Minu karjäär: milliseid oskusi on töötajail vaja, et digitaliseerimisele mitte jalgu jääda?

17.05.21 Minu karjäär: milliseid oskusi on töötajail vaja, et digitaliseerimisele mitte jalgu jääda?

Kuula:

Kirjeldus:
Saates „Minu karjäärˮ on fookuses digitaalsus ja tulevikuoskused ehk mida vajavad töötajad selleks, et innovatsioonile ja digitaliseerimisele mitte jalgu jääda.
Külas on SEB Balti äriarenduse strateegia valdkonna juht Andra Altoa ja Balti digitaalse müügi juht Edward Rebane.
Eksperdid arutavad, kas ja kui palju peaks oskuste arendamine olema ettevõttes tsentraalselt juhitud ja kui palju peaks olema töötajate enda initsiatiiv. Samuti tuleb jutuks see, mis üldse motiveerib töötajaid uusi oskusi omandama ja milliseid raskusi on digitaliseerimisprotsessis tulnud ületada.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Sisuturundussaade: ettevõttega liitub uus töötaja – mida teha?

28.04.21 Sisuturundussaade: ettevõttega liitub uus töötaja – mida teha?

Kuula:

Kirjeldus:
Tööandja ülesanne on mõelda konkreetne tegevusplaan, mille täitmine tagaks, et uus töötaja tunneks end uuele töökohale asudes hästi ja oodatuna. Lisaks sisseelamisprogrammile ehk onboarding’ule räägime saates ühtsustunde tekitamisest tööväliste initsiatiivide kaudu.

SEB regulatiivse aruandluse vanemspetsialist Rebekka Mäng ja Balti personali projektijuht Liina Hindremäe räägivad SEB näitel, kuidas uusi töötajaid vastu võetakse ning mida enne ja ka koroona ajal tiimidega ette võeti, et töötajate motivatsiooni ülal hoida. Saatest saab soovitusi ja nippe nii tööandjatele kui töötajatele.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Sisuturundussaade: milline kuldvõti aitab hästi juhtida piiriüleseid tiime?

15.03.21 Sisuturundussaade: milline kuldvõti aitab hästi juhtida piiriüleseid tiime? by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Millised väljakutsed kaasnevad rahvusvahelise juhtimisega, räägivad saates SEB personalijuht Margit Pugal ja Balti divisjoni äriarenduse juht Eerika Vaikmäe-Koit.

Saatest kuuleb praktilisi näiteid ja ka soovitusi, millele juhid võiks praegusel keerulisel ajal töötajatega suhtlemisel keskenduda.

Saatekülalised põhjendavad, miks on SEBs kasutusele võetud just praegune juhtimisstiil, millised on selle põhimõtted, ning räägivad oma igapäevatööga seotud õppemomentidest. Kuuleme, milline on SEB töötajate meelestatus nii Eestis kui Balti riikides ja kuidas eri riikide kontorite töökorraldus ja -kultuur üksteisest erinevad.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Sisuturundussaade: töötajate enesearendus ja kaasamine on eduka äri võti

17.02.21 Sisuturundussaade: töötajate enesearendus ja kaasamine on eduka äri võti by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
SEB kogemust töötajate kaasamisel, mitmekesisusest ja elukestvast õppest jagavad SEB Baltikumi projektijuht Kristiina Lõhmus ja eraklientide panganduse divisjoni juht Sille Hallang.

SEB on teadlikult juurutanud süsteeme, mis võimaldavad töötajatel tegeleda enesearendusega ja tunda end väärtusliku osana meeskonnast.

Saatest saab teada, mida töötaja ja tööandja juures hetkel tööturul väärtustatakse, ning soovitusi, kuidas töötajate kaasamise ja mitmekesisuse lahtimõtestamisega algust teha.

Samuti selgitavad saatekülalised, mida saab teha, kui ettevõttes on tööl tugeva potentsiaaliga inimene, kuid tema oskused ei lähe ametikohaga kokku. Kuuleme, mis on Campus, kuidas töötab ettevõttesisene Digiakadeemia programm ning mida tähendab mindfulness’i treening.

Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Minu karjäär: 15 aastat SEBs karjääri teinud Peep Jalakas: mõttemaailm on kõige olulisem

14.12.20 Minu karjäär: 15 aastat SEBs karjääri teinud Peep Jalakas: mõttemaailm on kõige olulisem

Kuula:

Kirjeldus:
Selle aasta viimane „Minu karjääri“ saade võtab lõpetuseks luubi alla ühe päris vägeva karjääriloo. Nimelt räägib SEB korporatiivklientide osakonna juhataja Peep Jalakas, kuidas ta alustas 20-aastaselt oma nüüdseks 15 aasta pikkust karjääri suures organisatsioonis, töötades kokku kuuel ametikohal. Millised meeleolukad seigad on selle aja jooksul juhtunud ning mida peab Peep oma võitudeks ja väljakutseteks, kuula juba saatest.
Samuti tuleb juttu sellest, kas ja milliseid arenguprogramme talentidele mitme aasta perspektiivis tehakse ning kuhu nähakse liikumas SEB-d ja pangandust üldse.
Külas on SEB korporatiivklientide osakonna juhataja Peep Jalakas ja värbamispartner Kaisa Pelt.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Kuidas investeerimisega alustada?

RR064: Kuidas investeerimisega alustada?

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral rääkisime peamiselt noortele suunatud SEB Podcasti saates sellest, mis asi see investeerimine ikkagi on ja kuidas sellega alustada. Natukene sai ka mõtiskletud selle üle, mil moel võiks investeerimine tulevikus muutuda. Intervjuud viis läbi Grete-Maarja Tött ja lisaks minule osales vestluses ka SEB Markets osakonnajuht Kristofer Vähi. Allpool leiad ka mõned lisaküsimused ja täiendavad mõtted minult, mis seekord saatesse ära ei mahtunud. https://rahafoorum.ee/rr064

Peeter Koppel – Turumajandus

#11 Peeter Koppel – Turumajandus

Kuula:

Kirjeldus:
Peeter Koppel on majandusanalüütik ja kolumnist, kes kommenteerib sageli Eesti meedias majandusteemasid, eriti finantsturgude käitumist ja seda mõjutavaid tegureid. Alates 2008 aastast töötab Koppel SEB Pangas privaatpanganduse strateegina, kus tema ülesandeks on varade investeerimine. Kutsusin Peetri saatesse, et rääkida turumajandusest ja sellega kaasnevatest mõjudest.

Saate märkmed:
Boom and bust cycle, buumide ja kriiside põhjused [3:00]
2008 kriisi päästmine [6:50]
2008 kriisi mõju tänasele keskkonnale [9:40]
Laenul põhineva heaoluühiskonna tagajärjed [15:30]
Rahatrükkimine – mastaapne kaootiline improvisatsioon [20:22]
Heaoluriigi jätkusuutlikus [24:00]
Kitsenev ressurss ja sellega kaasnevad probleemid [26:55]
Kasumimotiivi kaotamise tagajärjed [29:37]
Tervishoiuteenuste nõudlus ja ressursid [36:00]
Kommunismiga flirtimine [39:30]
Innovatsiooni ja loovuse mõju keskkonnale [44:09]
Euroopa ja USA ettevõtluskultuuri erinevused [50:00]
Krüptorahad vs raha emiteerimise monopol [58:56]
Krüptorahade killer app[1:05:10]
Turumajanduse mõju elukvaliteedile ja keskkonnale [1:07:07]
Lõpuküsimus [1:13:01]

Turunduse juhtimine vol 5 ja EV100 Turundusidee: filmiprogramm

Turunduse juhtimine vol 5 ja EV100 Turundusidee: filmiprogramm

Kuula:

Kirjeldus:
Erika Vaikmäe-Koit, SEB panga Balti äriarenduse divisjoni juht jagab turunduse juhtimise kogemusi ning Eda Koppel Eesti Filmi Instituudi turundusjuht tutvustab EV100 filmiprogrammi.