Ajakirjandusest eriolukorras (Priit Hõbemägi)

Ekspert eetris: ajakirjandusest eriolukorras (Priit Hõbemägi)

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonapandeemia ja eriolukord on pannud väljaannete toimetused tegutsema ebatavalistes tingimustes. Midagi sellist pole varem ajakirjandusega juhtunud. Kuidas ajakirjandus väljakutsega hakkama saab? Sellest räägib zoomiseminaril lähemalt Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi ajakirjanduse lektor, Eesti Ekspressi toimetaja Priit Hõbemägi. Seminari modereeris BFMi lektor Mart Soonik.

Tallinna Ülikooli uuel zoomiseminaride sarjal „Ekspert eetris“ jagavad ülikooli parimad õppejõud ja teadlased praktilisi nõuandeid efektiivseks õppimiseks ning õpetamiseks, näpunäiteid vaimse tervise hoidmiseks ja toimetulekuks keerulistes oludes. Eksperdid on eetris iga teisipäeva ja neljapäeva pärastlõunal. Info seminaridest ja lingid salvestustele: www.tlu.ee/eksperteetris

Küsimused, millele ekspertide abil vastused leida saada: kysimus@tlu.ee

Üks võimas rahvusvaheline hitt kindlustab kirjaniku elu lõpuni

Episood 16: Üks võimas rahvusvaheline hitt kindlustab kirjaniku elu lõpuni by Jutupaunik

Kuula:

Kirjeldus:
Täna räägib sel suvel ilmunud ja loetud raamatutest Eesti Ekspressi kirjandustoimetaja Priit Hõbemägi

* Uus Murakami – puhas vaimne nauding. Loodetavasti keegi tõlgib ka eesti keelde!

* Hitleri-teema ei ole kusagile ära vajunud. Raamatu „Hitleri surm“ arvustus Eesti Ekspressis sai meeletu lugejaskonna.

* Eesti lugeja novelle lihtsalt ei loe.

* Mikk Pärnitsa „Must mägi“ on žanripuhas sopakas, aga täitsa hea lugemine.

Veel tuleb juttu raamatusoovitustest ajalehtedes, raamatute ja autorite turundamisest, suurtest rahvusvahelistest staarkirjanikest ja lõpetuseks ka eesti kirjanike vaiksest põlvkonnast.

Priit Hõbemägi raamatusoovitused:

Leena Sharma „Vankumatu sõprus“ – raamat sellest, millise jubeda vene kirsasaapa all soomlased ikka elasid. Hea ja konkreetne tekst.

Tõnu Õnnepalu „Aaker“ – uus raamat Õnnepalu vaimsest ümberilmareisist.

Sean McMeekini „Vene revolutsioon. Uus ajalugu“ – maailma avardav raamat, mis käsitleb kommunistlikku parteid kui terroriorganisatsiooni.

Lisa Taddeo „Kolm naist“ – raamat, mis uurib Ameerika iha. See on lugu, mis lööb USAs laineid, mida loetakse ja arutatakse.