Kirsti Sinivee

Erasmuse taskuhääling. #12 Kirsti Sinivee

Kuula:

Kirjeldus:
Kirsti Sinivee on Multilingua Keelekeskuses rahvusvahelise koostöö projektijuht ning saksa, inglise ja eesti keele õpetaja täiskasvanud õppuritele. Ta käis oma esimeses Erasmus+ programmi õpirändes 2016. aastal, kui oli töövari Saksamaal ning möödunud aasta juulis käis ta Erasmus+ täiskasvanuhariduse õpirände raames Portugalis kursusel. Lisaks on ta käinud ka Nordplus programmi ettevalmistaval lähetusel.
Taskuhäälingust kuuled: milleks õpetajatele Erasmus+ õpiränne? Mis teemadega kutsutakse Eestisse välisõpetajaid töövarjutama? Kas Erasmus+ kogemus muudab ka professionaalses mõtted paremaks? Kuidas õpirändamine aitab edaspidises elus uute olukordadega hakkama saamisel?

Rändjuuksuri ametit pidav Teresa: suurim osa minu rahast kulub bensiini peale

241. osa: Rändjuuksuri ametit pidav Teresa: suurim osa minu rahast kulub bensiini peale by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Teresa Liivak elab väga omapärast elu: ta reisib oma kaubikuga ringi ning peab rändjuuksuri ametit.

Varasemalt on Teresa oma kaubikuga veerenud näiteks mööda Portugali. Selleks talveks on ta end sisse seadnud Tenerifel ja rentinud auto. Elatist teenib naine rändjuuksurina – näiteks sõidab ta laadalt laadale, teeb sõiduki tagumised uksed lahti ning hakkab kliente vastu võtma. Teresa on just meeste juuksur ja see on talle boonuseks, sest mehed on üsna spontaanselt valmis juukseid lõikama. Kui üks klient on juba tulnud, siis on varsti ukse taga järjekord. Sealjuures on Teresa veendumusel, et just niiviisi tajub ta kohalikku elu märksa paremini.

Saatekülaline jutustab veel, mis on tema kaubikus hädavajalik, mille peale kulub peamiselt raha, kuidas teha juukselõikustega vahetuskaupa, mida saab 70 liitri veega ja palju muudki.