Triin Kask: naisasutajad hakkavad meestele järele jõudma

Triin Kask: naisasutajad hakkavad meestele järele jõudma by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral käis sTARTUp Day podcastis külas Triin Kask, Nevercode’i asutaja ja Asutajate Seltsi juhatuse liige mitmekesisuse alal, kes teeb puust ja punaseks naisasutajatega seotud statistika nii Eestis kui Euroopas. 

Triin Kase sõnul tuleks andmeid alati uurida süvitsi ja otsida seoseid neid ümbritsevast keskkonnast, mitte vanduda alla kiusatusele siduda numbrid emotsionaalse poolega. Juttu tuleb lisaks ka ärifestivali sTARTUp Day programmist, mida Triin Kask eest veab.

Saatejuht on Artur Kamberg.

Eestlase loodud tehnoloogiafirma annab teada 100 miljoni kaasamisest

Eestlase loodud tehnoloogiafirma annab teada 100 miljoni kaasamisest

Kuula:

Kirjeldus:
Paxful on vähetuntud, aga suur tehnoloogiaettevõte, mil on Eestis 149 töötajat. Nad tegelevad krüptorahade valdkonnas. Üks selle loojatest on eestlane Artur Schaback. Podcastis tuleb juttu krüptorahade saatusest, bitcoini tulevikuhinnast ning nende suurest rahakaasamisplaanist. Saatejuht Tanel Saarmann.

I like when things are difficult

I like when things are difficult by Found in Estonia • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Alex is a special guest on Found in Estonia podcast! 
He is an Estonian who was born in Narva and moved to the UK when he was 12. Alex spent 4 years working in Japan, 1 year helping to build up a language school in Malaysia. Through the years has launched 4 startups and is now living and working back in Narva, Estonia.

He loves challenges, design, startups, Japanese culture, Estonian nature, and the startup world.
Even though he doesn’t speak Estonian, he thinks Estonia is amazing and has lots of cool stuff. 
Wondering why he moved back to Narva? Listen to our chat to find out! 
Quote from Alex: “Also expats, if you’ve been here, in Estonia, over a year and haven’t visited Narva, then what are you doing?”

*
Alex mentioned: AR Narva app: https://arn.ee/
*
Join our listeners community on:
www.foundinestonia.ee

Eestis soovitakse kokku panna erilist edetabelit, kuid väljakutseid on palju

KIIRENDI | Eestis soovitakse kokku panna erilist edetabelit, kuid väljakutseid on palju

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime Illar Kaasiku (Prudentia) ja Sten Tamkiviga (Asutajate Selts) sellest, kuidas määrata tehnoloogiaettevõtte väärtust. Millised on peamised väljakutsed? Eestis soovitakse nimelt esimest korda reastada väärtustlikumad idud ja kasvuettevõtted.

I think that in Peru we should know more about Estonia

I think that in Peru we should know more about Estonia by Found in Estonia • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:

Rahvusvahelise äri juht Kaidi Ruusalepp: juhid pole kivist

Podcast #23: Rahvusvahelise äri juht Kaidi Ruusalepp: juhid pole kivist

Kuula:

Kirjeldus:
Müüt sellest, et juhid on kivist, on purunemas, ütleb värskes podcasti osas Kaidi Ruusalepp, raha kaasamise ja investeerimise platvormi Funderbeam asutaja ja juht.

Kaidi Ruusalepp juhtis enne Funderbeami asutamist Tallinna börsi, ta on elanud 2 aastat Singapuris ning juhib ettevõtet, millel on esindused lisaks Tallinnale ka Londonis, Singapuris, Zagrebis, Kopehagenis. Ruusalepp ütleb, et tema fookus juhina on inimestel – äri, see ongi inimesed.  Kaasajal tehakse tema sõnul suur osa team-buildingust ehk meeskonna loomisest ära juba värbamisega. Ehk pigem leida kohe õiged inimesed meeskonda, kui hiljem neid ümber koolitada.

Juhtimise pahupoolest rääkides viitab Ruusalepp mikrojuhtimise kehvale mõjule ning sellele, et juht peab inimestesse suhtuma austusega ja tal ei ole õigust inimeste enesekindlust lõhkuda.
Ruusalepal on ka oma definitsioon selle kohta, millal on juht edukas. Planeeritud tulemuse ära tegemine on n.ö default setting ehk püsieeldus, ent edukaks saab juhti nimetada siis, kui ta suudab positiivselt üllatada oma aktsionäre ja töötajaid.
Kuula Kaidi Ruusalepaga kaasaegsest juhtimisest rääkiva podcasti osa, 26 minuti jagu põnevaid ideid ja mõtteid.

Triniti eetris: Ajujahi 10 parimat ideed ehk kellest saab järgmine Bolt või Click & Grow?

31.03.21 Triniti eetris: Ajujahi 10 parimat ideed ehk kellest saab järgmine Bolt või Click & Grow?

Kuula:

Kirjeldus:
Bolt, Click&Grow, GoWorkaBit, Bikeep – need ja paljud teised tuntud ettevõtted on Eesti suurima äriideede konkursi ja kiirendi Ajujaht vilistlased. Taas on ka alanud uus hooaeg, kus on jõutud 10 parema meeskonnani.

Miks pääses parimate sekka idufirma Mentornaut? Või Migrevention? Milline on RAIKU konkurentsieelis? Mis idufirmadega üleüldse tegu on?

Sellest ja paljust muust räägime Civitta Eesti innovatsiooni valdkonna juhi ja Ajujahi tiimijuhi Harri Tallinnaga ning Triniti advokaadi Peeter P. Mõtskülaga. Samuti kuuleb saates olulisi soovitusi, kuidas võiksid äriideed jääda ka ellu pärast konkurssi ning veelgi enam, väljuksid sealt võidukalt, mitte ei vajuks hiljem unustusse. Saadet juhib Priit Pokk.

Saadet toetab advokaadibüroo Triniti.

Foto: Johan-Paul Hion

Kadri Tuisk. Tubliks tüdrukuks olemine ei ole see, mis Sind elus edasi aitab.

#27 Ausad Naised – “Kadri Tuisk. Tubliks tüdrukuks olemine ei ole see, mis Sind elus edasi aitab.”

Kuula:

Kirjeldus:
IMEEEELINE naine Kadri Tuisk! ✨
✨Kadri elukogemused, seiklused ning sündmused on nii kirevad, et lausa ühest aastast rääkides, tekkis tunne nagu oleks tegu terve elulooga. 😅
✨Kadri on ettevõtte Clanbeat asutaja ja tegevjuht, kelle missiooniks on aidata inimesi paremaks versiooniks iseendaks ning leida enda kirg.
✨Clanbeat tarkvara eelkõige aitab koolidel aidata oma õpilastel avastada, mis neile tegelikult meeldib, saavutada eesmärke ja kujundada oma tulevikku
💛Kadri on märkimisväärselt julge, sihikindel, ja särav naine!
Kuidas meeldis? 🤩

#27 Triin Kask – idufirmade põnev ja kuulsusrikas maailm

#27 Triin Kask – idufirmade põnev ja kuulsusrikas maailm

Kuula:

Kirjeldus:
Selles episoodis arutame idufirma Nevercode asutaja ning sTARTUp Day programmijuhi Triinuga viimasel ajal aina rohkem tähelepanu pälvinud start up’induse teemadel. Mis vahe on ikkagi idufirmal ja tavalisel alustaval ettevõttel? Samuti kuuleme, milleks peab valmis olema siis, kui otsustad oma idufirmat luua – ideest keeruliste otsustuskohtadeni. Ja kuidas hakkama saada, kui oled läbipõlenud? Samuti räägib Triin lähemalt kogukonnast, mis koondab idufirmade naisliikmeid.

Lithuanians are way too loud and eccentric

Lithuanians are way too loud and eccentric by Found in Estonia • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
After living his entire life in Chile, Jaime decided it’s time to study abroad. After he convinced his parents, that yes this university he found on the other side of the world, is right fit for him, he did a little research, packed his bag and moved to Estona. First impressions after landing – wow, this country is so FLAT!
Some other memorable impressions were seeing an Estonian hot dog for the first time, realising that his university building has its own sauna, people eating open sided sandwiches, not being able to find Pisco sour here and so much more.
Click play to unfold the conversation!
*
www.foundinestonia.ee