popkultuur

Kuidas maailma kõige kuivemas kohas uppuda – POPKULTURISTID

Kuidas maailma kõige kuivemas kohas uppuda – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_158_Kuidas_uppuda.mp3 Kirjeldus: Jim käis astronaut Tim Peake’i kuulamas. Käime läbi erinevad viisid, kuidas kosmoses surma on võimalik saada. Õnnetult läheb ka Resident Evil Village’is, kuigi see on märksa nauditavam. Lisasaadet “Nüüd, kui pinge on maas” kuula Patreonist. Lae alla mp3. Märkmed:

Read More

Kuldsed püksid ja porgandivile – POPKULTURISTID

Kuldsed püksid ja porgandivile – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_157_Kuldsed_pyksid_ja_porgandivile.mp3 Kirjeldus: Sport! Nägus muusik kosmosest! Kauaoodatud paki lahtirebimine! Kultuurisoovitused! Ja kuidagi on selle kõigega seotud ka kuldsed püksid ja porgandivile. Lisasaadet “Nüüd, kui pinge on maas” kuula Patreonist. Lae alla mp3. Märkmed:

Read More

Melonkollid ja voolukatkestus – POPKULTURISTID

Melonkollid ja voolukatkestus – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_156_Melonkollid_ja_voolukatkestus.mp3 Kirjeldus: Ivo jõudis grunge’i ja shoegaze’ini. Mees minevikust nagu ta on, mängib ta ühtlasi jälle “Diablo II”. Jimil on KOV valimiste eelne kodutöö tegemata, see eest aga tegi oma kodutöö korralikult ära Facebooki vilepuhuja, kes avalikustas Kongressi ees järjekordsed jubedused. Lisasaadet “Nüüd, kui pinge on maas” kuula Patreonist. Lae…

Read More

Vaimukas tervis live – POPKULTURISTID

Vaimukas tervis live – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_155_Vaimukas_tervis.mp3 Kirjeldus: Popstaarid Billie Eilish, Britney Spears ja Kanye West ning tennisist Naomi Osaka – mis neid seob? Nad kõik on toonud vaimse tervise teemad avalikkuse ette ja näidanud, et neid ei tohi ega saa vältida. Vestlus sel teemal toimus Keila sotsiaalkeskuse juubeliseminaril “Vaimukas tervis” 8. septembril 2021. Kuula…

Read More

Sudo Lustikummut Series X – POPKULTURISTID

Sudo Lustikummut Series X – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_154_Sudo_lustikummut.mp3 Kirjeldus: Ainult nohikutele! Räägime Linuxi ja Windowsi jutud hingelt ära, teeme Valve Steam Decki kohta spekulatsioone ning anname “Loki” seriaalile eksperthinnangu, mida terve Eesti on oodanud. Lisasaadet “Nüüd, kui pinge on maas” kuula Patreonist. Lae alla mp3. Märkmed: Kaanepilt: lewing@isc.tamu.edu; Larry Ewing ja The GIMP

Read More

Popkulturistid tähistavad 5. sünnipäeva! – POPKULTURISTID

Popkulturistid tähistavad 5. sünnipäeva! – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_153_Popkulturistide_5_synna.mp3 Kirjeldus: Sünnipäevapidu Ivo köögis. Vaatame tagasi isiklikele teetähistele popkultuuri viimasest viiest aastast ja ennustame, mida järgmised viis võiksid tuua. Salvestus toimus Facebook live’is ehk näoraamatu otse-eetris 3. augustil 2021. Kuula lisasaateid ja toeta Popkulturiste Patreonis. Lae alla mp3. Märkmed:

Read More

Seitse südant puudu – POPKULTURISTID

Seitse südant puudu – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_152_seitse_sydant.mp3 Kirjeldus: Ivo renoveerib maja. Kui hästi on “Stardew Valley” teda selleks ette valmistanud? Sellest ja Apple’i uuest ruumilisest helist spatial audio popkulturistidel peaasjalikult juttu tulebki. Lisasaadet “Nüüd, kui pinge on maas” kuula Patreonist. Lae alla mp3. Märkmed:

Read More

Lilla vihm feat. Madis Nestor – POPKULTURISTID

Lilla vihm feat. Madis Nestor – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_151_lilla_vihm.mp3 Kirjeldus: Külas on plaadipoodnik ja DJ Madis Nestor. Uurime, kuidas pere ja lapsepõlv on mõjutanud Madise kasvamist melomaaniks, kust tuli uue sajandi algul mp3-de hiilgeajal imelik mõte hakata vinüüle müüma, milles ikkagi seisneb vinüülplaadi võlu, miks inimesed seejuures lisaks jälle kassette ostavad ja kuidas Prince õpetas…

Read More

Miks sa veel siin oled?

Miks sa veel siin oled? – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_150_miks_sa_veel.mp3 Kirjeldus: Popkulturistid avaldavad lõpuks ometi saladuse, kuidas nad mõlemad nii heas sportlikus vormis saavad olla. Ja veel ajateenistust läbimata! Kiidetakse ka värsket Oscari võidufilmi “Nomadland” ning jagatakse muusikasoovitusi. Lisasaadet “Nüüd, kui pinge on maas” kuula Patreonist.

Read More

Aus või seksikas

Aus või seksikas – POPKULTURISTID Kuula: http://media.blubrry.com/popkulturistid/www.popkulturistid.com/podcast/Popkulturistid_149_Aus_v6i_seksikas.mp3 Kirjeldus: Räägime kasutu kasulikkusest ning loomingu ja kunstniku rollist meie kultuuris ja ühiskonnas. Rollist, mis sageli tundub väga kasutu ja raskesti õigustatav. Teeme ka üleskutse Ivo ühisrahastuse abil Axiomi kosmosehotelli saata. Lisasaadet “Nüüd, kui pinge on maas” kuula Patreonist.

Read More