Sügisene sisereis

Sügisene sisereis

Kuula:

Kirjeldus:
Rahvusvaheliste Suhete Ring külastas sisepoliitiliste suhete raames Tapa sõjaväelinnakut ning Purtse pruulikoda. Saates kõnelevad reisisellid Carlos, Margaret, Inge ja Gregor sellest, mis mulje jäi neile Kaitseväe individuaalvabadustest, Purtse pruulikoja panusest kohalikku arengusse ning Jaagu maakodu imelistest sügisvärvidest.

Mälumäng ehk Jussikese seitse sõpra

Mälumäng ehk Jussikese seitse sõpra

Kuula:

Kirjeldus:
Kevad hakkab lõpule jõudma ja nii ka Ringjoone hooaeg. Sedakorda on saade mälumängu vormis, kus võetakse ette küsimused nii nuustakult kui ka laiast ilmast. Mida jagavad Sierra Leone, Haiti ja Libeeria lisaks kolonialismitaagale? Mis pull toimus meie naabritega Sochi olümpiamängude ajal? Kui mäng olnuks mõisa peale, siis kes oleksid Riiamäe häärberi uued omanikud? Pane klapid pähe, vajuta nuppu ja kuula!
Mõõtu võtsid kaks raskekahurväge: ühelt poolt Carlos Kleimann, Johannes Vahe ja Karl-Gustav Kallasmaa ning teiselt Daniel Tamm, Hannes Hugo Urbla ja Carlotta Põdra. Küsimused panid kokku Hans Markus Kalmer, Fred Gregor Rahuoja ning saatejuht Helena Eglit.

Delfiinid Veneetsia kanalites?

Delfiinid Veneetsia kanalites?

Kuula:

Kirjeldus:
Kuhu jääb koroonakriisis kliima? Saates räägivad Laura, Anett, Olle ja Birgit eriolukorra mõjust kliimale ja sellest, kuidas astub maailm vastu kliimamuutustele pärast kriisist väljumist. Vaagimisele tulevad nii positiivsed kui negatiivsed mõjud, riigijuhtide kui tavainimese mõttemaailm, ja vahelepõige Aasia kriisiolukorda.

Iisraeli valimissõjad episood IV. Lootust uuele ei ole

Iisraeli valimissõjad episood IV. Lootust uuele ei ole

Kuula:

Kirjeldus:
Vastupanuliikumise korrespondendid Helena, Rauno ja Fred Gregor keerutavad taas üles tormi Lähis-Ida lääneimpeeriumi valitseja, Iisraeli pikaaegase ja ikkagi vastse peaministri Netanyahu õuel. Tormis keerlevad Gantzi ja Netanyahu teineteisega leppiva valitsuse moodustamine, lahmakas korruptsiooniskandaal ja üksikud püüdmatud mõtted Palestiina ja Iisraeli kuvandist rahvusvahelisel loomeskeenel.
Tormi keerutatakse zoomi vahendusel, sest arvamused on kiired üksteisega põrkuma. Pane Ringjoon kõrva ja hüppa pöördesse!

Tšehhi suhted Venemaa, Hiina ja Visegradi nelikuga

Tšehhi suhted Venemaa, Hiina ja Visegradi nelikuga

Kuula:

Kirjeldus:
Hetkel valitseb eriolukord ning koroonast ei saa üle ega ümber, mistõttu Ringjoon jätkab salvestamist veebiülekande vahendusel. Maikuu esimeses saates kohtume zoomi-stuudios arutamaks Tšehhi suhteid Hiina, Venemaa ja Visegradi nelikuga. Kuna kõik saatekülalised on ise Tšehhis varem pikemalt viibinud, tuleb lisaks välispoliitikale juttu ka kohalikust kultuurist. Stuudios on Laura Vilbiks, Rauno Matvejev, Fred Gregor Rahuoja ja Carlos Kleimann. Head kuulamist!

Inimõiguste paadike tormisel merel

Inimõiguste paadike tormisel merel

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase Ringjoone saate peateema on inimõigused. Räägime inimõiguste universaalsusest ja ajaloost ning arutame, kas ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni annaks muuta. Täpsemalt lahkame uiguuride näitel usuvabaduse olukorda Hiinas ja Euroopat puudutavaid teemasid nagu Türgi piiril kogunenud uued pagulased ja Ungari nägemus inimõigustest. Muidugi tuli jutuks ka koroonaviirus, sest erakorraline olukord paneb otseselt vastamisi julgeoleku ja inimõigused.
Stuudios on Daniel Tamm, Carlos Kleimann ja Kai Ly Kröönström. Saatejuht on Daniel Tamm ja puldis Kai Ly Kröönström. Pildi jäädvustas Carlos Kleimann.

Eutanaasia – võlu või valu?

Eutanaasia – võlu või valu?

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord räägime Ringjoones inimelu lõpust. Tänapäeva tehnoloogia võimaldab inimesi hoida elus kauem kui kunagi varem, kuid kas oma viimaste aastate tilgutite all veetmine on elu, mida me soovime? Juttu tuleb argumentidest eutanaasia poolt ja vastu ning selle legaalsusest erinevates riikides.

Iisraeli valimissõjad episood III – Beni kättemaks

Iisraeli valimissõjad episood III – Beni kättemaks

Kuula:

Kirjeldus:
Täna hingame valimiste taktis. Keskööl sulguvad aasta jooksul juba kolmandad samaotstarbelised valimiskastid üle Iisraeli. Knesseti-valimistriloogia peaosas on mitme korruptsioonisüüdistusega pärjatud Likudi staar Benjamin Netanyahu, tema kõrval särab sarjast Sinivalge tuntud Benny Gantz. Kas triloogia saab täna lõpu või venib piinlikult pikaks kui Star Wars? Ei me ette tea. Küll aga arutame Ringjoones Netanyahu mineviku ja tuleviku üle ning vaatleme USA ja tema kuulsaima spin-off’i Iisraeli suhet.

Koroonaviirus ja teised epideemiad

Koroonaviirus ja teised epideemiad

Kuula:

Kirjeldus:
Aasta teises saates võtame vaatluse alla haigused. Jaanuari alguses tulid ärevad teated Hiinast, kui Wuhani linnas hakkas levima uut tüüpi viirus. Milline seis on koroonaviirusega praegu? Kas selle pärast peaks muretsema? Millised haigused tekitavad veel maailmas muret? Teemat arutavad Anett Peel, Birgit Saliste ja Liisi Toomimg.

Võimumängud Venemaal ja arengud Ida-Euroopas

Võimumängud Venemaal ja arengud Ida-Euroopas

Kuula:

Kirjeldus:
Uue aasta esimeses saates võtavad ringjoonlased vaatluse alla Venemaa sise- ja välispoliitilised suundumused. Lisaks peatutakse Poolal, Ukrainal ning erinevatel ajalootõlgendustel. Külalised on Johannes Vahe ja Carlos Kleimann, saadet viib läbi Helena Eglit.