Grete Riim – Imed sünnivad seal, kus on armastus

#113 – Grete Riim – Imed sünnivad seal, kus on armastus

Kuula:

Kirjeldus:
Grete Riim on Saaremaalt pärit ettevõtja, kelle jaoks on oluline keskkonnasäästlikus. Maailmas ringi rännates ja koju tagasi tulles, jõudis ideeni toota pilliroost joogikõrsi. Nii algas ettevõtte Suckõrs lugu. 2018. aastal võitis Suckõrs Eesti disainiauhinna BRUNO elumuutva disaini eest . Millised on olnud Grete ja Suckõrsi väljakutsed ja kuidas nendega toime tulla kuulete juba saatest!

www.suckors.com

Isa rögisevad karjed; Mustvee ja Saaremaa kummitused; väikese Dagmari tapmine; ja Varnja mitmikmõrvar Fomin

Isa rögisevad karjed; Mustvee ja Saaremaa kummitused; väikese Dagmari tapmine; ja Varnja mitmikmõrvar Fomin

Kuula:

Kirjeldus:
Kas arvate ära, mis teema ühendab tänaseid lugusid? Mine meie Facebooki, pane oma arvamus kirja ja võid võita Külmakate pusa!
 
Heidi toob meieni täna palju huvitavaid kummituslugusid. Dagmar aga jutustab pikalt ühest 1932. aasta mõrvaseeriast ja ka 1968. aastal tapetud enda nimekaimust tüdrukust, kelle mõrtsuka tabas miilits, kasutades selleks esmakordselt ENSV ajaloos avalikkuse abi.

OKYM

Mussisaade “MIS MUSS ON?”: OKYM by Mis Muss On

Kuula:

Kirjeldus:
„Mis muss on?“ on Õhtulehe muusikasaade, mis lahkab lisaks tavapärasele mussijutule ka artisti mõtteid tavaelust. Saatejuht Sten Kohlmanni seekordseks külaliseks on pidevalt uute stiilidega eksperimenteeriv Okym.

Kurjad keeled räägivad, et peagi võib mehelt uut muusikat kuulda. Meie üritame sellest (ja ehk ka mõnest teisest tulevast) projektist rohkem aimu saada, lisaks jagame teiega esmavaadet 1. aprillil ilmuvast muusikapalast. Samuti uurime, millega Okym pandeemia ajal tegelenud on, kuidas ta jätkuvalt stiile vahetab ning millised on mehe lemmikfilmid läbi aegade.

Universum mängib minuga mänge!

#29 DALÍ PODCAST: Dalí Karat “Universum mängib minuga mänge!” by dali podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2020-11-15T21:39:41Z

🎧 DALÍ PODCAST #29: Dalí Karat “Universum mängib minuga mänge!”
.
“Kui ma olen kontaktis oma kõrgema minaga, siis hakkan märkama, kui sujuv ja voolav ja äge elu on! Kuidas ma olen kogu aeg hoitud ning mismoodi universum minuga lõbusaid mänge hakkab mängima,” ütleb Dalí Karat, Dalí podcasti saatejuht.
.
Seekordse saate salvestasin GoSpa hotellis Saaremaal, kus ma käisin väikesel inspiratsioonipuhkusel. Mul oli nii mitmeid lõbusaid ja toredaid seikasid seal ning ekspromt otsustasin Sinuga oma head emotsiooni, kogemusi ja tunnet jagada 🙂
.
Saatest saad teada:
🧡 Milliseid toredaid mänge mu kõrgem mina minuga mängib?
💛 Mismoodi usaldada elu ja olla voolus?
💚 Kuidas aru saada, mida mu kõrgem mina mulle ütleb?
.
Kuula, vaata, jaga, kommenteeri! 🙂
.
Podcasti leiad 👇🏻
🎥 Youtube – http://tiny.cc/Dali29saade
🎙 Soundcloud – http://tiny.cc/Dali29soundcloudis
📟 Spotify – http://tiny.cc/Dali29spotifys
.
TOETA DALI PODCASTI TEGEMIST!
Olen liikunud enda sees uuele tasemele ning avanud end veelgi enam küllusele. Podcast on Sulle tasuta, aga kui soovid sellesse rahaliselt panustada, siis nüüd on Sul see võimalus läbi Fienta: https://fienta.com/et/toetadalipodcasti
.
Saade on salvestatud GoSpa hotellis Saaremaal. Aitäh! 🙂
.
Ilusat kuulamist ja tea, et Sa oled alati õiges kohas! ❤️
Dalí
.
.
#podcasts #dalipodcast #podcast #taskuhääling #täieliknauding #naudinmidateen #armastus #olenõnnelik #happiness #teenimisekunst #teenimiseilu #dalikarat #dali #teadlikloomine #manifestations #abundance #awareness

Otto Pukk: ehita organisatsioon üles inimestega, kes on valmis võtma vastutust

Otto Pukk: ehita organisatsioon üles inimestega, kes on valmis võtma vastutust by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on hiljuti Eesti parimaks juhiks valitud elektroonikatööstuse Incap Grupi juht Otto Richard Pukk. Minu esmane kokkupuude Ottoga oli ülisõbralik ja soe, temast õhkus sellist ehedat muhedust, mis tegi meie kohtumise õhkkonna väga sümpaatseks. Otto juured ulatuvad sügavale Saaremaale, kuigi mees ise on suure osa oma elust toimetanud Rootsis. Täna elab Otto peamiselt Tallinnas ja juhib kogu rahvusvahelist Incap Gruppi, mille koosseisu kuulub ka Saaremaal asuv tehas. Mulle avaldas muljet Otto juhtimiskäekiri, mille üheks nurgakiviks on põhimõte, et tootmisettevõtte juhtimine ei pea olema traditsiooniliselt hierarhiline ja käsuliinil põhinev. Töötajate liinitööl rakendamise asemel töötajaid kuulatakse ja arendatakse, mikro-manageerimise asemel neid usaldatakse ja antakse piisavalt vabadust ning vastutust teha oma tööd parimal võimalikul moel. See kõik mitte ainult ei tee ettevõtte toimimist kiiremaks ja targemaks, vaid võimaldab omada ka üliõhukest juhtimiskihti, mis vähendab oluliselt kulusid.

“Kuidas ehitada jätkusuutlikku ettevõtlust? Meie Incapis oleme valinud selleks hästi detsentraliseeritud juhtimismudeli tee. Otsused äri kohta langetatakse lokaalselt tehastes, väga lähedal probleemidele, mis on üles kerkinud. See tähendab seda, et peamine stakeholder – on see siis klient, tarnija või kes iganes – kohtub teemast kõige paremini informeeritud otsustajaga koha peal, mitte kellegagi, kes on püramiidi tipus, teemast kaugel ning ei oma nii head ülevaadet olukorrast, kui kohapealsed inimesed. See toob kolm kasutegurit lauale. Esiteks, selline juhtimismudel võimaldab kõrgemat kasumlikkust. See ei ole mitte ainult selle tulemus, et me oleme suured ärigeeniused, vaid meil lihtsalt on minimaalsed overhead kulud. Meil on suur osa funktsioone, mida tavapäraselt peamaja kannab, outsource’itud. Meil on endal vaid kaks inimest peamajas. Investorite seisukohalt on see kindlasti hea uudis. Töötajatele aga annab see võimaluse ise otsustada ja vastutada töö tegemise viiside ja tulemuste eest ehk me tõmbame endale ligi väga motiveeritud inimesi. Samuti meeldib see juhtimismudel ka klientidele, kuna neil on võimalus kiirelt ja paindlikult leida oma küsimustele ja probleemidele kohe koha peal otsustajatega lahendused. Need on need kolm selget eelist – nii investorite, töötajate kui ka klientide vaatenurgast –, mida mina tunnetan, et teevad meie tegevuse edukaks. Sellise juhtimismudeli aluseks on arusaamine, et mina juhina ei ole kõiges kõige parem. Meil on tööl hulga eksperte ja spetsialiste, kes on oma valdkonnas oluliselt kompetentsemad kui mina eales saaksin olla. Minu kõige suurem tugevus on ikkagi meeskonna ehitamine ja juhtimine, mitte spetsiifiline kõrgtehnoloogiline ekspertlus. Teine oluline aspekt on see, et vastutust ei ole võimalik teisele inimesele lihtsalt anda, seda saab ikka inimene ise omaalgatuslikult endale võtta. Ja tõeliselt edukad saame olla vaid siis, kui meil on ettevõttes piisavalt inimesi, kes on valmis võtma vastutust tulemuste eest. Siis saan juhina alles tunda, et organisatsioonis on kontroll toimuva üle.” – Otto Pukk

Klassiõpetaja Lelet Aavik-Part

#77 Klassiõpetaja Lelet Aavik-Part by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
Saage tuttavaks “Eestimaa õpib ja tänab” 2020 klassiõpetaja nominent, Kuressaare Gümnaasiumi õpetaja, Lelet Aavik-Part.

Käisime Leletil suvel Saaremaal külas ja veendusime iga ihurakuga, et Lelet armastab kooli, oma õpilasi ja oma tööd. Mida teeb üks suure südamega armastust täis õpetaja? Ta muudab oma tunnid ja tasapisi kogu kooli selliseks, et see oleks võimalikult mitmetahuline, et igaüks saaks sealt seda, mida ta tunneb ja vajab. Lelet usub, et kool peab olema koht, kus valitseb usaldus ja väärtustatakse inimsuhteid, et igas päevas oleks koolirõõm.
Aktiivse tegutsejana ei piirdu Leleti roll koolis ainult klassi ees seismisega, õpetajaamet pakub Leletile nii loomingulisust vabadust kui ka palju põnevaid väljakutseid.
Saade on salvestatud 7. august 2020
Foto: Gert Lutter

0:31 „Õpetaja – hariduse kõneisik“ programm
1:56 Persoonibränd @LeLetsStudy
6:00 Sotsiaalmeedia kangelased
8:40 Muuda oma Instagrami konto atraktiivsemaks
12:37 Leleti jälgijad
13:41 Leleti eesmärk
15:22 Õpetaja kuvand
19:42 6+1 aastat kogemust
21:53 Teater, näitering ja rollimängu meetod
24:25 Alustava õpetaja tugi: Merivälja Kool
27:48 Ägedate õpside klubi
35:00 Leleti hobid
37:00 Leleti ideaalne tööpäev
38:17 Mida Leleti õpilased omaalgatuslikult õpiksid?
39:32 Leleti põhiväärtused klassiõpetajana
42:35 Klassiõpetaja 1.-6. klassini
49:13 Ideed klassiõpetajale
54:54 Uus algus, uued ideed
57:05 Hindamine Kuressaare Gümnaasiumis
58:31 Eelkool
1:01:00 Distantsõppe kogemus
1:08:00 Leleti tulevikuplaanid
1:11:28 Leleti lõpusõnad

Lelet Aavik-Part
Instagram: @leletsstudy

Kuressaare Gümnaasium
https://www.oesel.ee/kg/

Merivälja Kool
https://meripohi.edu.ee/

“Õpime koos”
YouTube: https://youtu.be/pGREzJLPN5k
Spotify: spoti.fi/3bzOQfO
Apple Podcasts: apple.co/2lHsXoY
Google Podcasts: bit.ly/2WJS4ri
Podcastid.ee: podcastid.ee/taskuhaalingud/haridus/opime-koos/
Instagram: www.instagram.com/opimekoos/
Facebook: www.facebook.com/opimekoos
Twitter: twitter.com/opimekoos

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” toetada, siis täname sind annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.

License: all-rights-reserved

Viktoria Latkin “Saaremaalt Hiina missivõistlustele”

110 – Viktoria Latkin “Saaremaalt Hiina missivõistlustele”

Kuula:

Kirjeldus:
Viktoria Latkin on noor naisterahvas, kes on käinud Hiinas missivõistlusetel ning tal on Saaremaal enda make-up stuudio, olles ise alles 20-aastane.
Lisaks kõigele muule teeb Viktoria, vabatahtlikuna, Hakkame tegutsema sotsiaalmeedia turundust.

Kaja Kallas Live 12.06 Kuressaarest

Kaja Kallas Live 12.06 Kuressaarest

Kuula:

Kirjeldus:
Kaja Kallas oli 12.06 otse-eetris Kuressaarest. Nimelt oli Reformierakonna esimees koosReformierakonna fraktsiooniga visiidil Saaremaal, et uurida, kuidas neil tervishoiukriisist taastumine läheb. Saarlased on olnud tublid ja kriisiga hästi hakkama saanud. Kaja Kalals vastas otse-eetris küsimustele.
Live on salvestatud värskes õhus ning on kuulda väikest tuulevilinat ja purskaevu müra taustal.

Mis Eestist saab? Saaremaa – Kalle Laanet

Mis Eestist saab? Saaremaa – Kalle Laanet

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases “Mis Eestist saab?” saates on külaliseks Kalle Laanet, kes sattus kkoroonakriisi esimesest päevast otse sündmuste epitsentrisse, nimelt kodusaare Saaremaa kriisikomisjoni. Kui dramaatiliseks sündmused BBCs koroonasaareks tituleeritud paigas läksid ja kuidas õnnestus kriis murda nii, et täna Saaremaal uusi haigestunuid peaaegu ei ole, küsis saatejuht Kajar Kase.

Mihkel Räim teab omast käest: “Nii nagu boss ütleb, nii on!”, MM-il lipsas käest supertulemus

18. Mihkel Räim teab omast käest: “Nii nagu boss ütleb, nii on!”, MM-il lipsas käest supertulemus by Jalgrattapalavik

Kuula:

Kirjeldus:
Podcastil “Jalgrattapalavik” käisid maikuu esimeses saates virtuaalselt külas kaks saarlast, isa ja poeg, Riho ja Mihkel Räim.

Riho sai nooruses jalgrattapisiku olümpiavõitja Aavo Pikkuusi sõitudele kaasa elades, Mihkel otseloomulikult oma isalt. Ega see nüüd päris nii polnud, et sündis ja rattur valmis, aga lõpuks sisse tallatud rajale ta ikkagi sattus. Mis sest, et eelnevalt tegi Mihkel ka teisi spordialasid, näiteks judot ja kergejõustikku.

Kuni 2015. aastani oli pere kõige kõvem rattamees Riho. Taskus Nõukogude Liidu meistersportlase nimetus ja 1992. aasta Eesti meistrivõistluste hõbe 70 km meeskonnasõidus. Nooremad mehed võivad end roheliseks punnitada, aga meistersportlase tiitlit tänapäeval enam välja ei võlu. Küll teenis Mihkel 2016. aastal oma esimese täiskasvanute Eesti meistrikulla, MM-il Richmondis oli käeulatuses supertulemus.

Räägime nii nendel teemadel kui ka paljust muust. Näiteks ülemaailmsetest Saarte Mängudest, millega Räimedel on pajatada mitu legendaarset lugu. Üle lombi vestlust veab Ivar Jurtšenko. Jutuajamine salvestati 1. mail.