Psühhiaater, vaimse tervise edendaja Helena Lass teadliku muutuse kunstist ning triggeritest

#216 Psühhiaater, vaimse tervise edendaja Helena Lass teadliku muutuse kunstist ning triggeritest by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Helena Lass on pühhiaater, Teadliku muutuse kunsti I-II praktik, õpetaja, uurija, lektor ja koolitaja vaimse vormi ning töökeskkonna heaolu alal. Lisaks on ta ka Lilleoru teadlikkuse õppekeskuse liige ja seal tegutseva Ingvar Villido õpilane. Lõpetanud on Helena Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastal 2004, spetsialiseerudes seejärel psühhiaatria erialale. Töötanud on ta lühiajaliselt ka Londoni lähistel Inglismaal. Alates 2013 töötab Helena eriarstina.

Oma vaadetes lähtub ta teadvuse primaarsusest – teadmistest ja tehnikatest, mida tuntakse Teadliku Muutuse Kunstina. Positiivse vaimse tervise, ennetuse, töökeskkonna heaolu ja teadlikkuse teemal on ta artikleid lisaks Eestile avaldanud Inglismaal, Uus-Meremaal, USA-s, Kanadas, Indias, Lõuna Aafrika Vabariigis ja veel teistes riikides. Avalike esinemiste raames on alates 2013 aastast olnud arstide, personalijuhtide ja ettevõtjate ees. Helena suurim publik on siiani olnud Lätis – 500 inimest. Helena hobideks on joogateadus, aroomiteraapia ja disain.

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Vaata Helena tegemisi:
http://helenalass.com

Helgi Toomsalu. Loomus ja seksuaalsus

Helgi Toomsalu. Loomus ja seksuaalsus

Kuula:

Kirjeldus:
Alustame uut aastat intervjuuga, mis salvestatud 2020 novembri lõpus. Elina sõidab sel korral metsade vahele külla seksuoloog-psühhiaater Helgi Toomsalule, kellega koos lahatakse inimloomust, poliitikat, meie sarnasust loomadega ning loomulikult seksuaalsust.
Toeta meie podcasti valmimist ja saa ligipääs erisaadetele: patreon.com/armastusest
Jälgi meid:
Instagram: instagram.com/podcastarmastusest
Facebook: facebook.com/podcastarmastusest
Twitter: twitter.com/armastusest
Kuula meie Spotify muusikanimekirja.

Mida teha, kui minul või mu lähedasel on enesetapumõtted?

Mida teha, kui minul või mu lähedasel on enesetapumõtted?

Kuula:

Kirjeldus:
Pearaadio episood #7 on episood, mida soovime, et kõik inimesed kuulaksid. Räägime sellest, mida teha, kui endal või lähedasel on mõtted enesetapust.
Saatejuhiks muusik Andres Kõpper (tuntud kui NOËP) ja külaliseks Ere Vasli, psühhiaater, peaasi.ee kaasasutaja ja koolitaja.

Kuidas toetada lähedast, kel on probleeme depressiooniga?

Kuidas toetada lähedast, kel on probleeme depressiooniga?

Kuula:

Kirjeldus:
Episoodis #2 juhib laulja Helen Adamson meid vastusteni, kuidas toetada inimest, kelle käitumises ja sõnades märkan viiteid depressioonile – alanenud meeleolu, vähenenud energiat, huvide ja elurõõmu kadumist ning muud sarnast. Juttu tuleb sellest, mis on vaimse tervise esmaabi ja kuidas igaüks meist saab seda. Heleni külaliseks on psühhiaater ja peaasi.ee asutaja Ere Vasli.

Bipolaarne häire või depressioon – mis neil vahet on?

Bipolaarne häire või depressioon – mis neil vahet on?

Kuula:

Kirjeldus:
Hiljuti rääkis poliitik Igor Gräzin Maalehe veergudel teda pikki aastaid vaevanud haigusest. Julge intervjuu jäi paljudele silma ja pani mõtlema erinevate psüühikahäirete, nende tunnuste, erinevuste ja neist tulenevate raskustega toimetuleku peale. Psühhiaater Mari-Liis Laanetu selgitab, milline haigus on on bipolaarne häire ja milline depressioon. Loe ka lugu, milles Igor Gräzin avameelselt oma tervisehäirest räägib: http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/uudised/igor-grazin-avameelselt-depressioonist-selle-haiguse-korval-on-neerukivid-koomes?id=85298573