Cleantech: vallad võiksid julgemalt meelitada idufirmade pilootprojekte enda juurde

16.02.21 Cleantech: vallad võiksid julgemalt meelitada idufirmade pilootprojekte enda juurde

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia ja innovatsioonisaates “Cleantech” räägime sel korral innovatsioonist kohalikul tasandil ehk mida ja kuidas teha selle jaoks, et kohalikud omavalitsused oleksid valmis innovatsioonidega kaasa tulema.

Mida kõike kohaliku omavalitsuse tasandil tehakse ja kuhu takerdub koostöö idufirmadega – kui takerdub -, seda avavad Lääne- Harju vallavalitsuse arendusnõunik Asso Nettan, Ida-Virumaa innovatsiooni- ja rohekogukonna eestvedaja Jana Budkovskaja ning Saaremaa vallavalitsuse keskkonnaosakonna juht Bert Holm.

Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Energiatund: valitsuse konkreetne plaan ajab tootjal harja punaseks “See on viga”

03.02.21 Energiatund: valitsuse konkreetne plaan ajab tootjal harja punaseks “See on viga”

Kuula:

Kirjeldus:
Heidame saates pilgu värske koalitsiooni energiavaldkonna mõtetele, ideedele ja kuupäevadele, mis said kirja koalitsioonileppesse. Juttu tuleb sellest, miks osad ettepanekud pettumust valmistavad, mis on hästi ning mis teemad plaanidest sootuks puudu, kuid peaksid seal olema.

Räägime ka Ida-Virumaa tulevikust ehk milline on õiglane majandusmudeli ümber kujundamine ning millega tegeleda Kirde-Eestis pärast seda kui põlevkivi kasutamine tööstustes lõpeb.

Teemasid kommenteerivad VKG juht Ahti Asmann, Sunly juht Priit Lepasepp ja majandus-kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

Cleantech. Kukemelk: roheralli sai hoo sisse, kuid see on kõigest algus

19.01.21 Cleantech. Kukemelk: roheralli sai hoo sisse, kuid see on kõigest algus

Kuula:

Kirjeldus:
Saates räägime LHV rohefondide loomise põhjustest, fondi investeeringute suundadest – millistesse projektidesse, ettevõtetesse fondid investeerivad? Kas on plaanis teha investeeringuid ka uutesse innovatiivsetesse ettevõtetesse ja iduettevõtetesse?

Lisaks kõneleme ka globaalsest suundumisest rohelise investeerimise vallas ning sellest, mida USA, Hiina ja Euroopa Liidu seatud ambitsioonikad kliimaeesmärgid finantsmaailmas ja reaalelus juba kaasa on toonud ja toomas. Seda teemat avab LHV roheliste ja passiivsete fondide fondijuht Joel Kukemelk.

Lisaks on stuudios Sunly uus finantsjuht Lili Kirkal, kes on tegelenud aastaid taastuvenergia projektidega Ernst & Youngis Soomes ning kellega võrdleme investeeringuid kahe riigi rohesektoris.

Samuti uurime temalt, miks ta Soomest tagasi Eestisse tuli ja otsustas just rohevaldkonda tööle tulla. Mis kogemuse ta on saanud reguleeritud äridesse panustavate fondide kontekstis? Mis trendidesse taastuvenergia ja cleantechiga seotult usub? Saadet juhib Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Cleantech: miljonid hakkavad paberilt pärisellu voolama

22.12.20 Cleantech: miljonid hakkavad paberilt pärisellu voolama

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia- ja innovatsioonisaates “Cleantech” arutavad sel korral Cleantech ForEsti asutaja, finantsjuht Indrek Kelder ning MKMi majandusarengu osakonna ekspert Henrik Kutberg selle üle, millised toetused ning fondid riigi ja Euroopa poolt lähematel aastatel Eesti roheettevõtete jaoks avatakse.

Saates räägime rohefondist, teadusmahukate investeeringute fondist ja sellest, kuidas neid jätkusuutlikult ning hästi ära kasutada. Lisaks veel sellest, kas need fondid jõuavad õigeaegselt kohale ning mida saaks riigi poolt veel ära teha, et juba alustavad iduettevõtted ka töösse jääksid.

Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Energiatund: ülipopulaarne oksjon, mis hakkab dikteerima elektri hinda

16.09.20 Energiatund: ülipopulaarne oksjon, mis hakkab dikteerima elektri hinda

Kuula:

Kirjeldus:
Sel aastal toimus Eestis esimene taastuvenergia toetuse vähempakkumine, millega otsib riik kõige soodsamat taastuvenergia tootmisvõimekust ja mille tulemusel peaks ka elektritarbija makstav taastuvenergiatasu kahanema.

Räägime saates, mis on nende oksjonite roll energiaturul, kas taastuvenergia toetamine saab sootuks lõpu ja mis soodustab ning takistab täna rohkem taastuvenergiatootmisi rajamast. Samuti tuleb juttu olulistest muutustest, millega energiatarbija peab arvestama.

Saates on külas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar ja Sunly kaasasutaja ja juht Priit Lepasepp.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

Ceantech: kohalikul elektritarbimisel on väike mõju hinnale

12.05.20 Cleantech: kohalikul elektritarbimisel on väike mõju hinnale

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates Cleantech räägime seekord energiamajandusest peale kriisi. Kas kriisi tulemusena energiaturul üldse midagi muutub ja mis ning miks? Millised võimalused võivad tekkida uutele tulijatele ja kuidas see mõjutab Cleantech sektoris tegutsejaid, räägib Raul Kivari Nordic Power Managementist.

Lisaks räägime Eesti energiatootmise süsinikujalajäljest Local Offset asutaja Merit Valdsaluga.

Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.