Eestis soovitakse kokku panna erilist edetabelit, kuid väljakutseid on palju

KIIRENDI | Eestis soovitakse kokku panna erilist edetabelit, kuid väljakutseid on palju

Kuula:

Kirjeldus:
Räägime Illar Kaasiku (Prudentia) ja Sten Tamkiviga (Asutajate Selts) sellest, kuidas määrata tehnoloogiaettevõtte väärtust. Millised on peamised väljakutsed? Eestis soovitakse nimelt esimest korda reastada väärtustlikumad idud ja kasvuettevõtted.

Ede ja Sten Tamkivi – julged stereotüüpide murdjad

Ede ja Sten Tamkivi – julged stereotüüpide murdjad by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses sTARTUp Day podcastis on külas abikaasad, ettevõtjad ja nelja lapse vanemad Ede ja Sten Tamkivi, kellega tuleb juttu sellest, millised on iganenud stereotüübid töö- ja pereelu ühildamisel, kuidas need mõjutavad igapäevaelu ja kas saaks ka teisiti?

Nende näitel saab. Mullu juunis teatas Skype´i üks asutaja ja endine tegevjuht ning lisaks veel mitmeid ettevõtteid juhtinud ja nõustanud Sten Tamkivi, et taandab ennast Topia tootearendusjuhi kohalt, et minna isapuhkusele. Ede Tamkivi, kes on tõmmanud käima projekti Eesti 2.0, läks tegutsema Vabamu ridadesse. Podcastis tulebki juttu nende kogemustest sel teel.

„Mida rohkem on meil tarku ja ettevõtlikke inimesi ühiskonnas, kes saavad realiseerida oma positsiooni, siis muutub ühiskond tervikuna tugevamaks. Ja see ei ole nullsummamäng, et kui mõni tüdruk ettevõtluses õnnestub, ei tähenda see, et mõni poiss millestki ilma jääb. Maailm on piisavalt suur, et mõlemad saavad õnnestuda,“ oli Sten Tamkivi veendunud.

Saatejuht on Artur Kamberg.

Sten Tamkivi: ükski ettevõtja ei taha riigi ukse taga kraapimas käia, müts käes

5. Sten Tamkivi: ükski ettevõtja ei taha riigi ukse taga kraapimas käia, müts käes

Kuula:

Kirjeldus:
Kriis peabki puhastama, nõrgemad ettevõtted peavadki langema, rääkis ettevõtja Sten Tamkivi tänases saates. Ja kuigi ettevõtteid teevad ettevõtjad ja erakapital, võiks riik raskel ajal ettevõtteid toetada, et head firmad kogemata ära ei sureks.

Sten Tamkivi

Memcpy2 #007 – Sten Tamkivi

Kuula:

Kirjeldus:
Mispoolest erineb Tartu teistest Eesti linnadest? Mispoolest erinevad tänapäeva arvutid nõukogude omadest? Misasi peaaegu ühe korra FI keskjaamaga õnnestus? Kuskohas asus paradiis? Milliseid pühi tekste Sten Kalifornias oma silmaga nägi? Mispeale arvutimänguks kaineks sai? Millise õppetunni sai Sten oma BBSi softi kirjutades? Mida on siiamaani üle interneti hea saata? Mida Halo kontoris sageli tehti? Mida tehti üheksakümnendatel CD peale? Millisele majandusloogikale allub uus majandus? Kuidas sattus Sten avalikkussuhteid õppima? Head kuulamist!

Where does Europe stand in the geopolitical landscape?

Where does Europe stand in the geopolitical landscape? – LHV Podcast 07 2019

Kuula:

Kirjeldus:
Salvestus diskussioonilt “Where does Europe stand in the geopolitical landscape?”. Ingliskeelses podcastis saavad sõna tuntud kirjanik ja endine Sky Newsi väliskorrespondent Tim Marshall, USA ja Euroopa suhete asjatundja Anthony Gardner, kes president Obama ajal esindas suursaadikuna USAd Euroopa Liidus, ING panga juhtkonda kuuluv Ragnar Meitern ning moderaatorina Sten Tamkivi, LHV nõukogu liige. Mis siis ikkagi on Euroopa koht maailmaareenil ja milline on Euroopa poliitika? Salvestus on tehtud 23. mail Londonis, Gherkinis.

Is Estonia becoming an international Startup Hub?

Startup in Estonia: #S1 E3 Is Estonia becoming an international Startup Hub?

Kuula:

Kirjeldus:
Startup in Estonia is a podcast about launching new businesses and the ecosystem needed to nurture great ideas. We talk to the founders both new and established startups and the benefits they gain setting up their businesses in Estonia through the startup visa programme.

In the second episode Sten Tamkivi, CPO of Topia, founder of Teleport & longtime General Manager at Skype and Martin Sokk, long-time Head of Product at TransferWise and startup HR specialist discuss the evolvement of the Estonian startups throughout the years and set a (bright) look to the future. The podcast is hosted by Joao Rei.

Sten Tamkivi – IT ettevõtja ja reaalmaailma mõtleja

#001: Sten Tamkivi – IT ettevõtja ja reaalmaailma mõtleja by Podcast: Globaalsed eestlased

Kuula:

Kirjeldus:
Minu esimene saatekülaline on IT-ettevõtja ja reaalmaailma mõtleja Sten Tamkivi. Laiemale avalikkusele on Sten tuntud kui pikaaegne Skype Eesti juht, kes täna on ettevõtte Teleport kaasasutaja ning tegevjuht. Nende kolme aasta jooksul (2012-2015), mil Sten oli Silicon Valleys, oli mul au veeta temaga aega Eesti ja maailma asju arutades.

Sten on tõeline globaalne eestlane – sündinud-kasvanud Eestis pöördelistel 80ndatel-90ndatel, õppinud ja töötanud üle maailma ja nüüd on ta tagasi Eestis, samas on tema tegevus vägagi rahvusvaheline. Ta on lisaks tegev ka tehnoloogiainvestorina ning talle läheb väga korda Eesti käekäik, olles näiteks ka Poliitikauuringute Keskuse Praxis nõukogu liige. Stenil on oma vanuse kohta ääretult huvitav karjäär ja elu.

Kuula meie laiaulatuslikku vestlust, kus muuhulgas räägib Sten:

– Lapsepõlvest Tartus;
– Kuidas ta sattus esimest korda vahetusõpilasena Silicon Valleysse;
– Oma 20 kirevast aastast IT-maastikul üle maailma;
– Kuidas algas Tiigrihüpe;
– Mida on ta õppinud maailma eri paigus elades, töötades ja õppides;
– Kuidas mõjutab tehnoloogia areng Eesti, Euroopa ja maailma tulevikku;
– Miks valis ta Telepordi oma järgmiseks ideeks;
– ning millised näevad välja tema päevad täna.

Kui teil on mõtteid, kellega võiksin järgmisena vestelda, kirjuta palun globaalsedeestlased@gmail.com.

Podcasti taustamuusika: Pete Josef “Colours”

Suurimad tänud Ühendkuningriikide elektroonilise jazzi artistile ja multiinstrumentalistile Pete Josefile (www.petejosef.com) ja Saksamaa plaadifirmale Sonar Kollektivile (https://soundcloud.com/sonar-kollektiv), kes on andnud meile õiguse kasutada Pete’i suurepärast lugu “Colours” podcasti tunnusmuusikana. Pete on võrratu talent, kes on mänginud ja teinud muusikat koos selliste tuntud nimedega nagu Roni Size, Kelis ja White Lamp.