Anna-Liisa Palatu – 30 äriideed, 11 ettevõtet, pannil keedetud vesi ja “üleöö” edukaks

#111 – Anna-Liisa Palatu – 30 äriideed, 11 ettevõtet, pannil keedetud vesi ja “üleöö” edukaks

Kuula:

Kirjeldus:
https://www.woola.io/
https://www.linkedin.com/in/annaliisapalatu/

Margus Tsahkna: küsitakse, kas saaks 10% nihverdamiseks jätta

Margus Tsahkna: küsitakse, kas saaks 10% nihverdamiseks jätta by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses sTARTUp Day podcastis on külas metsandusidu Timbeter asutaja Anna-Greta Tsahkna ja poliitik Margus Tsahkna, kes räägivad, kuidas käivitada ja kasvatada edukat rahvusvahelist start-up’i stereotüüpidest kubisevas metsanduse valdkonnas nelja lapse kasvatamise ja aktiivse poliitikutöö kõrvalt.

Ka kuuleb sellest, kuidas koroonakriis Tsahknate pereelu päästis, töö- ja pereelu ühildamisest, kannapööretest ja inventuuri tegemisest isiklikus elus ning isapuhkusest ja sellest, kuidas Anna-Greta tähelepanekud ebavõrdsete võimaluste kohta meestel isapuhkusele jääda seadust muutma panid.

Samuti räägivad saatekülalised stereotüüpide murdmisest aastasadu sarnaselt toimetanud metsandussektorist, mis on Margus Tsahkna sõnul arengu poolest justkui keskajas – keegi ei tea, kui palju puitu kust võetakse ja kuhu liigub. „See on digirevolutsioon maailma ühes suuremas ja vanemas valdkonnas,“ rääkis Margus Tsahkna Timbeterist, mille tegemistesse ta ka ise erinevate riikidega valitsussuhete loomise poole pealt kaasa aitab.

„Kui võetakse see (ettevõtte tehnoloogiline lahendus –toim) kasutusele, siis jõutakse suhteliselt kiiresti arusaamisele, et, kurat, nüüd on kõik läbipaistev. Nüüd ei ole üldse võimalik enam varastada, nüüd jäävad andmed alles, nüüd saab täpselt aru, kuhu see (puit – toim) liigub. Ei ole harvad juhud, kus öeldakse meile, et see on väga lahe asi, aga kas 10% halli ala saab ka sisse kirjutada,“ rääkis Margus Tsahkna puidusektoris toimuvast.

Saatejuht on Artur Kamberg.

Mihkel Rembel: start-up’ide tulevikuedu hindamisel keskendun 85% just tiimitööle

Mihkel Rembel: start-up’ide tulevikuedu hindamisel keskendun 85% just tiimitööle by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Microsofti start-up valdkonna ekspert Mihkel Rembel. Hetkel toimetab ta ka JCI Tallinn juhatuse liikme ja asepresidendina ärisuhete alal, samuti hindab Mihkel ajujahi žüriis ka sealseid äriideid. Lõviosa oma senisest karjäärist on Mihkel aga teinud müügitööd. Kogemust on ta hankinud mitmetest suurettevõtetest Eestis nagu Euronics, Swedbank, SEB, PWC ja täna Microsoft. Mihkel on noor äkiline tegija, kes teeb ja jõuab palju. Mind hakkas huvitama, mida ta oma senisel teekonnal on õppetundidena kõrva taha pannud.

“Kui me kaalume mõne tiimi võtmist oma Microsofti start-up valdkonna portfelli, siis ühe esimese asjana ma keskendun nendele inimestele, kes selles ettevõtmises meeskonna on moodustanud. Võib isegi öelda, et minu hindamisfilter on 85% just keskendunud sealsele tiimile. See tähendab, et ma viin tiimiga läbi hulgaliselt kohtumisi ja kõnesid, mille jooksul arutame nendega kõikvõimalikke teemasid, et täpsemalt aru saada, kui suur sellel meeskonnal ikkagi on pühendumine, koostöövõimekus ning tahe ja soov ettevõetud idee ka päriselt ellu viia. Oluline on aru saada, et asutajaliikmed ei viska püssi põõsasse esimeste suuremate tagasilöökida puhul. Minu ülesandeks on vaadata ka nö personality-match’e ehk kui hästi tiimiliikmed oma isiksuste poolest haakuvad. Otsin tiimist seda võimekust koos läbi rõõmu ja murede ikkagi alati toimivaid lahendusi leida. Start-up kui ärimudel eeldab kiiresti kohanemist, kiiresti toimetamist ja sellesse tegutsemisviisi on juba eos sisse kodeeritud pingelisemad momendid. Ja ma ei tahaks teha tööd meeskonnaga, kelle omavaheline konflikti lahendamine on ka justkui omaette start-up väljakutse. Ma ootan, et meeskond oleks ise vundamendi mõttes juba piisavalt küps, et nad saaksid põhilise energia suunata äriidee elluviimisele, konkreetse ettevõtmise ärategemisele, mitte aga omavaheliste sisepingete lahendamisele. Kui tiimis on ikkagi erinevate väärtusmaailmade ja vastandlike isiksuslike profiilidega tegijad, siis on suur oht, et see meeskond suuremate konfliktide korral ei pruugi jääda kokku. See on olnud üks minu kogemusi töötades start-up’idega ja sealsete tiimidega.” – Mihkel Rembel

Kuulake ikka …

Kuidas ehitada idufirmat, kui äripartner tuleb igal õhtul koju kaasa

Kuidas ehitada idufirmat, kui äripartner tuleb igal õhtul koju kaasa by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses sTARTUp Day podcastis on külas lastele hariduslikke mänge loova idufirma Alpa Kids asutajad Kelly ja Mikk Lilles. 

“Me tunneme üksteist 12 aastat. Me teadsime, millesse ennast mässime,” sõnas Kelly Lilles ehk juttu tuleb sellest, kuidas nad abikaasade, lapsevanemate ja idufirma asutajatena koos nii töö- kui pereelu naudivad ning kõigi nende rollide vahel tasakaalu hoiavad. “Kuristik ootuste ja tegelikkuse vahel on suur,” sõnas podcastis Kelly Lilles.  

Idufirma Alpa Kids loodud mobiilirakendus on saanud kriisis näha ulmelisi kasvunumbreid – kasutajate arv on kasvanud viimase aastaga 2000%. Täpsemalt kuulebki saates veel sellest, kuidas käivitada ja kasvatada start-up’i laste kasvatamise kõrvalt, mis tunne on, kui su äripartner tuleb sinuga koos õhtul koju, isapuhkusest ning sellest, kas lapsevanemate nutihirm laste hariduses on põhjendatud või mitte?

Saatejuht on Artur Kamberg.