Mis siis saab, kui ma hulluks lähen?

Mis siis saab, kui ma hulluks lähen? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Iga neljas inimene kogeb elu jooksul kergemat või raskemat vaimse tervise häiret. Olgu selleks siis depressioon, ärevushäired, bipolaarne häire, skisofreenia või miski muu. See inimene võib vabalt olla Sinu pereliige, kolleeg, võõras inimene bussipeatuses või sina ise, ilma seda teadmata. Aga pole hullu, me kõik oleme inimesed – me kõik mõtleme ja käitume erinevalt ja see on elu igapäevane osa, mida ei tasu karta. Vahel võib see tingitud olla meie füüsiliselt tervisest, vahel vaimsest tervisest. Nagu meie füüsiline tervis vajab erinevatel põhjustel tähelepanu, vajab seda ka meie vaimne tervis. Paraku suhtume loomulikult ja mõistvalt sellesse, kui meie enda või kellegi teise füüsiline tervis järgi annab. Vaimse tervise muresid aga ümbritseb hämar müstikaloor, milles hõljuvad ringi stigmad, hirmud ja väärarusaamad. Nii ei jõuagi paljud vaimse tervise häirega inimesed kunagi arsti juurde – me ei julge ka iseendale tunnistada, et midagi on viga. Mida ometi teha, kui tunned, et sa ise või sõber hakkate “hulluks minema”?

Arutelu juht: Jüri Butšakov
Osalejad: Psühhiaater; inimene, kes on juba hulluks läinud; inimene, kes kardab, et võib hulluks minna; hullu inimese lähedane
Korraldaja: Sotsiaalministeerium

Arutelu toimus 9. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Eri vaated töötervishoiule ja tööohutusele

Eri vaated töötervishoiule ja tööohutusele

Kuula:

Kirjeldus:
Tööelus on muutusi palju ning sellega koos peavad muutuma ka seadused. Seaduse muudatused jäävad tihti selle taha, et iga osapool üritab kaitsta enda seisukohta. Muutused saavad toimuda, kui mõistetakse kogu tervikut ning astutakse vajadusel üksteisele samm vastu.

Arutelu juht: Sten Andreas Ehrlich, Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsler
Osalejad: Peep Peterson (Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees) ja Maret Maripuu (Tööinspektsiooni peadirektor)
Korraldaja: MTÜ Eesti Tööohutuse Ühing

Arutelu toimus 9. augustil Paides. Arutelu salvestamist seganud äiksetormi tõttu on helifail läbinud tugeva töötluse ja selles võib kohati esineda ebaloomulikke helisid.

Töötajate vaimne tervis – kelle mure see siis ikkagi on?

Töötajate vaimne tervis – kelle mure see siis ikkagi on? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Nii nagu kiiver ja kindad kaitsevad töötajat füüsiliste vigastuste eest, tuleb ettevõttel leida meetmed ka vaimse tervise kaitseks. Uuringud näitavad, et töötajate vaimse tervise eest hoolitsemine aitab oluliselt tõsta ettevõtte mainet ning parandada tootlikkust. Mida saavad tööandja ja töötaja teha, et ennetada vaimse tervise probleemidest põhjustatud langenud töövõimet ning kas ja millist tuge oodatakse selleks riigilt?

Arutelu juht: Andero Uusberg, Tartu Ülikooli afektiivse psühholoogia vanemteadur
Osalejad: Meeli Miidla-Vanatalu (Tööinspketsiooni peadirektori asetäitja ennetuse ja õiguse alal), Katrin Randrüüt (Arengukeskus Avitus tegevjuht, kogemusnõustaja), Taimi Elenurm (tööpsühholoog), Kärt Kinnas (Eesti Personalijuhtimise Ühingu tegevjuht)
Korraldaja: Sotsiaalministeerium, Võõras Sõber (A-G Projekt OÜ)

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Noorte vaimne tervis – kogemustest lahendusteni

Noorte vaimne tervis – kogemustest lahendusteni

Kuula:

Kirjeldus:
Vaimne tervis on olnud päevakorral juba mõnda aega, üha sagedamini on vaimse tervise probleemidega seotud olnud just noorted. Arvud näitavad, et Eestis on palju noorte enesetappe ning enesevigastamise arv on suurem kui on liikluses hukkunuid. Üha enam kohtab noorte läbipõlemist ja paljud noored on ületöötanud või sattunud depressiooni. Enda lugusid vaimsest tervisest ja depressioonist jagavad tuntud inimesed. Koos kuulajate lugudega püüame arutelu jooksul jõuda kogemuslugudest lahendusteni. Üha enam on vaimse tervise küsimused aktuaalsed aga mis saab edasi? Kuidas saavad vabaühendused ning riik juba täna noorte probleeme lahendada?

Arutelu juht: Roger Tibar ja Mikk Tarros (Eesti Noorteühenduste Liit)
Osalejad: Käthlin Mikiver (Sotsiaalministeerium), Hedvig Madisson (Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine), Andrei Zevakin
Korraldaja: Eesti Noorteühenduste Liit

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Turundustäht: Veebruar 2019

Turundustäht: Veebruar 2019

Kuula:

Kirjeldus:
268

Valisime BB Finance Grupi turundusjuhi Kristel Kongase ja BDO Eesti äriarenduse- ja kommunikatsioonijuhi Karin Luigaga parima reklaamkampaania. Meie kandidaadid veebruaris:

Apotheka (http://tiny.cc/xwwz3y)
Sotsiaalministeeriumi vähiennetus video (https://vimeo.com/307648156)
Philadelphia (http://tiny.cc/f1wz3y)
Kalev “Kirglike päralt on maailm” (https://vimeo.com/321678539)
IIZI (https://www.iizi.ee/uudised/kindlustus/reklaamikampaania-…)
Rakvere Lihatööstus (http://tiny.cc/25wz3y)
Prisma (http://tiny.cc/w6wz3y)

Saate pikkus 23.25
Kuula saadet nüüd ka Delfi Taskus!