ravi

Astma ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus – mis neil vahet on?

Astma ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus – mis neil vahet on? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1057166884-tervist-astma-ja-krooniline-obstruktiivne-kopsuhaigus-mis-neil-vahet-on.mp3 Kirjeldus: Astma ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus on sageli esinevad haigused, mille tunnused võivad aeg-ajalt osaliselt sarnaneda. Mõlema raviks kasutatakse sissehingatavaid arstimeid, kuid haiguste tekkepõhjused, kulg ja ravipõhimõtted on täiesti erinevad.

Read More

Kas tõesti peitub ilu ja tervise saladus lihtsas liikumises?

Kas tõesti peitub ilu ja tervise saladus lihtsas liikumises? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/866958811-tervist-kas-toesti-peitub-ilu-ja.mp3 Kirjeldus: Kaunis suvi kestab ning kui te seda veel teinud pole, on just praegu parim aeg oma liikumisharjumused üle vaadata. Kõiki haigusi see meist küll eemale ei peleta ja aegumatut ilu ei garanteeri, kuid sellest hoolimata on liikumine võtmesõna paljude haiguste ennetamises ja ravis,…

Read More

Psoriaas – ebamugav, kuid uute ravimeetoditega kontrolli all hoitav haigus

Psoriaas – ebamugav, kuid uute ravimeetoditega kontrolli all hoitav haigus Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/854115109-tervist-psoriaas-ebamugav-kuid-uute-ravimeetoditega-kontrolli-all-hoitav-haigus.mp3 Kirjeldus: Suvel, kui vähegi võimalik, kanname varrukateta rõivaid ja lühikesi seelikuid või pükse. Osad inimesed siiski häbenevad seda teha, sest neil on psoriaas – see on nahahaigus, mis kuigi kaunis välja ei näe. Psoriaas aga pole nakkushaigus ning sellega saab tänapäeval täiesti edukalt…

Read More

Kas ohatist peaks ravima või mitte?

Kas ohatist peaks ravima või mitte? Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/652812122-tervist-kas-ohatist-peaks-ravima-voi-mitte.mp3 Kirjeldus: Huuleherpes on väga laialt levinud ning sedavõrd tavaline, et vaid väikesel osal inimestest õnnestub oma elu ära elada ilma sellesse nakatumata. Arvatakse, et viiekümnendaks eluaastaks kannavad viirust umbes 80% inimestest. Kas ohatist peaks ravima või mitte? Ja kui ravida, siis kuidas ning millised on tulemused?

Read More

Keskkõrvapõletik tabab lapsi talvel sagedamini just sel põhjusel

Keskkõrvapõletik tabab lapsi talvel sagedamini just sel põhjusel Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/574638570-tervist-keskkorvapoletik-tabab-lapsi-kulmal-ajal-sagedamini-just-sel-pohjusel.mp3 Kirjeldus: Jutud sellest, kuidas keegi käis ilma mütsita ja sai keskkõrvapõletiku, on aegumatud. Tegelikult ei teki keskkõrvapõletik mitte väljast kõrva kaudu, vaid hoopis seestpoolt nina kaudu. Miks haigus just talvisel ajal sagedamini avaldub ning kas seda on võimalik ravida ka ilma antibiootikumideta?

Read More