Spordipsühholoog tühjadest tribüünidest: kodupublik võib alul aidata, aga lõpus tekib surve

62. osa: Spordipsühholoog tühjadest tribüünidest: kodupublik võib alul aidata, aga lõpus tekib surve

Kuula:

Kirjeldus:
Selle nädala podcastis “Tugitoolis sportlane” oli külas spordipsühholoog Aave Hannus, kellega koos analüüsisime koroonapandeemia tagajärgede mõju sportlastele.

Hannuse sõnul saab eriolukorra piirangute järel kindlasti eraldada kahte tüüpi sportlased: need, kes üritasid ajast võtta maksimumi ning need, kes muutusid laisaks. Ka näeme vähemalt võistkonnaalade puhul, kuidas suudavad tiimid uues olukorras ehk tühjade tribüünide ees end mobiliseerida.

Vestlesime ka spordipsühholoogia teemadel laiemalt. Hannuse kogemuse põhjal vajavad spordipsühholoogi abi võrdselt mehed ja naised ning noored ja täiskasvanud, ent seda väga erinevatel põhjustel. Mõned vajava tuge võistlusärevusest ülesaamiseks, teised jällegi otsivad motivatsiooni, et üldse jätkata.

Igal juhul jõudsime olulise järelduseni: mõõdukas liikumine aitab stressi vastu ning aktiivsed inimesed on rõõmsamad.

Head kuulamist!

Kuidas kasvatada enesekindlust?

Podcast #6: Kuidas kasvatada enesekindlust?

Kuula:

Kirjeldus:
Me kõik oleme inimestena aeg-ajalt vastamisi kolme küsimusega: Kas ma näen rumal välja? Kas ma teen seda ikka õigesti? Kas ma olen ikka piisavalt hea? Ja kui vastused neile pole päris sobivad – siis ohkame ja igatseme suurema enesekindluse järele. Kuidas siis enesekindlust juurde saada?

Enesekindlust on nelja sorti, ütlevad raamatu “The Brave Athlete” autorid Simon Marshall ja Paterson Lesley, spordipsühholoog ja teine tema elukaaslasest endine tipptriatleet. Ja see, kuidas enesekindlust kasvatada, oleneb paljuski sellest, millist sorti enesekindluse kohas midagi katki on. Räägin lahti. Head kuulamist!

Kehakultuur Elina Kivinukiga

«Kehakultuur» Elina Kivinukiga

Kuula:

Kirjeldus:
Spordipsühholoogi haridusega Elina Kivinukk annab nõu, kuidas sportlased-treenerid saaksid praeguse kriisiaja hõlpsamalt üle elada. Kivinukil on sportlastele kolm soovitust, samuti sobivad need treeneritele. Millised need on, kuula saatest! Lisaks jagas ta nõuandeid, kuidas treenerid saavad sportlasi distantsilt toetada.

Psühholoogi rollist tennisemängija karjääris Snežana Stoljarovaga

Psühholoogi rollist tennisemängija karjääris Snežana Stoljarovaga

Kuula:

Kirjeldus:
14. “Matšpalli” podcasti külaliseks on spordipsühholoogia nõustaja Snežana Stoljarova, kes räägib oma kogemustest tennisemängijatega ning spordipsühholoogiast laiemalt. Milliste muredega tennisistid psühholoogi poole pöörduvad, kuidas ta neid aidata saab ning kui noorelt võiks tennisemängijad psühholoogi oma karjääris üldse mängu tuua?