Meediavaht 2

Meediavaht 2

Kuula:

Kirjeldus:
Kas Tallinna linnahalli kordategemine kompenseeriks seda, et Rahvusooper Estonia juurdeehitust Tallinna kesklinna ei tule? Kas emad ja naised on Eestis piisavalt kaitstud või vähendab emadus naise töövõimalusi ? Pealinna teises podcastis arutlesid selle üle blogi Meediavaht toimetaja Allan Alaküla, Pealinna meediajuht Maarja-Liis Arujärv ja toimetaja Aivar Jarne.

Laine Mägi: Unistada suurelt pole kunagi hilja!

Laine Mägi: Unistada suurelt pole kunagi hilja! by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Laine Mägi läbimavaid sõnu saates on armastus ja kauneid emotsioone täis nakkav naer. Laine oli oma isa tütreke, keda hellitavalt isa kutsus Laiukeseks. Armastus tantsu vatsu viis ta Tallinnasse balletikooli ja sealt saadud säde on siiani Laine silmades. Need sajad erinevad filmirollid ja tesimesed hetked teatris lavale astudes on tal kõik ehedalt meeles, kuid süda on tal Kehras vanemate kodus. “Armastus, laps on armastuse vili. Kui ma ootasin Liisut, siis ma olin tohutult õnnelik. Ma olin mitte seitsemendas taevas, vaid üheksandas taevas. Ma kujutasin ette kui uhke ema ma olen ja promeneerin suursuguselt lapsevankriga tänavatel jalutades. Aga kahjuks oli reaalsus see, et ma võtsin nii palju kaalus juurde, et isegi Tõnise teksased ei läinud mulle jalga “ naerab Laine saates. “Aga ma ei olnud üldse stressi, see oli minu jaoks üks osa elust ja ma nägin palju vaveva, tegin viis kuni kuus trenni päevas. Mul kulus aasta, et ennast vormi saada “ meenutab laine oma elu ühte tähtsamat perioodi. Ta kinnitab, et ta suhtub kõigesse elus tõsiselt ja tahab alati süveneda nii rolli kui uutesse situatsioonidesse. Alles hiljuti ehitas Laine vundamendi oma Tantsukoolile, milel täitub kohe 40 aastat. Kas jätkub jõudu ka müüride ehitamiseks, seda ta veel ei tea, aga unistada tuleb suurelt. Kuula saatest, milline oli Laine esimene roll teatris ja milline film jättis talle kõige suurema emotsiooni hinge! Millisesse suurlinna tahaks alati ta tagasi minna ja millised hetked on teda naisena muutnud!

Peep Aaviksoo: mida vähem su nime meedias on, seda sügavamalt sa magad

“Edu Valem” #18 | Peep Aaviksoo: mida vähem su nime meedias on, seda sügavamalt sa magad

Kuula:

Kirjeldus:
Taskuhäälingusaate “Edu Valem” 18. osas käis külas endine korvpallur ja poliitik, pikaaegne tippjuht ning praegu coach’ina tegutsev Peep Aaviksoo, kelle elukogemusest üritasime tükikese veidi rohkem kui tunni aja pikkuse saate sisse ära mahutada.

Aaviksoo mängis noorena Eesti tasemel tippkorvpalli ning juba varakult lõi temas välja huvi ettevõtluse vastu. Juhina on Aaviksoo CV-s kirjas muuhulgas töö EMT ja Norma juhatuse esimehena, periood Tallinna abilinnapea ja Korvpalliliidu presidendina. Tänasel päeval tegutseb Aaviksoo coach’ina, kes aitab kõrge saavutusvajadusega inimestel oma eesmärkideni jõuda.

Saates meenutame Aaviksoo lapsepõlve ja korvpalluriteed ning üritame jälile jõuda, miks ja kuidas lõid mehes juba varakult välja ettevõtja omadused ja suur soov ennast teostada. Seejärel käime läbi tema karjääri tippjuhina ja lõpuks jõuame coach’ingu radadele.

Saadet juhivad Maxim Tuul ja Siim Semiskar. “Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!

Karin Paulus: Rohkem empaatiat ehk linn olgu meie kõigi oma

Karin Paulus: Rohkem empaatiat ehk linn olgu meie kõigi oma

Kuula:

Kirjeldus:
Kuna Kesklinna vanema amet on olnud võimuerakonna poolt pikalt täitmata, sotsiaaldemokraat Karin Paulus andis teada, et on valmis võtma pealinna ühe olulisema linnaosa juhtimise enda peale.

“Mina olen nagu Raja Teele, kes ennast appi pakub” naeratab ta.

Kunstiteadlane Karin Paulus kavatseb luua võrdsemaid tingimusi Tallinna tänavatel, kus kõik inimesed võiksid vabalt liikuda. Ühtlasi soovib ta arendada linna senisest strateegilisemalt, et kõik huvigruppide vajadused oleksid arvesse võetud.

Loe lisa: https://www.sotsid.ee/sotside-kesklinna-vanema-kandidaat-kunstiteadlane-karin-paulus-muudaks-vanalinna-100-autovabaks/

Kes meist veel püsti püsivad?

Kes meist veel püsti püsivad?

Kuula:

Kirjeldus:
Karantiinilõpuhäälingus on kahekesi Triin ja Madis. Kogemata juhtunud kevadpuhkus on lõppenud ning me oleme tagasi! Madisel on veinist kopp ees ning tema joob Krieki ning Triin joob oma tavalist Andes veini.

Täna tuleb juttu sellest, kuidas kassid Tallinna kesklinnas naist ning koera ründasid. Madis räägib oma “Puhka Eestis” artiklisarjast, mille teine osa ilmub sel nädalavahetusel. Ta jagab kuulajatega mõningaid oma lemmikuid ning huvitavamaid kodumaiseid ööbimiskohti ja kui keegi kuulajatest teab mingeid ägedaid kohti, siis me ootame teie kirju aadressil paevapokaal@gmail.com. Sinna võib kirjutada ka kõiksuguste ägedate lugudega ning kommentaaridega meie podcasti kohta, mida me võibolla võtame kuulda. Siis üritasime välja hääldada Elon Muski lapse nime ning rääkisime sellest, kuidas üks naine raamatutega vetsu kaunistas. Viimasena üritab Triin kõigi segaste terminite kiuste selgitada, millist padjapüüri siis lõpuks valida, et nahk ja juuksed ka hommikul ärgates kenad oleksid.

Mis toimub Tartu kinnisvaraturul? Palju maksavad korterid?

#13 – KUULA I Mis toimub Tartu kinnisvaraturul? Palju maksavad korterid?

Kuula:

Kirjeldus:
Tartu turg on äärmiselt aktiive, samas kinnisvara pakkumisi vähe, aga ostjaid palju. Ressursi mõttes on Lõuna-Eesti rikkam, kui Põhja-Eesti. Tartu on stabiilsem elukeskkonna ja töö tegemise kontekstis. Lisaks teenivad head spetsialistid Tartus rohkem kui Tallinnas.

Bezos, nelja rinnaga naine ja Tallinna striptiisitar

Bezos, nelja rinnaga naine ja Tallinna striptiisitar

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord stuudios taaskord Triin, Barbara ning Madis, kaaslaseks üks pudel KWV Classic Collection Chenin Blanc valget veini.
Meelt lahutavad ja keelepaelad päästavad valla taaskord viis artiklit. Alustame naisest, kel oli neli rinda, seejärel köidab meie meeli 101-aastane mees, kellel paluti koos passiga esitada ka oma vanemate kinnitus. Siis räägib Madis rahast, mille Amazoni boss Bezos kulutas villa ostmiseks, jutuks tuleb ka mitmenaisepidamise kõrgem klass ning saate viimaseks teemaks on intervjuu Tallinna striptiisitariga.

Seksuaalsed rünnakud Tallinnas ja Kuressaares, Repinski armudraamad ja kummitusekütid Postimehe majas

«Päevapokaal». Seksuaalsed rünnakud Tallinnas ja Kuressaares, Repinski armudraamad ja kummitusekütid Postimehe majas

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases «Päevapokaali» saates on Barbara, Dagmar ja Triin, seltsiks Strelitzia Ridge Chenin Blanc.
Võtame kokku nädala uudised. Alustame šokeerivast rünnakust Tallinna kesklinnas, siis arutame, kas me käime duši all õigesti. Jätkame «kurbade kerade» sündroomiga, võtame luubi alla ka Repinski armuasjad ning lõpetuseks räägime ülipõnevast kummituseküttimise projektist, millega Triin ja Dagmar tegelevad.

Kui palju maksavad Eesti kallemaid korterid ja kes neid ostab?

#9 – Kui palju maksavad Eesti kallemaid korterid ja kes neid ostab?

Kuula:

Kirjeldus:
Juba 3-4 aastat on Tallinnas olnud alati kõrgeim korteri tehingu hind üle miljoni euro. Niisamuti oli 2019 aastal Eesti kalleima korter hinnaks 1 024 620 eurot. Aastas kokku ostetakse Eestis üle miljoni euro maksvaid kortereid alla 10-ne.