Saade, kus kuuled seiklustest Põhja-Koreas, ohtlikus Brasiilias ja orkaanijärgsel Dominical

265.osa: Saade, kus kuuled seiklustest Põhja-Koreas, ohtlikus Brasiilias ja orkaanijärgsel Dominical

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline on kuulajatele tuttav – nimelt on see „Järgmise peatuse“ saatejuht ise, Liina Metsküla.
Liina räägib saates peamiselt kolmest riigist, kus reisimisest on tal väga tugevad ja ka vastuolulised emotsioonid. Näiteks kõneleb ta Põhja-Korea propagandast, viisaavalduses luiskamisest (sest kartis mitte riiki pääseda), hallidest tänavatest ning põhjakorealastest.
Siis on juttu Rio de Janeiro ohtlikkusest – Liina ööbis favelas, kus nägi nii mõnigi kord relvastatud narkodiilereid ja kuulis tulistamist.
Lõpetuseks läheme ka orkaanijärgsele Dominica saarele (mitte ajada sassi Dominikaani Vabariigiga), kus oli olukord üsnagi nukker – paljud majad olid varemetes, elektrit saadi generaatori peal paar tundi päevas…
Kõikidest nendest seiklustest saad lugeda ka Liina uues reisiraamatus „Jälle maailma peal ripakil“.
Vestlust juhib Sten Kohlmann.

Maailm taskus Põhja-Koreast

Maailm taskus Põhja-Koreast

Kuula:

Kirjeldus:
Milline on tegelik COVID-19 olukord Põhja-Koreas? Milline on Kimi noorema õe Kim Yo-jongi positsioon? Miks ikkagi on Põhja-Koread täna Hiinale rohkem vaja kui kunagi varem? Põhja-Korea poliitika vaatleja Erki Loigom tutvustab suletud riigi telgitaguseid.

Martin Sokk

Tamara Podcast – Martin Sokk

Kuula:

Kirjeldus:
Martin on seikleja, kes on roninud kuulsate mägede tippudesse ja jooksnud läbi kõrbe. Käinud Põhja-Koreas ja ujunud haidega. Tegemist on väga huvitava inimesega, kelle uudishimul ja julgusel ei ole piire. Loodame, et teil on seda vestlust sama põnev kuulata, kui meil oli selles osaleda.

Põhja-Korea võimumängud, propaganda, vaesus, salakaubandus ja palju muud

6. osa: Põhja-Korea võimumängud, propaganda, vaesus, salakaubandus ja palju muud

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates on külas Eesti üks suurimaid Põhja-Korea spetsialiste ning raamatu “Põhja-Korea – nälg, hirm ja maailma suurim vangla” autor Erki Loigom.

Saates räägime lugusid, mis ajavad samal ajal nii naerma kui ohkama.

Milline on Põhja-Korea klassisüsteem? Kas inimesed ise üldse usuvad sellesse propagandasse? Kas Kim Jong-Unil on tuumakatsetustega tõsi taga? Mil moel toimib riigis salakaubandus? Mis saab hiljuti vahistatud ja sunnitööle saadetud ameeriklasest? Mis saab riigist tulevikus?