Infopankur: guugelda oma äripartnerit ehk rahapesu vältimise lihtne õpetus

14.04.21 Infopankur: guugelda oma äripartnerit ehk rahapesu vältimise lihtne õpetus

Kuula:

Kirjeldus:
Infopankur uurib täna rahapesu. Millist mõju on pandeemia sellele avaldanud? Millised on uuemad pesutrendid? Mida saab iga ettevõtja ise teha, et pesumasina rolli sattumist vältida? Zoomistuudios on külas LHV Panga riskihalduse tiimi juht Janika Vilms, kes on ühtlasi ka pangaliidu rahapesu tõkestamise toimkonna liige, ning finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm. Saatejuht on Äripäeva Infopanga konkurentsianalüütik Sigrid Kõiv.

Multitalendist koondise libero harjutab laulmist ja armastab üksi reisimist

86. Osa: Multitalendist koondise libero harjutab laulmist ja armastab üksi reisimist by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe taskuringhäälingus „Tugitoolis sportlane“ käis külas TalTechi võrkpallinaiskonna ja Eesti koondise libero Kristi Nõlvak, kellega tuli juttu nii vollest, audiitoritööst, rahapesust, reisimisest kui punktmassaažist.

31aastane Nõlvak on võrkpallisõpradele tuttav kui Eesti koondise libero, kuid võrkpalli kõrvalt töötab ta igapäevaselt hoopis ettevõttes Salv, kus tema ametinimeks on kuritegevusega võitlemise ametnik. Mida see täpsemalt tähendab – seda kuula juba saatest!

Lisaks meenutas läbi ja lõhki volleperekonnast pärit Nõlvak oma karjääri kõige uhkemaid hetki, rääkis mööda maailma reisimise kogemustest ja paljastas, et lisaks päevatööle ja võrkpallile mahuvad tema ellu veel ka kool ning laulmine.

Head kuulamist!

Kasvukursil: tegingupartneri tausta kontrollimisega kiputakse hiljaks jääma

09.09.20 Kasvukursil: tegingupartneri tausta kontrollimisega kiputakse hiljaks jääma

Kuula:

Kirjeldus:
Pahatihti jätavad ettevõtted rahapesu tõkestamise seaduses nõutud tehingupartneri taustakontrolli tegemise liiga hilja peale. Mõnikord pannakse enne kaupki teele.
Praktikas võib see kaasa tuua näiteks selle, et tehingu katkestab hoopis pank, kelle kontroll tuvastab riski.

Nii selgub seekordsest „Kasvukursil“ saatest, mis räägib rahapesust. Praktiliselt iga ettevõte võib saada rahapesijate poolt ära kasutatud ning sattuda seeläbi seadusega pahuksisse. Saates kuuleb, mida teha, et nii ei juhtuks.
Teemat aitavad lahata nõustamisagentuuri Grant Thornton riskijuhtimise valdkonna juht Kai Paalberg, Creditinfo Tunne Oma Klienti tooteomanik Rita Viitmann ja Creditinfo äriarendusdirektor Jaanus Leemets. Vestlust juhib Karl-Eduard Salumäe.

Taavi Tamkivi – puhkamisest, isadusest ja väljakutsetest (sTARTUp Day 2020)

#75 – Taavi Tamkivi – puhkamisest, isadusest ja väljakutsetest (sTARTUp Day 2020)

Kuula:

Kirjeldus:
Taavi on ettevõtja, ingelinvestor, 4 lapse isa. Kaasasutaja ja tegevjuht sellisele ettevõttele nagu “SALV”. Salv on rahapesuvastane kasutajasõbralik platvorm finantsettevõttetele, mis aitab kurigelikku päritolu raha tõhusamalt tuvastada.

Intervjuu on salvestatud sTARTUp Day-l 2020.