Cleantech: kas juba sel aastal saab äpist tellida kaugjuhitavat autot?

11.05.21 Cleantech: kas juba sel aastal saab äpist tellida kaugjuhitavat autot?

Kuula:

Kirjeldus:
Rohetehnoloogia ja keskkonnainnovatsioonisaates Cleantech räägime seekord elektriautodest.

Kas elektriautod on meie liikumise tulevik või tegelikult juba olevik? Mis vahe on sõidujagamisel ja sõidukijagamisel ja kas isiklikku autot on meil varsti üldse enam vaja? Millal hakkavad ringi sõitma kaugjuhitavad elektriautod, mida saab endale ukse ette tellida ja miks see hea on?

Kõik need küsimused ja veel muudki saavad saates vastuse. Külas on Eleport OÜ tegevjuht Raul Potisepp ja Enn Laansoo jr. ELMO rendist. Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Suur rehvisõda! Kumb siis ikkagi peale jääb, kas lamell või naast?

17. Suur rehvisõda! Kumb siis ikkagi peale jääb, kas lamell või naast? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Autosaate “Istmesoojendus” 17. osa räägib sel korral Citybee sõidujagamismasinatest. Kas need on tõotatud sõidukid, mis meie liikluse korda teevad?

Või on need hoopis linnamaasturid? Vaevalt küll, kuna värske uuring näitab, et linnamaasturid on suuresti hoopis kliimamuutustes süüdi või vähemalt ei aita nende leevendamisele kuidagi kaasa. Uurime, miks.

Samal ajal arutavad saatejuhid selle üle, kuidas võivad ravimid juhtimist mõjutada. Sel nädalal käis Fortest läbi uudis, kus antibiootikumid panid mehe keha alkoholi tootma. Kas selline, ravimitest tingitud joobes peaga juhtimine on haruldus või mitte?

Proovisõiduauto oli nii kõrvaltvaatajatele kui ka juhtidele meelepärane Toyota Supra, mille ilu võib igaüks ise tunnistada “Istmesoojenduse” Facebooki lehel.

Nipinurgas räägime aga rehvidest. Kumb rehv siis ikkagi õigem on, kas lamell või naast? Suur rehvisõda läheb lahti kuulajate seas kindlasti lahti, kuid saatejuhid olid asja suhtes ühel meelel.