Maailm taskus Hiina transiidiärist

Maailm taskus Hiina transiidiärist

Kuula:

Kirjeldus:
«Maailm taskus» võtab seekord vaatluse alla Hiina transiidiäri ning selle võimalused ja ohud Eestile. Teema lahkamiseks kutsus saatejuht Karl-Hendrik Pallo külla Aasia uuringute magistri ja Tallinna Ülikoolis Rail Balticu trassikoridori võimalusi uurinud projektianalüütiku Kristo Tamme.

Rail Baltic – heade kavatsustega sillutatud põrgutee läbi Eesti metsade?

Rail Baltic – heade kavatsustega sillutatud põrgutee läbi Eesti metsade?

Kuula:

Kirjeldus:
Äsja tühistas riigikohus osa Rail Balticu trassi planeeringust. Riigikohtu halduskolleegium leidis, et riigihalduse minister kehtestas Pärnu maakonnaplaneeringu õigusvastaselt, kuna Rail Balticu mõju Luitemaa kaitsealale polnud välja selgitatud. Mida tähendaks Rail Balticu rajamine niigi suure raiesurve all olevatele metsadele ja neis elavate liikidele? Kas lubatud süsinikuheite vähendamine õigustaks eluslooduse kadu Eestis?

Arutelu juht:
Joonas Laks
Osalejad:
Olev-Andres Tinn, Inga Raitar, Priit Humal
Korraldaja:
Erakond Eestimaa Rohelised

Arutelu toimus 15. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Sõnavabadusest ja Rail Balticust

«Lobjakas vs Vooglaid» sõnavabadusest ja Rail Balticust

Kuula:

Kirjeldus:
Alustuseks tuleb juttu Rail Balticust ja selle ümber tekkinud skandaalist, mis lõi lõhe valitsuserakondade vahele. Sõnavabaduse seisu Eestis lahatakse vandeadvokaat Robert Sarve tegevuse näitel ja lõpetuseks analüüsitakse soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku institutsiooni vajalikkust.

Rail Baltic ja Kristjan Kaunissaare

Number 4. Rail Baltic ja Kristjan Kaunissaare – Riigihanke blogi – Etapiviisiline Elu

Kuula:

Kirjeldus:
80 silda, 25 ökodukti, 215 km raudteid, 1,6 miljardit eurot ja üks mees, kelle najal see kõik seisab. Täna on meil külas ei keegi muu kui Rail Baltic koordinaator Kristjan Kaunissaare. Head kuulamist!

Jätkuvalt kättesaadav nii siit kui Soundcloudist ja Spotifyst!