Legion kannatab, aga ei kobise!

113. saade: Legion kannatab, aga ei kobise! by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värskes osas on luubi all Premium liiga ja ennekõike Tallinna Legion, kes on õnne puudumisel jäänud tänavu juba korduvalt kannatajarolli. Saate tegid Kasper Elissaar, Rasmus Voolaid ja Kristjan Jaak Kangur.

Nädalavahetusel pakkus Legion võõrsil Paide vastu südika partii, aga kaotas varajasest väravast. Kas tabamusele eelnes suluseis, kas mängu lõpus jäädi ilma penaltist? Juttu tuleb sellest, aga ka paljust muust, muuhulgas taktikalistest valikutest ja säravatest persoonidest.

Tammeka ja Levadia pakkusid kingituste lahingu, kus üksteist käkkidega üle trumbati. Mis on lahti Maksim Podholjuziniga? Nõmme Kalju näitab aga paranemise märke ning vaikselt aetakse end omakaevatud august välja. Mis lahutab Tulevikku õnnestumistest?

Räägime ka Konstantin Vassiljevi meisterlikkusest, perekond Pohlaku “perepäevast”, koroonaisolatsioonidest, Kadrioru staadioni ärakukkumisega tekkivatest kalendriprobleemidest ja paljust muust.

Saate lõpuosas lahkame Meistrite liiga poolfinaalide toimunud kohtumisi ja hindame tõenäosuseid finalistide selgitamisel.

Superliiga plaan paljastas, et jalgpalli kurjuse telje moodustavad USA, Madrid ja Torino

112. saade: Superliiga plaan paljastas, et jalgpalli kurjuse telje moodustavad USA, Madrid ja Torino by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske osa võtab pulkadeks Premium liiga nädala, kuhu mahtus seekord lausa kaks vooru. Mõistagi ei jää puudutamata ka seebimullina puruks plaksatanud Superliiga, samuti heidame pilgu sel nädalal toimuvatele Meistrite liiga poolfinaalidele. Saate tegid Kristjan Jaak Kangur, Rasmus Voolaid ja Ott Järvela.

Tänavune esimene Flora ja Levadia derbi lõppes väravateta viigiga, kuid ometigi jagus mängus küllaga aspekte, mis võivad ära näidata, kuidas hooaeg kulgema hakkab. Mis on Paide edu saladus ja mille peab edukamalt mängimiseks kiiremas korras ära õppima Nõmme Kalju?

UEFA president Aleksander Ceferin on viimase nädala jooksul kerkinud oma värvikate sõnavõttudega tähelepanu keskpunkti. Mida on Ceferin senise ametiaja jooksul teinud hästi, mida saaks ja tuleks veel parandada? Ning mida teevad edasi need, kes Superliiga plaani kõige jõulisemalt läbi üritasid suruda?

Meistrite liiga on jõudnud peaaegu kulminatsioonini, sest alles on jäänud vaid neli suurt. Kas tänavune tiitlisoosik on PSG, Real Madrid, Manchester City või hoopis Chelsea?

Iga kordus muudab Florale antud penalti valemaks

110. saade: Iga kordus muudab Florale antud penalti valemaks

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske osa lahkab detailselt Premium liiga selle hooaja esimest täisvooru, mis pakkus ohtralt kõneainet.

Millega üllatas nädalavahetusel Kalju ning mis tõi Levadiale edu? Kas Flora vääris Legioni üle võidu toonud penaltit või mitte? Mis digimuutus seisab Transi taga? Kas Vaprus ikkagi oskab jalgpalli mängida? Mida näitab Paide napp tegutsemine? Vastuse saavad need ja paljud teised küsimused.

Saate teises pooles lahkame El Clasicot, mis muutis Hispaanias oluliselt jõuvahekordasid. Juttu tuleb ka Meistrite liigast, kus selle nädalaga selguvad poolfinalistid.

Saate tegid Kasper Elissaar, Rasmus Voolaid ja Ott Järvela.

Omaväravad ja must valgeks – Getulioga on kõik ja peeglisse peab vaatama!

106. saade: Omaväravad ja must valgeks – Getulioga on kõik ja peeglisse peab vaatama! by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske osa keskendub viimase nädala kõige põletavamale teemale ehk Fredo Getulio Aurelio jälkustele.

Getulio tegemised ja põhjendused, Mia Belle Trisna, Birgit Tikk, Robert Sarv, Nõmme Kalju FC, Kuno Tehva, kommunikatsioon, omaväravad, karistused ning muu – kõigest sellest tuleb juttu.

Saate teises pooles vaatame tagasi Premium liiga hooaja algusele – mida nägime? Juttu tuleb nii toimunud kui toimumata kohtumistest. Saate tegid Kasper Elissaar, Rasmus Voolaid ja Kristjan Jaak Kangur.

Suur Premium liiga eelvaade. Kes läheb lati alt läbi, kes üllatab positiivselt?

Suur Premium liiga eelvaade. Kes läheb lati alt läbi, kes üllatab positiivselt?

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne “Futboliit” on Premium liiga erisaade – Eesti jalgpallihooaja peatse alguse puhul on saatejuht Raul Ojassaar külla kutsunud Soccernet.ee vanemtoimetaja Rasmus Voolaidi, kellega pannakse paika uue Premium liiga hooaja paremusjärjestuse ennustus.

Kes kukub välja, kes läheb lati alt läbi, kes teeb aga mullusega võrreldes suurima hüppe edasi? Milline esinelikutiim jääb esikolmikust välja ning kas Flora kaitseb tiitlit?

Head kuulamist!

Parimad spordiennustuse koefid leiad www.olybet.ee!

Kolm nädalat hooajani. Kes on jamas, kes veel õngitseb?

102. saade: Kolm nädalat hooajani. Kes on jamas, kes veel õngitseb?

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” 102. saates arutleme selle üle, kes on vahetult Premium liiga hooaja eel veel küllaltki lõhkise küna ees ning kellele terendavad lahendused.

Möödunud nädala aktiivseim toimetaja oli viis uut meest palganud Narva Trans. Kas nüüd on lahendused leitud? Mäng Levadiaga oli julgustav. Samas Legion sai alaliidult pragada ja seisab silmitsi räige karistusega – miks? Tartu Tammeka olukord hakkab vaikselt muret valmistama, seevastu Nõmme Kalju kogub üha enam hoogu. Kuidas on Flora ja Paidega?

Saate teises pooles vaatame otsa sel nädalal taasalgavale Meistrite liigale. Räägime klubide hetkeseisudest, aga ennustame ka kõikide paaride edasipääsejaid. Saate tegid Kasper Elissaar, Rasmus Voolaid ja Kristjan Jaak Kangur.

Sefiiritort tõmbas käima: aasimised ja kõige õigem punane. Milleks kasvatajaklubid?

101. saade: Sefiiritort tõmbas käima: aasimised ja kõige õigem punane. Milleks kasvatajaklubid? by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” 101. saade avas uude sajasse saabumise bravuurikalt ja magusalt – kauaoodatud sefiiritordiga! Tulemuseks aasimis- ja puuderohke kolmekõne, mis selgitas muuhulgas, milline on kõige õigem punane ning miks on vaja kasvatajaklubisid.

Saate alguses räägime lahti ühe sefiiritordi loo, misjärel hüppame Vlasi Sinjavski seljas Tšehhi. Kas koondislase üleminek välismaale tuli õigel hetkel ja õigesse kohta? Veel 17-aastase noortekoondislase Sten Jakob Viidase siirdumine Tabasalust Portugali avab meie jaoks uued turud ja näitab, miks pole alati ilmtingimata vaja sihiks seada Premium liigat.

Paljuräägitud saksa kultuuriruumi on tänavu talvel mängima pääsenud kaks eestlast, mõlemad naiste koondise väravavahid. See loob mitmeid põnevaid võimalusi.

Eesti tippjalgpalli puudutavas saateosas räägime kõikidest Premium liiga klubidest ning sellest, mida nädalavahetusel Taliturniiril näidati. Tallinna-välisus on hetkel mitmes paigas valusa pitseri vajutanud, ent kuidas probleemidest üle olla? Näiteid on erinevaid.

Saate lõpus räägime Manchester Cityst, Liverpoolist, Mike Deanist ja kõige õigemast punasest. Saate tegid Kasper Elissaar, Rasmus Voolaid ja Kristjan Jaak Kangur.

Noorusliku jalgpalli kehastajaks kerkinud Flora ähvardab äkitselt vananeda

99. saade: Noorusliku jalgpalli kehastajaks kerkinud Flora ähvardab äkitselt vananeda by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” 99. arutleb Premium liiga klubide talviste täienduste ja esimeste kontrollmängude üle. Kas ja mida saame neist üldse veel välja lugeda?

Mida tähendab Sergei Zenjovi liitumine Florale ja kui suure pitseri vajutab meeskonna mängule Mark Anders Lepiku tõsine vigastus? Kas hakkame uuel hooajal nägema võrreldes mullusega rünnakul teistmoodi tegutsevat Florat? Mullu hoiti kinni väga kindlast mängujoonisest, ent teatud märgid annavad alust uskuda, et tänavu võib see muutuda.

Kas Paide ja Tammeka 7:0 taliturniiril näitas Paide võimu või Tammeka nõrkust? Või hoopis mõlemat või mite kumbagi? Mida arvata Levadia uutest välismaalastest ning millist mängu võib oodata uuel hooajal taas Sergei Frantsevi hoole alla antud Nõmme Kaljult?

Täiendusi on teinud ja lubanud veelgi teha Viljandi Tulevik, põnevaid testitavaid näitas nädalavahetusel Narva Trans ning uusi mehi noolib ka Legion, kellel eelmine hooaeg läks Premium liigaga kohanemiseks. Miks tasub uskuda, et sel hooajal on nad minimaalselt esikuuikukoha pretendendid?

Saates lõpupoole heidame pilgu ka välismaale, sest Chelseas sai otsa Frank Lampardi treeneritöö. Mis sai Lampardile saatuslikuks ning miks on selline asjade käik praeguse Chelsea DNA-sse juba sisse kirjutatud? Jürgen Kloppi ei oota küll veel vallandamine, aga Liverpool on selges mõõnas. Mis on selle põhjused? Kas tõesti vaid Virgil van Dijki vigastus?

Inglismaa tabeli tippu on trüginud Manchester United, kes lõikab praegusel ebaharilikul ajal kasu omapäraselt nähtuselt, mille peatreener Ole Gunnar Solskjaer on pärinud oma kunagiselt õpetajalt Sir Alex Fergusonilt. Kas Saksamaal on jälle käes see hetk, kus Müncheni Bayern teistel nagu kiirrongiga eest ära läheb? Ja kui mitme mängu kaugusel on ikkagi vallandamisest Real Madridi juhendav Zinedine Zidane? Saate tegid Kristjan Jaak Kangur, Rasmus Voolaid ja Ott Järvela.

Kõrvale jäänud vutimeestel ei tasu Häberlilt kutset oodata

97. saade: Kõrvale jäänud vutimeestel ei tasu Häberlilt kutset oodata by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” 97. saade keskendub Eesti koondisele, mis sai möödunud nädalal uueks peatreeneriks Thomas Häberli, kelle käe all ollakse Hispaanias treeninglaagris, kus teisipäeval minnakse vastamisi Ungari meistri Ferencvarosega.

Häberli esimene koondise nimekiri tekitas laialdast kõla. Esmaspäevase pressikonverentsi järel võib eeldada, et jalgpalliliidu esialgsest pressiteatest välja jäänud mängijatel ei tasu väga innukalt šveitslaselt kutset oodata. Retoorika põhjal ei pruugi seda tulla.

Juttu tuleb ka sellest, et kohtumisest Ferencvarosega ei tasu tulemust oodata ja ilmselt ei saa veel ka ammendavat pilti uutest plaanidest ja ideedest.

Saate teises pooles räägime Premium liigas toimuvast ja puudutame FC Flora, FCI Levadia, Nõmme Kalju, FC Kuressaare ja veidike ka teiste tegemisi. Saate tegid Kasper Elissaar, Rasmus Voolaid ja Ott Järvela.

Eesti sai läbinisti kohutava valikgrupi. Isegi soomlaste meelest!

92. saade: Eesti sai läbinisti kohutava valikgrupi. Isegi soomlaste meelest! by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” sellenädalane osa ilmus tavapärasest hiljem, sest ootasime MM-valikgruppide loosi. Ootamine aga midagi head ei toonud, sest Eesti sattus ebameeldivasse seltskonda.

Saate alguse pühendame justnimelt MM-valiksarja loosimise tulemustele. Mida arvata Eesti vastastest Belgiast, Walesist, Tšehhist ja Valgevenest? Kas meil on lootust? Mis on reaalne siht ja eesmärk? Kellele loos aga juba varakult trumbid kätte mängis ning kelle pika ninaga jättis?

Saate teine pool on pühendatud Premium liigale, mis oleks pidanud nädalavahetusel oma lõpu saama, aga venib veel edasi. Paide ja Nõmme Kalju lõpetasid oma vutiaasta 7:4 lahinguga. Kuidas Paide sooritus kokku võtta? Mida arvata Kalju vangerdustest treeneripingil, kus Marko Kristal taandub rolli võrra ja klubisse naaseb Sergei Frantsev?

Kas praeguses olukorras on üldse mõistlik veel Eestis jalgpalli mängida? Sel küsimusel arutleme Flora koroonakolde ja Premium liiga üleminekumängude vaatenurgast.

Saate lõpetuseks meenutame karjääri lõpetanud Enar Jäägeri omadusi ja hetki ning tervitame kodumaale naasnud Taijo Tenistet. Saate tegid Kasper Elissaar, Rasmus Voolaid ja Ott Järvela.