Marko Mihkelson räägib, miks Jüri Ratas presidendiks ei sobi

Marko Mihkelson räägib, miks Jüri Ratas presidendiks ei sobi

Kuula:

Kirjeldus:
Riigikogu liige Marko Mihkelson mõtestab Valgevene sündmusi vastse lennukikaaperdamise taustal. Ent saatejuht ei suuda vastu panna kiusatusele pärida Mihkelsonilt kui RE juhatuse liikmelt ka presidendivalimiste kohta.

Farmide keelustamise ootuses

Farmide keelustamise ootuses

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime karusloomafarmide keelustamise eelnõust, mis jõuab Riigikogus juuni alguses kolmandale lugemisele. Miks toetavad seda eelnõud Riigikogu liige, Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Õnne Pillak ja ka keskkonnaministeerium? Ministeeriumi poolelt vestleme looduskaitse osakonna peaspetsialist Merike Linnamägiga.
Siis aga põikame ajalukku ja võtame karusloomafarmide teema kokku Loomuse juhatuse liikme Annaliisa Postiga.

Karilaid: EKRE õppimisvõime jättis soovida

Karilaid: EKRE õppimisvõime jättis soovida

Kuula:

Kirjeldus:
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid vastab küsimustele erakonna reitingu ja maine languse asjus ning vaatab tagagi eelmise koalitsioonile krahhile.

Poliitbroilerid 9. osa – “Kliima- ja keskkonnakriisist”

Poliitbroilerid 9. osa – “Kliima- ja keskkonnakriisist” by Reforminoored

Kuula:

Kirjeldus:
Reforminoorte podcasti Poliitbroilerid 9. osa
“Kliima- ja keskkonnakriisist”

Seekordses saates räägime kliima- ja keskkonnakriisist, tarbijakäitumisest ja ka tulevikulootustest planeedi osas.

Saates osalevad

Hanah Lahe, Reforminoorte juhatuse liige ja keskkonnakomisjoni esinaine
Kertu Birgit Anton, Eesti üks tuntumaid kliimaaktiviste ja Fridays For Future Eesti eestvedaja
Yoko Alender, Riigikogu keskkonnakomisjoni esinaine ja Reformierakonna fraktsiooni liige

Osalejad arutlevad erinevate keskkonnateemade üle, näiteks räägivad erinevatest isiklikest kogemustest, vastutustundest keskkonna ees ja enda teekonnast kliimaaktivismini.

Kuula meie uut episoodi ja saad teada, kuidas panustavad osalejad keskkonnahoidu isiklikul tasandil, kuidas ja miks on kliimaprobleemid seotud kõikide maailma valdkondadega ning kui lootusrikas tasub olla planeedi tuleviku osas.

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias:
Facebook: www.facebook.com/reforminoored
Instagram: www.instagram.com/reforminoored/
Koduleht: www.reforminoored.ee

Urve Palo: Oskus tunnustada oma lähedasi ning muretseda nende asjade pärast, mida me saame muuta

Urve Palo: Oskus tunnustada oma lähedasi ning muretseda nende asjade pärast, mida me saame muuta

Kuula:

Kirjeldus:
Urve Palo on Haapsalu tüdruk, kes kasvas ülesse Värska lähedal, paksu metsa sees. Töötegemise oskuse ning kokkulepetest kinni pidamise on ta pärinud oma metsatööd teinud vanematelt. Varajases nooruses Petseri turul kanu müües ei osanud Urve isegi mitte unistada ministri ametist. Urve kinnitab ausalt, et talle meeldivad suured väljakutsed ning naisena leida tema jaoks õige tasakaal pere ning töö vahel, ei ole olnud lihtne. Ta õppinud tunnustama oma lähedasi ja julgeb tunnistada, et muretseda tuleb nendele asjade pärast, mida me saame muuta ning lasta nendel asjadel minna, mida me muuta ei suuda. Olla õnnelik tänases päevas. Mis on Urve uus väljakutse, kuula podcastist!

Hariduselu edendaja Liina Kersna

#86 Hariduselu edendaja Liina Kersna by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
Mõned asjad on lihtsalt määratud juhtuma või siis juhtuvad need seetõttu, et julgeme ise on hirmudest lahti lasta ning otsustame astuda sisse uuest, veel tundmatust uksest. Nii nagu meie külaline saates julgustab: “Kui ei küsi on võimalusi üks, kui küsid on variante kaks”, ajasime meiegi selja sirgu ja palusime Liina Kersnalt intervjuud. Vastus oli jah ning meile avanes soe ja inimlik rännak läbi Liina senise elu. Kes on Liina Kersna, kust ta tuleb, mis ja miks ta teeb ning kuhu edasi läheb, need vastused on sinu jaoks, hea kuulaja, nüüd salvestatud.

Mõnusat kuulamist!

01:02 algus
02:00 haridustee
07:29 korjatud kogemused
11:37 karjäär
16:06 töö- ja pereelu ühildamine
21:22 poliitika, sest seal on võimalik asju muuta
23:04 töövõidud ja -mured
31:47 haridusvaldkonna inimeste hääl Riigikogus
38:55 õpetaja hääl Toompeal?
43:40 missioon
48:00 kriis, mida oleme õppinud ja kuidas välja tulla
55:35 head näited hübriidõppeks
1:02:46 unistuste haridusriik
1:06:16 trikiga küsimus ja vastus ikka ka 🙂

Saade on salvestatud 7. jaanuaril 2021

Imre Sooääre emotsionaalsest kõnest ja koroonavaktsiinidest

Imre Sooääre emotsionaalsest kõnest ja koroonavaktsiinidest

Kuula:

Kirjeldus:
Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid arutlevad poliitik Imre Sooääre otsuse üle minna tagasi riigikogusse ja jutuks tuleb ka Sooääre rahvasaadikutele peetud emotsionaalne kõne. Veel võtavad saatejuhid käsitleda Euroopa Liidu kriisiabi kasutamise tingimused ja küsimused, mis seonduvad koroonavaktsiinidega.

Eelnõuga Riigikogus

Eelnõuga Riigikogus

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas on läinud karusloomafarmide keelustamise eelnõul Riigikogus? Mis saab edasi? Oma mõtteid ja muljeid jagavad Loomuse liikmed Martin Garbuz, Marko Lepik ja Mattias Turovski. Lisaks annab Riigikogu liige Liina Kersna ülevaate sellest, miks ta karusloomafarme ei toeta.

Raivo E. Tamm tõestas Gunnar Aarma sõnu: inimene ongi kõikvõimas!

66. osa: Raivo E. Tamm tõestas Gunnar Aarma sõnu: inimene ongi kõikvõimas!

Kuula:

Kirjeldus:
Veel mõne aasta eest oli Raivo E. Tamm ülekaaluline härra, kes poleks eluski osanud unistada Hawaii Ironmani triatloni läbimisest. Nüüd on ta aga ametlikult täielik raudmees. „Tugitoolis sportlane“ kutsus multitalendi külla ja püüdis selgust saada imelise metamorfoosi tagamaadest.

Kes teeb, see jõuab! Kui Raivo midagi pähe võtab, siis ikka hingega. Suurepärase ja väga mitmekülgse näitlejakarjääri kõrvalt on ta olnud aktiivne Kaitseliidu liige, austatud autoajakrijanik, Riigikogu liige ja palju muudki. Kuid nüüd on Raivo ka triatleet.

Sel nädalal 55aastaseks saanud Raivot saadab juba aastaid Gunnar Aarma mõte sellest, et inimene on kõikvõimas. Nüüd on ta need sõnad enda jaoks täielikult ära tõestanud.

Muuhulgas otsitakse saates spordi ja lavakunsti ühisosa, kus abiks on Voldemar Panso õpetussõnad.

Hüva kuulamist!

Suvised uudised

Suvised uudised

Kuula:

Kirjeldus:
Saates tuleb juttu karusloomafarmide keelustamise eelnõust, mida Riigikogu hakkab menetlema pärast suvepuhkust. Samuti räägime naaritsafarmide lõpust, kampaaniast Lihavabad jaanid ning Loomuse suvistest tegemistest. Podcasti külalisteks on Loomuse juhatuse liikmed Martin Garbuz ja Rando Liiva.