Sisuturundussaade: Riigi Kinnisvara töötab välja hoonete turvalisuse standardeid

05.11.20 Sisuturundussaade: Riigi Kinnisvara töötab välja hoonete turvalisuse standardeid

Kuula:

Kirjeldus:
Viimastel aastatel on Riigi Kinnisvara ASi juhtimisel toimunud avalikus sektoris oluline areng hoonete turvalisuse planeerimisel ja sellele metoodilisel lähenemisel. Süsteemne lähenemine aitab tagada optimaalsed investeeringud ehituse elukaare lõikes ning eesmärgipäraselt töötavad turvalahendused. Hoonete turvalisuse standardite väljatöötamisest räägivad saates RKASi projektijuht Raul Prank, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Ramon Loik ja Turvaettevõtete Liidu tegevjuht Andre Lilleleht. Saatejuht on Hando Sinisalu.

Energiajulgeolek – digitaliseerimise tõehetk

Energiajulgeolek – digitaliseerimise tõehetk by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Helitehnilise praagi tõttu on salvestus mittetäielik. Vabandust!

Energiavõrkudes liigub üha enam andmeid ja informatsiooni. Nutika tehnika hulk kasvab kiirenevas tempos nagu ka andmete töötlemise, kombineerimise ja väärindamise võimalused. Samas suurendavad targad võrgud ja suured andmehulgad riske. Lekkida võivad delikaatsed isikuandmed, ärikriitiline info, löögi alla võib sattuda elutähtsa teenuse tagamine. Maailm on juba kogenud reaalseid küberrünnakuid energiasüsteemidele. Kas teame ja teadvustame neid riske, kas oskame nendega elada?

Arutelu juht: Taavi Veskimägi (Elering)
Osalejad: Piret Pernik (Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskus), Anto Veldre (infoturbeekspert), Oliver Väärtnõu (Cybernetica AS)
Korraldaja: Elering

Arutelu leidis aset 10. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.