Politseist Toompeal, Madisonist ja kapo aastaraamatust

Politseist Toompeal, Madisonist ja kapo aastaraamatust

Kuula:

Kirjeldus:
Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid võtsid teemaks politsei võimuliialdused, mis olid suunatud Toompeal meelt avaldamas käinud inimeste vastu. Lisaks tuli jutuks politsei- ja piirivalveameti otsus vabastada eurosaadik Jaak Madison abipolitseiniku staatusest ning kaitsepolitsei aastaraamat.

Elmar Vaher: iga päev loome maailma parimat politseid

Elmar Vaher: iga päev loome maailma parimat politseid by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Politsei- ja Piirivalveameti juht Elmar Vaher. Elmar on politseisüsteemi erinevaid ametiredeleid pidi liikudes läbi teinud karjääri politseiinspektorist kuni siis 2013. aastal peadirektoriks nimetamiseni. Olen Elmariga põgusalt kohtunud varasemalt paaril korral ja ta on mind oma olemuse ja käitumisega positiivselt intrigeerinud. Ühelt poolt on tegemist mehega, kelles on tohutul määral teravust ja jõudu asjade ärategemisel ning konkreetsust ja selgusesoovi reaalsuse tajumisel; teisalt aga on temas meeletu hulk avatust, inimlikkust ja hoolivust. Mind hakkas üha rohkem huvitama, kes on see mees, kes meie kõigi turvalisuse eest koos oma mitmetuhandelise meeskonnaga igapäevaselt hea seisab. Käesolevas vestluses püüame seda loori natuke kergitada.

“Meie kümne aasta tulevikuvisioon on saada maailma parimaks politseiks. Kuskil aasta-poolteist tagasi, kui me meeskonnaga arutasime, et kes me siis tegelikult tahame olla, jõudsime selleni, et me tahame olla maailma parim politsei. See on visioon, mis kõnetab ühtaegu nii kõiki meie töötajaid kui ka iga Eesti inimest. See ei tähenda, et me hakkame ennast võrdlema Soome või USA või Lõuna-Korea politseidega, ei-ei. Selle visiooni alusfilosoofia lähtub küsimusest – kes mina olen? Veelgi täpsemalt, see visioon sai aluse lastest ja lapsevanemaks olemisest. Maailma parimat mõtestame oma visioonis samamoodi kui lapsevanema soovi olla oma lastele maailma parim ema või isa. Mõte sellest tulevikunägemusest sündis küsides endalt, et kes mina, Elmar Vaher, tahan olla lapsevanemana oma pojale, Martin Vaherile? Maailma parim isa. Ja kui nüüd see üle kanda oma töörolli ja turvalisuse loomisesse, siis ma tahan samuti olla oma politseijuhi töös maailma parim, et iga päev aidata kaasa sellele, et Eesti inimesel oleks turvaline olla. See ei ole võistlus teistega, vaid mõtteviis – lubadus olla parim versioon iseendast. Maailma parima politsei puhul ei mõtle me niivõrd võrdlusele teiste riikidega, vaid vastupidi, just Eesti inimestele, keda teenime. See on meie lubadus olla nende heaolu nimel iga päev parimad.” – Elmar Vaher

Kuulake ikka …

Iga noorel on oma lugu, õigus ja eksimine

#22 Iga noorel on oma lugu, õigus ja eksimine

Kuula:

Kirjeldus:
Kas õigusrikkumisele peab alati järgnema karistus või on ka teisi ja mõjusamaid võimalusi, kuidas juba tehtut analüüsida ja edaspidi vältida. Konfliktivahenduse protsessis saab noor rääkida oma loo, jagada oma mõtteid ja tundeid, mida olukord talle tekitas ja millised on ta vajadused. Enamasti on aga keerulisem kuulata teist osalist ja seda, milliseid mõtteid ja tundeid see lugu temas tekitas.
Taastavast õigusest kui alaealiste õigusrikkujate mõjutusvahendist räägivad Annika Vanatoa Põhja ringkonnaprokuratuurist, Liset Rohi Lääne ringkonnaprokuratuurist ja Rapla maakonna noorsoopolitseinik Kristel Põhjala. Vestlust juhib sotsiaalkindlustusameti inimkaubanduse ohvrite nõustamise teenuse juht Sirle Blumberg.

Politseinik: mitmed eestlased ei oska vilkureid nähes üldse käituda

57. Politseinik: mitmed eestlased ei oska vilkureid nähes üldse käituda by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
“Istmesoojenduse” saates on täna külas staarpatrullpolitseinik Darvy Kõdar, kellega räägime alarmsõitudest. Kõdar räägib sellest, kuidas käituda tuleks, kui vilkuritega sõidukit näha ning vaatame ka videonäiteid elust enesest, kuidas tuleks ja ei tuleks käituda.

Lisaks räägime kahest heliga seotud tehnoloogilisest uuendusest – Jaguar Land Roveri aktiivsest mürasummutussüsteemist, mis peaks sõitjateruumi vaikseks muutma ja Škoda äpist, millest oleks kasu igale Facebooki autogrupi hobidiagnostikule. Nimelt laseb äpp auto probleeme diagnoosida heli järgi.

Ka arutame prantslaste heitmepõhise automaksu teemadel ja mõtiskleme, kuidas see sportautode arengule ning Euroopa ja Eesti autoturule võiks mõjuda.

Proovisõiduautoks oli Ford Kuga, mis peegeldabki ilmselt üpris hästi seda, kuhu Euroopa autoturg liikumas on. Autol on mitmeid ajameid ja mõistlikud hinnad. Aga kas päriselt võiks ka seda igapäevaliikurina kasutada või on see liiga igav?

Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar.