Ühe läbipõlemise lugu: „Mõte, et küll ma saan hakkama, selles olukorras ei päde“

Mõttekoht, osa 54: Ühe läbipõlemise lugu: „Mõte, et küll ma saan hakkama, selles olukorras ei päde“ by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„See, et ma olen läbi põlenud, jõudis mulle kohale aegamisi. Aga niisama aegamisi tulid ka depressioon ja ärevus, meeleolumuutused, vead töös, unehäired, sotsiaalne ärevus ja ka paanikahood,“ räägib tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht oma läbipõlemisest kogemusnõustaja Evelyn Valtin.

Eesti Loomakaitse Seltsi juhina töötanud Evelyn hakkas ühel hetkel märkama, et pühendab liiga palju aega tööle. Tööd muudkui kuhjusid, tööd tehes lipsasid sisse vead ning koormuse vähendamine ei õnnestunud kuidagi. Kuniks ühel hommikul, pärast öö otsa kestnud aruande kirjutamist taipas naine, et nii enam jätkata ei saa. Ta lahkus tegevjuhi kohalt ning otsustas end taastumisele pühendada.

Evelyni lugu on üsna klassikaline läbipõlemise lugu: tööpinged kuhjuvad, ühel hetkel tundub neist läbi närimine keeruline ja ühtäkki enam ei oskagi midagi ei nendega, ega ka tegemata tööst tulenevate pingete ja selle põhjustatud stressiga ette võtta. See hakkab omakorda suurenema ja probleeme tekitama lisaks tööle ka eraelulises plaanis. Ning tekib tunne, et enam ei jaksa.

Mida tähendab läbipõlemine, keda see rohkem ohustab ning kuidas nii end kui oma ümbritsevaid sellises olukorras aidata, sellest värskes saates räägimegi. Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Terviseuudised: Stressi aitavad maandada ka lihtsad võtted

12.03.21 Terviseuudised: Stressi aitavad maandada ka lihtsad võtted

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonapiirangute aastapäeval räägime pandeemiaga seotud stressist ning üldisemalt ärevusest ja depressioonist. Kuidas praegune aeg mõjutab põhimõtteliselt terveid inimesi ja kuidas mõjutab näiteks ärevusdiagnoosi saanuid.

Saatekülaliseks on Lääne-Tallinna Keskhaigla psühhiaatriakeskuse juhataja Andres Lehtmets, kes jagab ka lihtsaid praktilisi näpunäiteid, kuidas ärevust maandada ja kodu-kool-kontoris vaimset tervist hoida. Saadet juhib Violetta Riidas.

Saadet toetab Lääne-Tallinna Keskhaigla.

Kiire Elumuutuse Podcast: Episood 22

Kiire Elumuutuse Podcast: Episood 22

Kuula:

Kirjeldus:
Mar 1, 2021Tere, Mina olen Heidi- alateadvuse spetsialist juba 12 aastat ja
tere tulemast kuulama Kiire Elumuutuse podcasti 22. episoodi. Kiire
Elumuutuse podcast aitab Sinu elus luua kiireid muutuseid just
selles valdkonnas, milles muutuseid oluliseks pead. 22. episoodis
räägime kuidas vabastada stresse, hirme ja aidata oma kehal tõsta
immuunsust? Teeme ka seanssi. Kuula lähemalt juba podcastist. Lae
endale alla ka Louise Hay 121 afirmatsiooni tervise, armastuse ja
jõukuse toetamiseks – https://heidiplumberg.lpages.co/tasuta-aff/

Naerujooga spetsialist Helje õpetab naerma ka siis, kui tuju on kehv

162. SAADE: Naerujooga spetsialist Helje õpetab naerma ka siis, kui tuju on kehv

Kuula:

Kirjeldus:
Tänapäeval on inimestel palju pingeid. Hea meetod stressi ja pingete maandamiseks on naerujooga, tehnika, mis võimaldab südamest naerda, ilma et peaks mõtlema sellele, kas situatsioon on naljakas või mitte. Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on naerujooga spetsialist Helje Kasearu.

Poliitbroilerd 8. osa – “Räägime stressist”

Poliitbroilerd 8. osa – “Räägime stressist”

Kuula:

Kirjeldus:
Reforminoorte podcasti Poliitbroilerid 8. osa
“Räägime stressist”.

Seekordses episoodis oleme käsile võtnud stressi teema. Reforminoorte juhatuse liikmed Doris Lisett Rudnevs, Hanah Lahe ja Getter-Sandra Lipp räägivad, millised on nende kogemused stressiga ning kuidas nad igapäevaselt stressiga toime tulevad.

Vaimse tervise teemad on iga aastaga üha enam päevavalgele toodud. Noorte seas on õppimise ja töötamise tõttu probleemiks just stress. Oluline on nendel teemadel avatult rääkida, et inimesed oleksid tervemad ja oskaksid abi leida.

Kuula meie seekordset saadet ning saa teada, millised on Dorise, Hanahi ja Getteri kogemuslood stressiga toimetulekul.

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias:
Facebook: www.facebook.com/reforminoored
Instagram: www.instagram.com/reforminoored/
Koduleht: www.reforminoored.ee

Mõttekoht, osa 37: Kas koroonaga seotud hirmud on põhjendatud ja kuidas neid talitseda?

Mõttekoht, osa 37: Kas koroonaga seotud hirmud on põhjendatud ja kuidas neid talitseda?

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonapandeemia käigus on inimestel tekkinud palju hirme ja umbusku ning pidev stressiperiood närib vaikselt inimeste vaimset tervist. Kuid – kas kõik need hirmud on põhjendatud? Ja kuidas neid talitseda? Neile küsimustele otsime tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht vastust psühholoog Andero Uusbergiga.
„Ilma hirmudeta on elus väga raske hakkama saada. Hirm on kujunenud evolutsiooni käigus, hirmu ülesanne on juhtida meid eemale ohtlikest olukordadest ja aidata elus püsida,“ nendib Andero Uusberg. Aga samas võib tema sõnultõesti juhtuda, et hirme saab liiga palju. Selles olukorras tuleb targalt kasutada mõistust, millele on antud võime hirme maandada.
Kuidas seda teha? Kuidas üldse end sellest teadmata lõpuga stressiperioodist läbi juhtida? Ja kas paljud hirmud on üldse põhjendatud? Andero Uusberg annab neile küsimustele selles taskuhäälingu saates vastused. Ning räägib ka hiljutise uuringu tulemustest, kas meil on põhjust Eesti inimeste käitumise üle koroonaga seonduvalt muret tunda.
Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Kuidas muutuvates oludes paremini kohaneda? Saatejuht Joosep Värk, külaline Maris Vainre.

#12 Kuidas muutuvates oludes paremini kohaneda? Saatejuht Joosep Värk, külaline Maris Vainre.

Kuula:

Kirjeldus:
Ajakirjanik ja ERRi Euroopa korrespondent Joosep Värk ning vaimse tervise teadlane Maris Vainre arutlevad, kuidas toetada iseennast muutlikes oludes. Suuremaid ja väiksemaid muutuseid tuleb elus alatasa ette – vahel teeme need omal soovil ja vahel satume olukorda, kus muutus toimub meie soovidest hoolimata. Milliseid nippe saame kasutada selleks, et muutuvate oludega kergemini kohaneda ja sellega seotud stressiga paremini toime tulla?

Episood 6: Kuidas tagada kassile adekvaatne veterinaarabi?

Episood 6: Kuidas tagada kassile adekvaatne veterinaarabi? by Loomaarst taskus

Kuula:

Kirjeldus:
Kasside arv kasvab, ületades koerte oma, aga kassid saavad vähem vet.abi, sest neid on keerulisem arsti juurde viia ning hirmunud kassi käsitlemine arsti juures on omaette probleem. See põhjustabki harvemaid visiite. Loomaarste ja kassiomanike peab harima ja ette valmistama, et hoolikas kassiga ümberkäimine on vajalik. See vähendab stressi ja annab parema võimaluse saavutada eesmärk – adekvaatne veterinaarabi. Stress võib viia hirmuni ja hirm agressiivse käitumiseni. Siis on kassiga juba praktiliselt võimatu toime tulla ning kass võibki ravita jääda. Stress võib mõjutada kliinilist ülevaatust, laborteste ning viia valediagnoosini (näiteks suhkruhaigus) ning vale või ebavajaliku ravini. Ilma kannatliku ja kassi eripäradega arvestava käitumiseta personali poolt, võib omanik tunda, et personalil puuduvad oskused ja kannatlikus ehk nad lihtsalt ei mõista kasse. Trauma võib saada kass, omanik või keegi personalist.

Kassisõbraliku kliiniku eesmärgid:

1. Vähendada kassi hirmu ja valu kliinikus.

2. Tugevdada kassi- kliendi-arsti sidet, usku ja enesekindlust ja läbi selle tagada parem eluaegne ravi sellele patsiendile

3. Tõsta kliiniku personali efektiivsust, produktiivsust ja tööga rahulolu

4. Parandada klientide koostöövalmidust ning raviga nõustumist.

5. Nii veterinaarsete kui käitumisprobleemide õigeaegne avastamine ja lahendamine.

6. Vähem patsiendi, kliendi ja personali vigastusi

7. Väheneb kliendi ärevus

Preparaadid, millest võib abi olla:

1. Feliway – kassi näopiirkonna feromoon F3 on rahustava toimega looduslik keha poolt tekitatud bioaktiivne aine. Feromoonid kutsuvad samasse liiki kuuluvatel isenditel esile käitumuslikke, harvem ka füsioloogilisi muutusi. Kasutatamine: märgistamine, kraapimine, kassi rahustamine ootamatus või stressirohkes kohas jne.

2. Felifriend – kasside näopiirkonna feromoon F4, mida kasutatakse rohkem, kui on tegemist sotsiaalse konfliktiga. Aitab kassidel harmooniliselt koos elada. On tõestatud, et see vähendab mitme kassiga kodudes kassidevahelisi pingeid ning konfliktide tõsidust ja sagedust.

3. FELIWAY Optimum on mõeldud kassidele, kellel on korraga rohkem stressi tunnuseid erinevates olukordades ja see preparaat rahustab neid parimal võimalikul viisil.

4. Zylkene kapsleid kasutatakse ebatavaliste olukordade või loomade tavapärase elukeskkonna muutusest tekkida võivate probleemide korral: üksinda kodus olemine, uus inimene või imik kodus, kooselu teiste lemmikloomadega, imetamine ja võõrutamine, reisimine, ilutulestik jne.

#30 Tom Valsberg “Stress tekib asjade üle tähtsustamisest!”

#30 Tom Valsberg “Stress tekib asjade üle tähtsustamisest!” by dali podcast

Kuula:

Kirjeldus:
🎧 DALÍ PODCAST #30: Tom Valsberg “Stress tekib asjade üle tähtsustamisest!”
.
Tõenäoliselt kõik teavad Tom Valsbergi. Kes ei tea, siis saagu teadma – ta on väelaulik, maailmarändur, meeste koolitaja. Lisaks on ta andnud välja mitu raamatut ja plaati, lööb aktiivselt kaasa erinevates ettevõtmistes ning korraldab tihtipeale lahedaid ja veelgi lahedamaid üritusi.
.
Tom kutsus mind endale külla ning me vestlesime temaga nagu minu saadetele omaselt voolavalt ning nendest teemadest, mis orgaaniliselt üles kerkisid. Näiteks sellest, mis on väelaulud ja miks see inimestele nii teraapiliselt mõjub. Või et mis värk selle kakaoga ikkagi on ja miks Tom väelaule koos kakaoga serveerib? Rääkisime ka teadlikust seksuaalsusest, Tomi ägedast ja eristuvast välimusest ning natuke ka tema läbitud pimedast perioodist ja sellest, kuidas ta madalseisust välja tuli.
.
Saatest saad teada:
🧡 Mis on väelaulud ja kuidas need inimest aitavad?
💛 Miks Tom aasta tagasi masendusse langes ja kuidas sealt välja tuli?
💚 Kuidas elada hirmuvabalt ja saada julgust riskimiseks?
🧡 Miks Tom nii teistsugune välja näeb?
.
Kuula, vaata, jaga, kommenteeri! 🙂
.
Podcasti leiad 👇🏻
🎥 Youtube – http://tiny.cc/TomYoutubes
🎙 Soundcloud – http://tiny.cc/TomSoundcloudis
📟 Spotify – http://tiny.cc/TomSpotifys
.
TOETA DALI PODCASTI TEGEMIST!
Olen liikunud enda sees uuele tasemele ning avanud end veelgi enam küllusele. Podcast on Sulle tasuta, aga kui tunned, et said kas sellest või oled eelmistest saadetest saanud abi, mõtteid ja toetust, siis nüüd on Sul võimalus läbi Fienta teha rahaline tasakaalupanus: https://fienta.com/et/toetadalipodcasti
.
Tomi tegemiste kohta saad infot www.facebook.com/tom.valsberg või väelaulud.ee
.
Ilusat kuulamist ja naudi enda sees olevat vägevust! ❤️
Dalí
.
.
#podcasts #dalipodcast #podcast #taskuhääling #täieliknauding #naudinmidateen #armastus #olenõnnelik #happiness #teenimisekunst #teenimiseilu #dalikarat #dali #teadlikloomine #manifestations #abundance #awareness #tomvalsberg #väelaulud

Juhtimislabor: juhi stress nakatab kogu organisatsiooni

21.10.2020 Juhtimislabor: juhi stress nakatab kogu organisatsiooni by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva kirjastusel ilmus äsja Stressijuhtimise käsiraamat, mille autor dr Eva Selhub ütleb, et keha räägib meiega stressi vormis, ent inimene saab ise valida, kas ta laseb end stressil kontrollida ja nõrgestada.

Millest stress tekib? Millised peaksid olema baasteadmised enda päästikute, stressireaktsioonide ja stressi juhtimise kohta? Kuidas teoreetilisi teadmisi tegelikult kriisihetkedel ka rakendada? Ja mis juhtub ettevõttes, kui juht on suures stressis ega oska seda ohjata?

Stuudios arutlevad stressireaktsioonide ja nende juhtimise võimaluste üle psühholoog, superviisor ja coach Piret Bristol ning tõlkebüroo Luisa üks omanikest ja juhtidest, superviisor ja coach Kristiina Püttsepp. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.