Uku Randmaa: sirutage tiivad välja ja lennake

Uku Randmaa: sirutage tiivad välja ja lennake by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on soolopurjetaja ja seikleja Uku Randmaa, kes on tänaseks kaks korda üksinda ümber maailma purjetanud. Uku oli esimene eestlane, kes üksinda ümber maailma seilas. Oma esimesest ilmareisist kirjutas ta ka raamatu “Minu maailmameri.” Teisel korral 2018. aastal võttis Uku aga osa purjetamise võidusõidust Golden Globe Race, millelt ta pärast ligemale 252 päeva üksinda merelolekut naases 3. kohaga. See on ettekujutlematu ettevõtmine, kus kasutatakse sarnast jahti ja varustust, nii nagu 50 aastat tagasi, kui peeti esimene sellenimeline võistlus. Kui peatusteta ümber maailma on purjekal soolosõitu teinud ca 120 inimest maailmas, siis näiteks avakosmoses on viibinuid inimesi viis korda rohkem. See annab aimu selle ettevõtmise raskusastmest. Teisest ümbermaailmareisist on samuti Ukul raamat nimega “Ümber. Ilma.” Mind on ammu paelunud, kes on see mees, kes selliseid hulljulgeid ettevõtmisi ette on võtnud; ning milline on tema meeleseisund ja maailmavaade, et seda kõike ka päriselt edukalt ellu viia.

“Minu soovitus kõigile unistajatele on, et kui sul on unistus, siis hakka seda lihtsalt ellu viima. Kui sa tunned, et soovid midagi tähendusrikast saavutada või sinus peitub soov midagi hingelähedast ära teha, siis tuleb tiivad välja sirutada ja lasta õhuvoolul ennast kanda – teha seda, mis hing ütleb ja minna sinna, kuhu süda kutsub. Loomulikult ei tähenda see seda, et pärast seda vestlust kõik hakkavad purjekaid soetama ja ümber maailma seilama, igaüks peab ikkagi leidma selle endale kõige südamelähedasema kutsumuse. Selleks võib olla näiteks teadustöö viiruste vastu vaktsiini loomisel või alternatiivsete energiaallikate avastamisel, see võib olla kirjanikutöö ilusate tekstide koostamisel või loometöö maalimise või laulmise näol – väga tore on elada sellel planeedil teades, et neid inimesi on ümberringi palju, kes ei ole lihtsalt hallid kogud massis, vaid kes teevad midagi hingega, mis läheb ka teistele inimestele korda. See on fantastiline!” – Uku Randmaa

Kuulake ikka …

Maailmarändurist olümpiasportlane Puusta: purjetamine on täielik nauding

61. osa: Maailmarändurist olümpiasportlane Puusta: purjetamine on täielik nauding

Kuula:

Kirjeldus:
Saates „Tugitoolis sportlane“ käis Skype’i teel külas Eesti esipurjetaja Ingrid Puusta, keda küsitles Eigo Kaljurand.

Rio de Janeiro olümpiaregatil 11. koha saanud sportlasega räägime tema hilisest purjetamise juurde jõudmisest, rohkest reisimisest ja sellega seonduvatest probleemidest, treeninglaagritest ja paljust muust. Puusta meenutab ka oma sportlaskarjääri ajutist lõppu ja selgitab, mis oli tavaelu juures kõige keerulisem.

Ühtlasi vaatame otsa ka tänasele ja homsele päevale. Räägime läbi, kuidas mõjutas koroonapandeemia Puusta tänavust hooaega ja vaatame ka tulevikku.

Head kuulamist!

Tõnu Tõniste ja Kalev Kruus

Tõnu Tõniste ja Kalev Kruus. Betsafe podcast #15

Kuula:

Kirjeldus:
http://bit.ly/betpod15
Kalev Kruus võõrustas Swissotelis tänavu toimuvate EOK presidendivalimiste teist kandidaati Tõnu Tõnistet. Endine purjetaja ja praegune EOK asepresident rääkis Urmas Sõõrumaa presidentuuri ajal tegemata jäänud asjadest ning enda valimislubadustest. Tõniste avaldas usku, et temast saab EOK järgmine juht.

Vennad Roihud – olümpiast, toitumisest ja purjetamise katapuldist

#36 Vennad Roihud – olümpiast, toitumisest ja purjetamise katapuldist.

Kuula:

Kirjeldus:
Tahaksin öelda, et meie tänase saate külalised on oma suhtumisega ellu ja sportimisse väga kahe jalaga maa peal aga treeningutel ja võistlustel on maapind neist väga kaugel. Meil on täna stuudios vennad, kes seilavad koos olümpiamängude poole – külas on purjetajad Henri ja Juuso Roihu. Tänases saates räägime me purjetamisest, olümpiast ja toitumisest.