E-konsultatsioon on oluline ajavõit naha- ja suguhaiguste ravis

Tervisepooltund episood 33: E-konsultatsioon on oluline ajavõit naha- ja suguhaiguste ravis by Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Kuula:

Kirjeldus:
Uues episoodis on külas naha- ja suguhaiguste keskuse juhataja dr Maigi Eisen, kellega tulevad arutusele suguhaiguste ravi tänapäeval ning uus mugav e-konsultatsioon, mis võimaldab efektiivset koostööd perearstide ning Regionaalhaigla naha- ja suguhaiguste spetsialistide vahel.
Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Supertripper, klamüüdia ja muid suguhaigusjutte

Supertripper, klamüüdia ja muid suguhaigusjutte

Kuula:

Kirjeldus:
Külas on Synlabi spetsialistid Kaspar Ratnik ja Jelena Rudžko, kes räägivad nii suguhaiguste avastamise ja diagnoosimise köögipoolest kui ka sellest, mis üldse on selles vallas tänapäeva meditsiinis kõik võimalik.

Nii saame teada, et on olemas supertripper! Eriti aga peaksid täna saatele tähelepanu pöörama kõik mehed, kes usuvad, et pole tarvis kontrollis käia. Haigusi, sealhulgas suguhaigusi, kannavad inimesed – nii mehed kui naised, sättumusest ja eluviisidest hoolimata. Minge kontrolli, sõbrad!

Miks naistel rohkem suguhaigusi diagnoositakse kui meestel? Spetsialistid teavad!

Miks naistel rohkem suguhaigusi diagnoositakse kui meestel? Spetsialistid teavad!

Kuula:

Kirjeldus:
Eestis diagnoositakse 80% sugulisel teel levivatest haigustest naistel. Ometi näitavad teiste riikide kogemus ja uuringud, et suguhaigusi levitavad pigem mehed kui naised. Miks meil laborites vastupidine pilt avaneb?

Appi, suguhaigused!

77. saade (1.12.2018): Appi, suguhaigused!

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on «Naistejuttude» stuudios Dagmar Lamp ja Kristina Herodes ning on kirjadele vastamise erisaade!

Kuidas öelda võimalikule sekspartnerile, et sa ei ole enne nõus temaga voodisse minema enne, kui ta läbib suguhaigustekontrolli? Kuidas öelda ära kutile, kellega sädet väga ei ole, aga kes järele ei jäta? Mida teha, kui satud armukolmnurka?
Lisaks veel põnevaid uudiseid detsembrikuu tegemiste kohta – vasta Sõbranna.ee-s gallupile ja kuula saatest, miks just selline küsitlus meil käimas!