sport

Paneeldiskussioon „Liikumine kui kaitsevõime tugevdaja“

Paneeldiskussioon „Liikumine kui kaitsevõime tugevdaja“ Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1502856034-eesti-oluempiaakadeemia-paneeldiskussioon-liikumine-kui-kaitsevoime-tugevdaja.mp3 Kirjeldus: Eesti Olümpiaakadeemia aastakonverentsil toimus paneeldiskussioon teemal „Liikumine kui kaitsevõime tugevdaja“. Osalejad: Kaitseväe spordijuht Mikk Sarik, Tallinna Ülikooli spordisotsioloogia lektor Joe Noormets ja Tartu Ülikooli Liikumislabori juhataja Merike Kull. Moderaator Revo Raudjärv.

Read More

Raido Rüütel nõukogude rallimehe elust: otsisin Moskvas kohta, kuhu oma teenitud raha ära anda

Raido Rüütel nõukogude rallimehe elust: otsisin Moskvas kohta, kuhu oma teenitud raha ära anda Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1464211408-peeppahvhypped-raido-ruutel-noukogude-rallimehe-elust-otsisin-moskvas-kohta-kuhu-oma-teenitud-raha-ara-anda.mp3 Kirjeldus: Kaheksakümnendatel aastatel Eesti ja Nõukogude Liidu rallisõitjate paremikku kuulunud Raido Rüütel räägib sporditeemalises videopildiga podcasti uues osas oma karjääri värvikatest seikadest. Juttu tuleb sellest, kuidas ta käis Vana Tallinna pudelite ja muu kraamiga Venemaal varustust hankimas, miks ja…

Read More

Krossiäss Indrek Mägi üllatab: mul pole isegi mootorratta lube!

Krossiäss Indrek Mägi üllatab: mul pole isegi mootorratta lube! Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1451360410-spartaspordiklubi-krossiass-indrek-magi-ullatab-mul-pole-isegi-mootorratta-lube.mp3 Kirjeldus: Tänase podcasti külaline on krossiäss Indrek Mägi, mees nagu tuhat hobujõudu. Kuidas on Indrek nõnda kaugele jõudnud? Mis teda seob Spartaga? Ka mis plaanid on tal tuleviku osas. Kuula ja saad teada. Treenime koos!

Read More

Atso Matsalu: oleme arutanud, et kohtunike „külmkappi“ panek võiks olla avalik info

Atso Matsalu: oleme arutanud, et kohtunike „külmkappi“ panek võiks olla avalik info Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1441768648-peeppahvhypped-atso-matsalu-oleme-arutanud-et-kohtunike-kulmkappi-panek-voiks-olla-avalik-info.mp3 Kirjeldus: Endine tipptasemel korvpallikohtunik Atso Matsalu räägib sporditeemalises videopildiga podcastis viimasel ajal palju kõneainet pakkunud korvpallikohtuniku tööst. Matsalu alustas kohtunikutööga juba kaheksakümnendatel ning jõudis enne taasiseseisvumist vilistada ka Nõukogude Liidu meistrivõistluste esiliigat. Hiljem vilistas ta Euroopas koondiste ja eurosarjade kohtumisi. Matsalu…

Read More

Gregor Arbeti vastus Heino Endeni kunagisele väitele: me ei olnud beibed

Gregor Arbeti vastus Heino Endeni kunagisele väitele: me ei olnud beibed Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1441764934-peeppahvhypped-gregor-arbeti-vastus-heino-endeni-kunagisele-vaitele-me-ei-olnud-beibed.mp3 Kirjeldus: Gregor Arbet räägib sporditeemale videopildiga podcasti järjekordses osas Eesti korvpalli vastuolulise põlvkonna teekonnast kunagiste Nõukogude Liidu meistrite asendamisest, mis viis läbi mudaliigasse kukkumise lõpuks EM-finaalturniirile. Mõistagi tuli juttu ka paarkümmend aastat tagasi koondise peatreeneriks olnud Heino Endeni kurikuulsast ütlusest, et uue…

Read More

Aivar Rehemaa: Mati Alaver on teinud Eesti suusatamisele väga palju häid asju

Aivar Rehemaa: Mati Alaver on teinud Eesti suusatamisele väga palju häid asju Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1441748938-peeppahvhypped-aivar-rehemaa-mati-alaver-on-teinud-eesti-suusatamisele-vaga-palju-haid-asju.mp3 Kirjeldus: Endine suusataja, nüüdne Eesti meeste koondise eestvedaja ja sisuline peatreener Aivar Rehemaa, rääkis videopildiga sporditeemalises podcastis oma pikast karjäärist, mille sisse jäid Eesti suusatamise kuldajad, kui ka dopingusaagast tingitud langus ja kogu spordiala põhja vajumine.

Read More

Marek Kaleta Nõukogude Liidu koondise laagrist: kui bussist väljusin, jooksid tänaval sead vastu

Marek Kaleta Nõukogude Liidu koondise laagrist: kui bussist väljusin, jooksid tänaval sead vastu Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1441733647-peeppahvhypped-marek-kaleta-noukogude-liidu-koondise-laagrist-kui-bussist-valjusin-jooksid-tanaval-sead-vastu.mp3 Kirjeldus: 1985. aastal odaviskajana esimest korda Nõukogude Liidu koondisse jõudnud ja järgnevatel aastatel tiitlivõistlustel osalenud Marek Kaleta meenutab sporditeemalises podcastis toonaste tippkergejõustiklaste elu. Esmalt pidi ta kohanema Nõukogude Liidu koondise tiheda kadalipuga, hiljem pidi ta saama hakkama taasiseseisvunud Eesti koondise…

Read More

Krossimees Are Kaurit: ühtegi suurt vigastust mul polnud, ainult kaheksa luumurdu

Krossimees Are Kaurit: ühtegi suurt vigastust mul polnud, ainult kaheksa luumurdu Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1441723264-peeppahvhypped-krossimees-are-kaurit-uhtegi-suurt-vigastust-mul-polnud-ainult-kaheksa-luumurdu.mp3 Kirjeldus: 2004. aastal külgvankritega motokrossi MMil pronksmedali võitnud Are Kaurit tunnistab, et kolmerattalise monstrumiga kihutamine ja hüppamine tekitas paratamatult hirmu. „Kes hirmu ei tunne, on pigem hull,“ leiab ta.

Read More

Maret Ani: võinuksin jõuda kõrgemale, aga ma ei saanud väljakul iseendaga hakkama

Maret Ani: võinuksin jõuda kõrgemale, aga ma ei saanud väljakul iseendaga hakkama Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1441691944-peeppahvhypped-maret-ani-voinuksin-jouda-korgemale-aga-ma-ei-saanud-valjakul-iseendaga-hakkama.mp3 Kirjeldus: Maret Ani tennisekarjäär tipnes WTA edetabeli 63. kohaga. Sporditeemalises podcastis räägib ta sellest, miks ei õnnestunud tal veelgi kõrgemale jõuda. „Mind pidurdas see, et ma ei saanud iseendaga hakkama. Ma ei suutnud väljakul olles oma emotsioone maha suruda,“ rääkis ta….

Read More

Urmo Aava: ma ei suutnud endale andeks anda, et teen sellised vigu

Urmo Aava: ma ei suutnud endale andeks anda, et teen sellised vigu Kuula: https://feeds.soundcloud.com/stream/1441610971-peeppahvhypped-urmo-aava-ma-ei-suutnud-endale-andeks-anda-et-teen-sellised-vigu.mp3 Kirjeldus: Rally Estonia peakorraldaja, endine rallisõitja Urmo Aava rääkis videopildiga sporditeemalise podcasti järjekordses osas sellest, kuidas temast sai MM-sarjas võistelnud rallimees ning miks ei õnnestunud tal kordagi tõusta MM-rallil poodiumile. Samuti on juttu sellest, mida sportlaskarjäär talle edaspidiseks eluks andis.

Read More