Gertrud Treumund “Ausalt elust!”

MULL 29: Gertrud Treumund “Ausalt elust!”

Kuula:

Kirjeldus:
Ilmselt üks kõige ausam ja ehedam MULLi saade seni! Gertrud on doula ehk sünnitoetaja, kellega mõtiskleme saates väga elulistel teemadel! Räägime sünnitusest kui ühest suurest väestamise kogemusest, pereplaneerimisest, aga ka sellest, miks jätkuvalt paljud lapsesaamisega ja sünnitusega seotud teemad tabud on. Gertrudi lai maailmapilt ja väga siiras kohal olek muutsid selle saate üheks mõnusaks vestluseks, mis ehk Sullegi uusi mõtteid, inspiratsiooni ja äratundmisrõõmu loob! Head kuulamist!

Sünnitoetaja: kodus sünnitamine on väestav ja ilus kogemus

134. SAADE | Sünnitoetaja: kodus sünnitamine on väestav ja ilus kogemus

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on doula ehk sünnitoetaja Ann Vool.

Anu: Ann Vool, oled kahe kodus sündinud lapse ema. Sinu tee doulaks ehk sünnitoetajaks?

Ann: Minu teekond doulaks algas minu enda esimese lapse kodus sünnitamisega, mis oli väestav ja ilus kogemus. Sealt edasi läksingi õppima doulaks, kus süvenes veelgi minu veendumus, et soovin aidata beebisid ja emasid võimalikult leebe sünnikogemuse saavutamisel. Minu teise lapse sünd oli samuti väga kerge ja nauditav, mis kinnitas taaskord teadlikkuse ja turvatunde olulisust. Sünnitus on elu üks olulisemaid hetki ja vajab meie täit tähelepanu ja ettevalmistust. Iga sünd on olnud omamoodi eriline.

Kes on doula?

#6 Alasti & Ausalt – Kes on doula? by Alasti & Ausalt

Kuula:

Kirjeldus:
Järjekorras #6 osas räägin, mis on minu elukutse-kirg-amet ehk kes on doula, pere- ja sünnitoetaja?

Ma räägin selles osas ennekõike sellest, kuidas mina doulana tööd teen. Ma ei saa rääkida kõikide doulade eest, kuigi siit joonistub ka üleüldine pilt välja sünnitoetajate tööst ning sellest, mida peredele pakkuda saame. Kuid sellegi poolest oleme me kõik väga erinevad, pakume erinevaid kvaliteete ning töötame täiesti omal erilisel viisil. Olen kindel, et igale perele leidub just nende ideaalne doula.

Selles osas tuleb teemaks:
✨Mis on doula roll?
✨Mis on doula ja ämmaemanda erinevus?
✨Mis minu meelest sünnitust mõjutab?
✨Millist toetust saab doula pakkuda enne rasedust, beebiootusel, sünnitusel ja lapsevanemaks olles?
✨Mida doula ei tee?
✨Kas isa, ämmaemand ja doula konkureerivad?
Ja veel teisigi teemasid.

Ämmaemand, kelle raamatuid mainisin on Ina May Gaskin. “Loomuliku sünnituse teejuht” ja “Imetamise teejuht” on tema kirjutatud ja eesti keelde tõlgitud fantastilised raamatud.

Eestis tegutsevate doulade kohta saad lugeda siit www.doula.ee
Minu kodulehekülg on www.imelineootus.ee

Fotograaf Hanna Bender.

Külas on sünnitoetaja Gertrud Treumund, kellega räägime naiselikkuse coachimisest, sündimisest ja naiseks olemisest, oma isiklikest lugudest ja kogemistest

Külas on sünnitoetaja Gertrud Treumund, kellega räägime naiselikkuse coachimisest, sündimisest ja naiseks olemisest, oma isiklikest lugudest ja kogemistest

Kuula:

Kirjeldus:
Meil oli üks avatud, soe ja mõnus koosolemine Gertrudiga. Selgus, et sünnitoetaja ehk doula on nagu naiselikkuse ja emaduse coach, nõustaja ja sõbranna ühes ja saab lisaks rasedusele ja sünnitusele olla pere jaoks olemas ka juba enne rasestumist ja ka perele ja naisele peale sünnitust.

Arutlesime sündimise, naiselikkuse, emaduse teemadel: mis vahe on ämmaemmandal ja sünnitoetajal, sünnitusjärgsest depressioonist, rituaalidest ja sünnitusjärgse toetuse olulisusest, kuidas me kõik oleme seotud ja saame üksteist toetada.
Selline teetassi taga kaasamõtisklemise osa – nii siis, kui oled juba ema kui ka siis, kui veel ei ole, et juba enne neil teemadel kasvada.

Kirjuta meile fbs, instas ja gmailis, kui soovid midagi jagada, arvata või ette panna: draamatud.podcast@gmail.com.
 
Saatemärkmed:
Gertrudi leheküljed: www.imelineootus.ee  ja www.facebook.com/imelineootusdoula
Sünnitoetaja Ingrid Õun https://www.facebook.com/IngridOunDoula/
Erika Cramer The Queen of Confidence, podcast: Confidence Chronicles https://thequeenofconfidence.com/podcasts/
Ina May Gaskin „Loomuliku sünnituse teejuht“ „Imetamise teejuht“
Eckhart Tolle „New Earth“
Byron Katie „Loving what is“ www.thework.com