatemaatika ning saime vastuse ka sellele, kui tõenäoline on, et koroonaviirus pani plehku hoopis ühest Hiina laborist.

Külas oli viroloog Andres Merits. Saadet juhtis Äripäeva ajakirjanik Pille Ivask.

Äripäev eetris: Meravita investeerimisskeem ja mure jälitamisega

13.12.19 Äripäev eetris: Meravita investeerimisskeem ja mure jälitamisega

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses saates rääkisime Investoriteliidu ja selle peamise investeerimisobjekti Meravita investeerimisskeemist, mille seni suurim võitja on Investoriteliidu asutaja ja Meravita suuromanik Swen Uusjärv. Seejärel rääkisime Coop Panga esimestest börsipäevadest. Veel arutasime, kas riigi plaan paigutada ehitusplatsile töötajate registreerimismasinad on ikka mõistlik või liigume me aina tempokama sammuga tõelise jälgimisühiskonna poole. Saate lõpetuseks rääkisime ka ametnike lisatasudest ja puudutasime Suurbritannia järjekordseid parlamendivalimisi.

Saates arutlesid Äripäeva ajakirjanikud Jaanus Vogelberg, Anu Lill ja Pille Ivask.
Saade on täispikkuses järelkuulatav siin:
https://www.aripaev.ee/raadio/episood/meravita-investeerimisskeem-ja-mure-jalitamisega