Kasvupinnas: põllundusidu loodab pakkuda põllumeestele lisasissetulekut

02.03.21 Kasvupinnas: põllundusidu loodab pakkuda põllumeestele lisasissetulekut

Kuula:

Kirjeldus:
Saates “Kasvupinnas” on külas põllundusidufirma eAgronomi asutaja ja juht Robin Saluoks.

Saluoks kõneleb saates, kuidas läks ettevõttel eelmisel aastal, mis on selle aasta plaanid ning millist uuenduslikku lisasissetuleku allikat soovib idufirma põllumeestele pakkuda.

Samuti kuuleb saates praegu käimasolevast rahakaasamisest ning sellest, kuidas on ettevõttele kasuks tulnud endise Nike’i tippjuhi Kristjan Luha liitumine meeskonnaga. Saadet juhib Anete Hela Pulk.

Saadet toetab DeLaval.

Laastav või taastav põllumajandus?

Laastav või taastav põllumajandus?

Kuula:

Kirjeldus:
ÜRO sõnul on maailmas jäänud korjata veel keskmiselt 60 saaki. Intensiivne põlluharimine, mis põhineb künnil ja agrokemikaalidel, hävitab muldi ja põllumajanduslikke ökosüsteeme; meie toidus on vähemaks jäänud toitaineid. Praegune toidutootmismudel laastab nii keskkonda kui ka inimesi. Kuid kas põllumajandus peab tingimata olema laastav? Miks mitte pigem taastav? Arutamegi, kuidas võiks taastav põllumajandus Eestile sobida. Vahest aitab ta koguni päästa me mullad Euroopat juba tabanud kriisist?

Arutelu juht: Andi Hektor
Osalejad: Margus Ess – agronoom; Tanel Vahter – taimeökoloog; Illar Lemetti – maaeluministeeriumi kantsler; Peeter Viil – põllumajandusteadlane; Markko Mäll – toidusüsteemide ekspert; Roosi Soosaar, põllumees
Korraldaja: NutriLoop

Arutelu toimus 9. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.