RSR-i Mälumäng

RSR-i Mälumäng

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne Ringjoone saade on kevadiseks traditsiooniks kujunenud mälumäng. Kuula ja mõtle kaasa!
Ajusid ragistavad kunagised ja praegused RSR-i juhatuse liikmed – Kompartei ja RSRi vanad peerud. Kompartei koosseisu kuuluvad Carl Philip Laantee Reintamm ja Jaak-Markus Maamets. Vanad peerud on ei keegi muu kui Fred Gregor Rahuoja ja Carlos Kleimann. Saadet juhtis Hans Markus Kalmer ning lõikas kokku Solveig Joanna Niitra.

Põhja-(p)iirimaa?

Põhja-(p)iirimaa?

Kuula:

Kirjeldus:
3. mail möödus sada aastat kokkuleppest, mis eraldas Iirimaa Põhja-Iirimaast. Täna eraldab piir kahe Iirimaa vahel ka Euroopa Liidu Suurbritanniast. Probleemid, mis Põhja-Iirimaad juba pikemat aega kummitavad, ulatuvad sajast aastast kaugemale. Nendele probleemidele ei ole lihtsat, kõiki osapooli rahuldavat lahendust.
Mis on Põhja-Iirimaa elanikud 2021. aastal tänavatele viinud?
Kas Põhja-Iirimaa protokoll on püsiv lahendus?
Mida toob tulevik?
Vastused nendele ja paljudele teistele küsimustele annavad Fred Gregor Rahuoja ja Jan Lucas Videvik. Saadet juhib Solveig Joanna Niitra. Tulised vaidlused lõikas ühtseks tervikuks Saskia Lilli Lehtsalu.

USA ft. saun: osa III

USA ft. saun: osa III

Kuula:

Kirjeldus:
Ringjoone uue hooaja esimeses saates võetakse vaatluse alla Ameerika Ühendriikide viimaste kuude arengud. Eelkõige analüüsitakse valimisjärgset segadust, 6. jaanuari kapitooliumi rünnakut ning spekuleeritakse, milliseks kujuneb Joe Bideni Ameerika sise- ja välispoliitika. Kolmanda USA-teemalise saate & sauna külalised on ikka ja jälle Jan Lucas Videvik ning Rauno Matvejev. Kerist jälgib Helena Eglit. Puldis Solveig Joanna Niitra.

USA valimised vol 2

USA valimised vol 2

Kuula:

Kirjeldus:
Maailma üks võimsamaid riike valis endale uue presidendi. Joe Bideni järgmise nelja aasta eesmärk on polariseerunud ühiskond taas kokku tuua. Trump pakib oma golfikepid kokku ning sõidab väljateenitud pensionile. Kuid kas ikka sõidab? Kas ja kui kauaks jääb tema vari Ameerikat kummitama?
USA valimisi, sisepoliitikat ja demograafilisi protsesse analüüsivad Rauno Matvejev ja Jan Lucas Videvik. Ohjasid hoiab saatejuht Helena Eglit. Podcasti pani purki Solveig Joanna Niitra. Saade on lindistatud kahes osas: valimispäeval, 3. novembril Skytte sauna eesruumis ning taas 10 päeva hiljem, 13. novembril Genialistide klubis.