Luubi all: EKRE püüab ära võtta vabadusi

02.01.20 Luubi all: EKRE püüab ära võtta vabadusi by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Lõppenud aastat iseloomustas poliitiline turbulents, mille peategelane oli EKRE oma värvikate väljaütlemistega. Sellel on aga veel üks kõnekas pool, leidis saates Äripäeva ajakirjanik Piret Reiljan.

„Lisaks räuskamisele püüab EKRE vaikselt ühiskonnalt ära võtta vabadusi,“ on märganud ajakirjanik Piret Reiljan ja viitas välistööjõu piiramisele. „Vaikne õõnestamine on ohtlik.“

Saates tõi Reiljan välja mitu märki, mis näitavad olukorra ohtlikkust. Peale selle peatusid ajakirjanikud pikemalt artiklitel, mis valiti läinud aasta parimate lugude sekka ja mis jääb meenutama eelmist aastat.

Stuudios olid ajakirjanikud Eliisa Matsalu, Katariina Krjutškova, Piret Reiljan ja Marge Väikenurm.

Kuidas sünnib saladus?

Kuidas sünnib saladus? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Levib arusaam, et Eesti riik ja selle ametnikud salastavad dokumente liiga kergekäeliselt. Et lihtsam on mõne vähese või rohkem asjakohase paragrahviga tempel peale lüüa kui see avalikustada. Miks on läbipaistvas ja avatus riigis nii palju saladusi? Kas võiks salastamise aluste kõrval olla ka näiteks mittesalastamise juhend? Arutame konkreetset juhtumite näitel, kas või mismoodi oleks võinud või pidanud dokumentidega ümber käima.

Arutelu juht: Harry Tuul (Riigiprokuratuur)

Osalejad: Äripäeva uuriva toimetuse juht Piret Reiljan, Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Viljar Peep, Riigikontrolör Janar Holm, Advokaadibüroo Triniti partner ja vandeadvokaat Karmen Turk

Arutelu leidis aset 10. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.