Tasuta nõustamine puuetega inimestele

EPIKoda: 08: Tasuta nõustamine puuetega inimestele

Kuula:
https://traffic.libsyn.com/secure/epikoda/08_Nustamisteenus_Epikojas.mp3?dest-id=1441619

Kirjeldus:
May 4, 2021Elu mõne erivajadusega ei ole just lihtne mitte ainult seepärast, et meid ümbritsev maailm ei kipu kõige ligipääsetavam olema, vaid ka seepärast, et meie teele on püstitatud terve kadalipp bürokraatilisi takistusi. Kuidas selles juriidilises maailmas orienteeruda ning kuidas probleeme lahendada, kui ise ei saa hakkama?

Saatejuht Jakob Rosin räägib just sellest Eesti Puuetega Inimeste Koja nõustaja Kristi Rekandiga ning tema kliendi Kerti-Kollom-Seidelbergiga, kes EPIKoja tasuta nõustamisele pöördus. 

EPIKoda pakub täiendavat nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele. Nõustamisteenuse eesmärk on tagada täiendav ja sõltumatu tugisüsteem töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate küsimuste lahendamiseks.

EPIKoda pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele. Nõustamisteenuse eesmärk on tagada täiendav ja sõltumatu tugisüsteem abivajajatele.

Nõustamine toimub ainult eelregistreerimise alusel, soovijatel palume helistada 671 5909 või saata e-kiri aadressile noustaja@epikoda.ee

Rohkem infot:
https://epikoda.ee/mida-me-teeme/noustamine/noustamine-toovoime-voi-puude-raskusastme-hindamise-taotlejatele
 

Aprill EPIKojas – ÜRO puuetega inimeste komitee arvamus Eesti olukorrast

EPIKoda: Aprill EPIKojas – ÜRO puuetega inimeste komitee arvamus Eesti olukorrast

Kuula:
https://traffic.libsyn.com/secure/epikoda/Aprill_.mp3?dest-id=1441619

Kirjeldus:
Apr 16, 2021 Eesti Puuetega Inimeste Koja spetsialist Meelis Joost kommenteerib ÜRO puuetega inimeste komitee järeldusi Eesti raporti kohta, mida avaldati 2021. aasta aprillis.
Meelis Joosti sõnul positiivsena ÜRO tagasisides on välja toodud rida hiljuti vastu võetud seadusmuudatusi ning seda, et puuetega inimeste organisatsioonide rahastamine on süsteemne ja konventsiooni sätete täitmiseks on loodud sõltumatu järelevalvemehhanism Õigukskantsleri juurde.
Saatejuht: Jakob Rosin