Tark elukeskkond: laevu saab muuta energiasäästlikumaks sõna otseses mõttes õhust

17.09.20 Tark elukeskkond: laevu saab muuta energiasäästlikumaks sõna otseses mõttes õhust

Kuula:

Kirjeldus:
Üks peamisi kohti, kus laevade energiakulu õnnestub vähendada, on kliimasüsteemi optimeerimine, selgub seekordsest „Targa elukeskkonna“ saatest.

Tallinki laevateeninduse juhi Tarvi-Carlos Tuuliku sõnul andsid kõige edukamad kliimaseadmete automatiseerimise projektid neile lausa 20protsendise kokkuhoiu, pealegi muutus õhk reisijate jaoks puhtamaks ja paremini jaotatuks. Seejuures ei salga Tuulik takkajärgi, et oli ka ise algul võidu suuruse suhtes skeptiline.

„Targa elukeskkonna“ saates kuuleb, millised nutikad ja keskkonda säästvad lahendused löövad laevanduses veel laineid. Lisaks Tallinki esindajale on külas ettevõtte ABB Power Grids Estonia projektijuht Priit Tammeraid.
Ühtlasi kuuleb intervjuud Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmuga. Tallinna Vanasadamas avati hiljuti reostust vähendav kaldaelektrivõrk, milles ka Tallinkil ja ABB kontsernil oli oma roll.
Vestlust juhib Karl-Eduard Salumäe.

Saade #146: Tallinna Sadama IPO

Saade #146: Tallinna Sadama IPO

Kuula:

Kirjeldus:
Mõtiskleme selle üle, mis on Sadama IPO plussid ja miinused ja küsimused.

Tallinna Sadama IPO

Tallinna Sadama IPO – LHV Podcast 13 2018

Kuula:

Kirjeldus:
AS-i Tallinna Sadam IPO on alanud ja seetõttu on LHV podcastis külas ettevõtte juhatuse esimees Valdo Kalm. LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel küsib aktsia hinna kohta ja kuidas see kujunes, samuti märkimise detailide kohta, Tallinna Sadama tulevikuplaanide, aga ka ettevõttega seotud riskide kohta. Tallinna Sadama aktsiate avalik pakkumine kestab 6. juunini.

Vaata ka: lhv.ee/tallinnasadam

Teave on informatiivne, tegemist ei ole investeerimissoovitusega. Enne otsuse langetamist tutvu palun hoolikalt investeeringut puudutavate materjalide ja võimalike riskidega ning vajaduse korral pea nõu asjatundjaga. Pakkumise prospekt, selle lisa ja kokkuvõte on saadaval ettevõtte kodulehel investor.ts.ee ja Finantsinspektsiooni kodulehle fi.ee. Investeerimisteenuste pakkuja on AS LHV Pank.

Saade #145: Tallinna Sadama IPO

Saade #145: Tallinna Sadama IPO

Kuula:

Kirjeldus:
Millega täpselt tegeleb börsile tulev Tallinna Sadam?