Finantsuudised fookuses: Ettevõtjad kirjutavad aasta olulisimale dokumendile pimesi alla

02.06.21 Finantsuudised fookuses: Ettevõtjad kirjutavad aasta olulisimale dokumendile pimesi alla

Kuula:

Kirjeldus:
Värskes Äripäeva raadio saates “Finantsuudised fookuses” tuleb juttu sellest, kuidas ettevõtjad kirjutavad pimesi alla nende aasta kõige tähtsamale nn paberile ehk majandusaasta aruandele seda läbi lugemata.

Stuudios on rahandusministeeriumi ettevõtlus- ja arvestuspoliitika nõunik Mirjam Suurekivi, raamatupidamisbüroo Robby & Bobby juht Krista Teearu ja Luminori krediidianalüüsi juht Mart Onemar.

Luminori peaökonomist Tõnu Palm kommenteerib majanduse väljavaateid, üllatanud majanduskasvu ja inflatsioonihirmu turvasadamaid.

Saatejuht on Paavo Siimann.

Minimalistlik elustiil praktikas – Liisi Kirch

Minimalistlik elustiil praktikas – Liisi Kirch by Investeerimisklubi | Investeerimisklubi

Kuula:

Kirjeldus:
Minimalistlik elustiil praktikas

Sel korral kuuleme läinud suursündmusel InvesteerimisFestival 2019 toimunud esinemist LHV InvesteermisLaval. Läbinisti praktilisi kogemusi minimalismist ja rahaasjadest jagas minimalistliku elustiili viljeleja ja rahatarkuse koordinaator Rahandusministeeriumis Liisi Kirch!

InvesteerimisFestival toimus mullu juulis viiendat korda, millest võttis kolme päeva jooksul osa üle 680 osaleja, sh ligi 37 esinejat.

Rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Liisi Kirch alustas investeerimisega 2010. aastal ja 2014. aastal hakkas teadlikult tegutsema selle nimel, et jõuda finantsvabaduseni. Üks viis selleni jõudmiseks on minimalism, rääkis Kirch täna Investeerimisvestivalil.

Minimalism on aidanud tema pere nii kaugele, et kui nad pisut püksirihma pingutaksid, võiksid nad deklareerida end finantsvabaks. „Aga me veel ei tee seda, sest tahame võimaldada omale meelelahutust ja vaba aega teistes riikides. Küll aga oleme finantsvabaduseni teel ja jõudnud arvestatava passiivse sissetulekuni,“ ütles Kirch.

Mis on Eesti alus, öeldis, sihitis?

Mis on Eesti alus, öeldis, sihitis? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Arutelul toimus kaasavas formaadis ja seetõttu on salvestuses kuulda vaid sissejuhatust ja grupitööde kokkuvõtteid.

Eestis elavad arukad ja tegusad inimesed, meie majandus on tugev ja meie ühiskond koostöömeelne. Et need, aga mitmed teisedki Eestile seatud pikaajalised sihid meie igapäeva otsustes kaotsi ei läheks, koondame riigi strateegiasse „Eesti 2035“ ka kõik vajalikud reformid ja muudatused. Kogume festivali kahe päeva jooksul inimeste ettepanekuid Eestile oluliste muudatuste kohta ning oma viimases arutelus ootame kõiki ühiselt neid analüüsima, edasi arendama või neile vastu vaidlema. Viime kohapeal läbi praktilise töötoa, kus igal osalejal on võimalik anda konkreetne ja oluline sisend Eesti pikaajalisse strateegiasse ning pakkuda välja vajalikud muutused meie tuleviku kujundamiseks. Sõnastame koos – kes me tahame olla ja kuhu ühiskonnana areneda aastaks 2035 ning mida selleks on teha vaja.

Arutelu juht: Eili Lepik (riigikantseleist) ja Magnus Urb (rahandusministeeriumist)
Osalejad: Arutlema on oodatud kõik selle teema vastu huvi tundvad inimesed. Grupiarutelusid juhivad: Ott Karulin, Heleri Reinsalu, Laura Viilup ja Ivar Hendla riigikantseleist; Tanel Ross ja Triin Tomingas rahandusministeeriumist.
Korraldaja: Riigikantselei, Rahandusministeerium

Arutelu leidis aset 10. augustil 2019 Paides.
Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.