VW ümberkorraldused said kinnituse: mis muutub?

63. VW ümberkorraldused said kinnituse: mis muutub? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Sel korral räägime “Istmesoojenduses” esmalt VW Grupis toimuvatest muutustest. Mitu brändi jätkavad VW ridades, kuid mitte kõik. Samuti toimub lisaks terve hulk väikemuudatusi.

Lisaks räägime Subaru elektriautost, mis on ehitatud Toyotaga kahepeale, täpselt nagu BRZ-GT86 kombo. Euroopasse peaks Subaru Foresteri suurune uus auto jõudma lähiaastatel ning samale platvormile võib luua veel kõiksugu huvitavaid masinaid.

Eesti elektriautode ostu toetusvoor sai läbi sama kiirelt kui alguse sai. 15. detsembri hommikul alanud voor sai läbi kõigest poole tunniga, mis on ajaline rekord. Igal aastal läheb toetus loosi üha kiiremini.

Proovisõiduautoks oli sel nädalal Mazda MX-30, mis ideaalis sobib oma sõiduulatuse tõttu pere teiseks autoks. Disaini poolest on autol mitmeid tugevaid külgi ning kindlasti pakub see ka piisaval määral isikupära. Kuidas on aga praktilisusega?

Nipinurgas räägime jääle minekust, täpsemalt sellest, miks on hetkel veel vara jääle minna. Lähinädalatel on veekogudelt päästetud mitmeid teadmatusest sinna roninud lapsi, kuid üha enam küsivad ka autosõbrad, kas juba võiks oma sõidukiga jääle minna. Vastus on hetkel veel selgelt “ei” ning selleks on mitu põhjust.

Saksamaa kiirteede kiiruspiirangud ja ummikud ühissõidukirajal

28. Saksamaa kiirteede kiiruspiirangud ja ummikud ühissõidukirajal by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne “Istmesoojendus” vaatleb tahetud elektriautosid, Saksamaa kiirteede kiiruspiiranguid ja ühissõidukite radade kasutamist Tallinnas.

Elektriautode toetusmeetme taotlused on esitatud ning inimesed tahavad saada väga huvitavaid masinaid – esikohal on loomulikult eestlaste kõige lemmikum elektriauto, kuid nimekirjas on veel mitmeid toredaid masinaid, mis on seejuures pigem väikesepoolsed.

Arutame ka Saksamaa kiirteede kiiruspiirangute üle – millal ja kas neid päriselt oodata on ja kes sellest võidavad? Kas tegemist on turvalisuse eesmärgil tehtud muudatusega ja kas kiiruste muutmine kiirteel üldse meie turvalisust mõjutab?

Lisaks vaatleme ühissõidukiradade kasutamist tavasõidukite poolt. Kas rada kasutatakse vaid parempöördeks ja nende sõidukite poolt, kes seal päriselt sõitma peaks või on see muutunud igaüherajaks? Neil, kellel seal õiguseta sõita meeldib, võib aga varsti vesi ahjus olla.

Proovisõiduauto oli Subaru Forester, mis sel aastal jõudis esmakordselt Euroopasse hübriidina. Tegemist on jätkuvalt väärt masinaga, mis sobib keskmise eestlase elustiiliga ülihästi kokku. Mille poolest, kuula saatest!

Nipinurgas vaatleme pisut öönägemisseadmeid, mis autodel üha levinumaks on saamas. Kas tegemist on mõttetu vidinaga või on sellest ka päriselt kasu?

Saatejuhid on Ylle Tampere ja Jan-Matthias Mandri. Viska pilk peale ka meie saate Facebooki lehele ja kirjuta sinna julgelt ka tagasisidet.